Motorová pila Oleo-mac



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 18.230 (?) 
14.12.2007 22:21

Pro všechny.

Pokud si chcete práci co nejlépe usnadnit, a co nejméně se nadřít a to se týká jak oprav tak i pohodlí řezání, pořiďte si první profi pilu a to od jakékoli značky. Já doporučuji H nebo S. Peníze které dáte navíc se vám vrátí. Vím že se ozve mnoho odpůrců, proto doporučuji. Pokud můžete pořešte alespoň metr dřeva na krátké špalíčky s pilou hobby a potom pilou profi. Rozdíl poznáte sami. Pro ty co nechápou. Pily si půjčíte v půjčovně nářadí v každém větším městě. Dřevu zdar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 1.3 (?), 1.3.2007 15:36

L = nízké otáčky motoru, H = vysoké otáčky motoru, T = doraz volnoběhu.

Doma můžete seřizovat maximálně T a L. Na háčko vůbec nedoporučuju bez otáčkoměru "hrabat", protože by Vás to mohlo stát snadné přetočení a zadření pily. Karburátor seřizovat nejlépe v servisu. Nezapomenout před seřizováním vyčistit fitr a zahřát pilu na provozní teplotu. J.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.61 (?), 23.3.2010 14:09
Dvoutakt jde přetočit? Odkdy? Dvoutakt má své konstrukční maximální otáčky, nad které nejde jít. Přetočit se dá jen motor s ventily.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.250 (?), 23.3.2010 14:27

To je vcelku zavedený termín u motorových pil, že se motor přetočil či utavil. Neznamená to, že se jednorázově roztočí tak moc, až to nevydrží, ale že se motor přetáčí tak, že se kvůli vysokému tlaku na olejový film, a následně i teplotě, tento začne trhat. U motorových pil občas vídaný jev.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 127.251 (?), 4.1.2010 16:26

já mám pilu Oleo-mac už 13 let a ještě mě nikdy nezklamala a to s ní dělám profesionálně v lese

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 80.4 (?), 3.10.2010 18:52

mam oleomac 7 let za sedum roku 2 zavady priste si koupim husgwarnu nebo sthil to jsou proveřene značky kolega ma still 10 let jede mu do tedka a to ji kupoval ne z obchodu ale od kamoše 4 roky starou s nejakim oleo mac 100 k 1 neda se to srovnat vetsi vikon cena skoro stejna a pokud jde o toho pana ktery psal ze se mu pila pokazila za 3 mesice motorova pila se ma zabehavat 20 hodin nekdo si misli ze koupi značkovou pilu za 15 20 tisic jde sni do lesa nastartuje a reze 10 hodin bez prestavky tak at se nedivi ze pila mu za chvili odejde  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 244.114 (?), 15.9.2006 19:59
Všude vidím spoustu slov,ale shrnul bych to asi takto : pravděpodobně je Oleo mac o něco horší než Husqvarna,Stihl a Dolmar,ale určitě je lepší,než různé Hechty,Grizzly a jiné super a hypermarketové hity.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.181 (?), 17.9.2006 22:19
až do tohoto weekendu bych na oleo-mac nedal dopustit,t eď mi ale u 956ky praskl napínák řetězu a prorazil karter, podotýkám že to bylo při běžném zpracování palivového dřeva, nejsem si vědom žádného pochybení typu nedotažených šroubů lišty atp.,v Mountfieldu tuto závadu nikdo nikdy neviděl,ale s chutí mi nabídli opravu za 4500,- takže provar no...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.105 (?), 18.9.2006 7:44
Pokud to máte v záruce, tak není, co řešit. Ovšem pokud je po ní, tak to je jiná....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Luboš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60), 18.9.2006 8:48
Pane host - xxx.xxx.147.181, 17.9.2006 22:19, vy tu pilu máte starší sedmi let že po Vás chtějí peníze, nebo jak to je ?
Myslím, že by to zajímalo nejenom mne.   
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika