Motorová pila Oleo-mac



host - 58.254 (?)
15.5.2012 18:59

oleo mac 956 nedokáží pořádně seřídit ani zaměstnanci Mountfieldu, jsemz ní zklamán makala asi 1 rok bez problémů a na to že to je poloprofesionální pila tak nic moc.Držme se osvědčených značek a nenechme se napálit těmi akcemi.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 205.145 (?), 12.9.2006 19:33
Oleo-mac mam jiz tretim rokem.Porucha zadna.Nic.Slape jako hodinky.Obcas ji vycistim a nabrousim.A to je asi fakt vse.To ze zrala jako tank nemuzu poprit.Trochu jsem ji stahnul na bohatosti a byl klid.Italove je moc rozmazljou.Jo jinak rocne narezu na metry okolo 50-60metru dreva.Z pozdravem M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 15.130 (?), 14.9.2006 8:44
Musím se také přidat, mám OM 952 dva roky a kromě výměny svíčky (nechtěla potvora pila chytat) jsem neřešil žádný problém. Jenom ta spotřeba je trochu větší. Není to jak tank,  ale mohla by být menší. Proto jsem se chtěl zeptat pana M. co psal o stáhnutí bohatosti směsi jak to provést. Na pile jsou tři šrouby L, H, T. L - bohatost, H - plný výkon, T - volnoběh. Měl bych asi pootočit šroubem L, ale nevím kam a jak moc. Potřeboval bych tedy poradit, co se šroubem L a zda je potřeba štelovat i ostatní šrouby.
Díky Láďa
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 126.23 (?), 15.9.2006 11:43
Taky souhlasím. Mám OL 947, motor přede jak koťátko, ale pěkně žíznivý. Asi s tím dojdu do mountfielda, ať to nějak poštelujou. Protože kvůli pile benzínku kupovat nebudu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.71 (?), 15.9.2006 20:57
Nejvíce snížíte spotřebu správně naostřeným řetězem a snahou o co nejvyšší efektivitu při práci t.j. vše si rozmyslet a nachystat, aby pila nejela zbytečně dlouho naprázdno. Seřízením se dá vyladit motor a snížit o něco spotřeba proti předchozímu stavu, ale jinak je to dáno konstrukčně a na hodnoty např. z 615gr/kWh  - 460gr/kWh je nemožné se dostat, to za nás udělali konstruktéři.Nastavení pily jsem dříve podrobně popisoval, takže bych se opakoval, to si vyhledáte. Jestli nastavení neznáte, tak se seznamte teoreticky, jak se to má dělat a potom se pokuste prakticky, příp. to nechte někomu kdo se v tom vyzná. Nejde jenom o snížení bohatosti - tím se Vám zase zhorší starty a  akcelerace motoru, dále při nastavení se nesmí jít za určitou mez, která se dle typu pily příp. karburátoru liší, může dojít k poškození motoru. J.S.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.171 (?), 23.9.2006 18:51
Poněkud jsem znejistěl u hodnocení správnosti své volby při koupi OLEO MAC 956. Existuje seriozní hodnocení této pily od dlouhodobého uživatele?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.38 (?), 16.11.2009 20:06

používáme oleomak už asi 10 let je nás parta čtyřech lidí řežeme deně, máme pily od 932 na stromy až po 981 a všechny šlapou v pohodě bez problémů pro častější použití bych doporučil 956.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.254 (?), 15.5.2012 18:59

oleo mac 956 nedokáží pořádně seřídit ani zaměstnanci Mountfieldu, jsemz ní zklamán makala asi 1 rok bez problémů a na to že to je poloprofesionální pila tak nic moc.Držme se osvědčených značek a nenechme se napálit těmi akcemi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
borek83 - (1) - 224.76 (?), 24.3.2011 10:11

Na OL nemůžu říct půl slova, mám ju 8 let a jede krásně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.90 (?), 26.11.2011 17:51

nemuzu ji nahodit vycistil jsem ji dal novou svicku benzin a olej a furt nic snaha uz trochu byla ale nic moc poradite mi?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.3 (?), 3.11.2006 17:26

Pokud nechcete, aby OM žrala  jako tank, nechte si ji po odpracování cca 20 motohodin seřídit po záběhu, spotřeba se sníží a zvýší se otáčky.  OM používám 5.rok a zatím bez jediné závady.

 Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika