Motorová pila Oleo-mac



host - 66.100 (?)
3.12.2016 19:13

Zdravím..mám oleomac 951..pilu nastartuju delší dobu řežu..pak na chvilku chcípnu ak dyž chci znova řezat tak chytne bez problémů ale nejde do otáček a střílí..vždy když je teplá nevim co stím děkuji za rady zdenda

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 20.9.2009 13:16

Jestli ten úsměv patří tomu, že HQ má max. otáčky většinou pod 10000, zdůrazňuji max. otáčky, ne provozní u motorových pil, tak uveďte nějakou současnou HQ, která to tak má. Po delším hledání, jestli se k tomu postavíte čelem Vám ztuhne úsměv a zjistíte, že se pod 12500 v podstatě nedostanete, spíš naopak. Jen pro zajímavost, když jsem kupoval v M. píst na 947, tak se tam domlouval nějaký p. s technikem na seřízení motorové pily. Technik mu řekl, že zásadně nastavují pily na nižší otáčky, aby nebyly problémy... To je potom paráda, když s takovou pilou řežete, vibrace jsou už tak dost velké, pila plave na pružinách a k tomu ještě nižší otáčky, to je cítit každé škubnutí při větším záběru. Proč se asi zvyšují otáčky motorů, řezná rychlost vyšším kroutícím momentem, protože se udělá více práce za jednotku času a při nižší únavě obsluhy. Dříve nemyslitelná věc je dnes běžná u značkových pil, pily s obsahem kolem 80 ccm mají max. otáčky 13500 proti dříve necelým 12000.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.250 (?), 10.11.2012 14:39
HQ má 20000.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.155 (?), 6.4.2016 12:39

:D ále... můžete mi poslat který model HQ má otáčky 20000? tedy dvounásobek toho co mají skutečně - takovou pilu chci doma... moc rád bych vyzkoušel prostudované technické a konstrukční vsastnosti řetezů v praxi - poněvač při těchto otáčkách by byla řezná rychost dvounásobná a chtěl bych vidět který z řetezů renomovaných značek by tohle vydržel :D... nicméně, k těm otáčkám - držte se při zemi a podívejte se na popisy jednotlivých pil... nejčastější maximální otáčky jsou 10-13,5tisíce... což je naprázdno bez řetězu a pily... takže v zátěži a při řezu se podle výkonu motoru a krotícího momentu mohou pohybovat kolem 5/8 tisíci v ideálním řezu a to je teoretické - tohle sem neměřil - poněvač sem neměl potřbu tohle měřit :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.16 (?), 20.12.2009 10:33

Tak 13 500 nemá ani náhodou, možná jako papírovou hodnotu!!!    A víte proč, protože tomu neodpovídá řezná rychlost.

Husqvarna je aspoň tak poctivá, že uvede pravou hodnotu.

Reklama je prostě reklama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.246 (?), 21.3.2010 21:06

Tak milý pane nevím jakou máte skušenost s oleo macem ale já s husqarnou velice špatnou kdyš jsem řezal tak my dvakrát došel olej a musel jsem ho dolívat olejové čerpadlo údajně automaticky nastaveno a musím do ní lít hustější motorový olej to mě řekl odborný servismen umíte si asi předstvit kolik vás ta sranda víjde aš vám v lese kontrola zjistí tuhle ekologickou bombu u nás tady platil pán P.H. pokutu takže mohl si zaní koupit novou pilu. Kuriozita taky má Husqarnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 46.169 (?), 6.9.2013 19:28

Chci seřídit od nuly OLEO MAC 935X.

Myslel jsem, že v příspěvcích bude napsáno-dvojitý otvor k seřízení levá strana např.od konce povolit 2,5 otáčky, pravá strana 1,5 otáček a spodní jednoduchý otvor 2 otáčky.A k čemu který otvor slouží. petrzvanyjan@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 6.9.2013 23:35

Před nastavením musíte vyčistit filtry a nechat pilu dostatečně prohřát, Potom je někdy potřeba speciální klíč, protože někdy jsou tam schválně speciální šrouby, aby takovej jako vy do toho nerejpal. 

Na karbecu máte 3 šrouby šroub "T" (s tím jediným můžete rejpat) bývá většinou od zbývajících dvou mírně oddělen, tím si nastavíte volnoběh, volnoběh musí být dost velký, aby to nechcíplo ale zase ne příliš, protože při nějakých 4-4500 ot. spíná odstředivá spojka a řetěz by se točil i při volnoběhu. takže nějakých 2000-2500ot.

Potom tam máte šrouby "H" a "L"  Šroubem "L" se nastavuje směs při volnoběhu a šroubem "H" při zátěži. Bez otáčkoměru ale horko těžko kvalitně nastavíte pilu, možná se najdou borci co to zvládnou podle sluchu, ale laik tímto nastavením může pilu zničit, proto tady neplujte síru a jděte do servisu, kde k tomu mají klíče, otáčkoměr a servisáka.  Tento úkon zvládne udělat prakticky kterýkoli servis = Husqvarna, Stihl a u dobrých nebývá ani zpoplatněn, jako projev dobré vůle si tam koupíte nějakou blbost a budete spokojený oba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.100 (?), 3.12.2016 19:13

Zdravím..mám oleomac 951..pilu nastartuju delší dobu řežu..pak na chvilku chcípnu ak dyž chci znova řezat tak chytne bez problémů ale nejde do otáček a střílí..vždy když je teplá nevim co stím děkuji za rady zdenda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 131.81 (?), 22.12.2009 14:29

hej ta newiem jak mozu dawat male otacki bo by ju dusilo kus rozmislaj su to dobre pily som z nimi spokojni velmi silne, lahke,a nezeru vobec vela.dovi dopo?:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.246 (?), 22.3.2010 12:58

Radši mi nepřipomýnejte tu kvalitní husku koupil jsem novou 235 e a nestačil jsem se divit nalitý olej z nádrže kdyš pila stála my vždy vytekl a aby toho nebilo málo tak neš došel benzín musel jsem olej asi 2x dolít aby neběhal řetěz na prázdno občas se my zablokovala brzda a zase do servisu tam my servisák sdělil že sinato lidé stěžují a že nejsem první ani poslední na vrácení peněz to prý není a to jí mám 3 měsíce asi čína né!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika