Motorová pila Einhell BG-PC 3735 z Baumaxu



host - 250.14 (?)
18.9.2017 22:47

T volnobeh. L nizke otacky. H vysoke otacky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 25.175 (?), 29.3.2010 13:00, zobrazeno: 61303x

Zdravím,

chci se s vámi podělit o zkušenosti s motorovou pilou Einhell BG PC 3735, kterou jsem ve výhodné akci zakoupil v Baumaxu. Pila stála 1990,- Kč. Již delší dobu jsem si vybíral pilu za účelem údržby zahrady a práci kolem domu. Topím plynem, takže palivové dříví nepotřebuji. Na akci jsem narazil na svých služebních cestám na jednom Billboardu. Nějaké nářadí od této značky již doma mám a zatím funguje bez problémů. Zjistil jsem si číslo na servis Einhell a požádal jsem dotyčného pracovníka o pár slov o tomto výrobku. Pán byl velmi vstřícný a podával mi seriózní informace. Tedy mě to tak připadlo. Rozhodnutí tedy padlo a jel jsem si pro ni. Pila je dodávána s demontovanou lištou v úhledné krabici. Na ní je zřetelná pečeť s nápisem „Testováno a kontrolováno v Německu.“ Balení obsahovalo: pilu, demontovanou lištu, řetěz, kryt na lištu, kombi klíč na svíčku a lištu + šroubovák, 95ml motorového oleje, nádobu na míchání paliva, kulatý pilník na broušení řetězu. Sestavení proběhlo bez záludností. Nalil jsem olej, v přiložené nádobě namíchal palivo a šup s ním do pily. Překvapilo mne, že má tento model i seřízení množství oleje na mazání řetězu. Plný očekávání, jak proběhne první start jsem vyšel z garáže na zahradu. Dle návodu jsem 10x nacupoval, vytáhl páčku sytiče a 2x zatáhl za šňůru. Motor krátce naskočil. Páčku sytiče stáhnout a po druhém zatažení za šňůru motor naskočil. Po pár sekundách na zahřátí jsem zmáčl spoušt´plynu a motor přešel do volnoběžných otáček. Motor nijak neškytal a kultivovaně běžel. Několikrát a rychle za sebou jsem zmáčkl plyn. Reakce byly okamžité – jak se říká š el krásně za plynem. Vypínačem jsem motor zhasl a zkoušel jsem, jak chytá zahřátý. Vždy naskočil po prvním drcnutí. Včera jsem začal čistit zahradu. Po zimě mi zůstala na zahradě polámaná trnka. Průměr kmene max. 20 cm. Vzal jsem pilu na ostrý test. Motor chytl bez problémů. Po pár hodinách bylo poklizeno. Pila fungovala bez jakéhokoliv problému. Spálil jsem necelé 4 nádrže. Během řezání jsem musel dvakrát upravit napnutí řetězu. Návod říká, že je to zcela přirozené – řetěz se během provozu natahuje. Je to má první pila. Osobně nemám zkušenosti s pilami jiných značek. Vlastně se učím. Jsem sám zvědavý, jak dlouho bude takto spolehlivě fungovat. Rozhodně ji z dosavadního (ovšem krátkého) testování mohu s klidným srdcem doporučit nenáročnému – rekreačnímu uživateli. Rád vám zde napíšu, jak bude fungovat dál.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 106.172 (?), 29.3.2010 20:46

A aká je otázka.

Len by ma zaujímalo koľko kubíkov mala tá trnka keď ste vyrezal 4 nádržky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 120.175 (?), 29.3.2010 20:48

Otázka není žádná, uživatel jen popisuje první zkušenosti s lacinou pilou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 150.124 (?), 29.3.2010 20:57

to že pila funguje jak má je snad normální když je nová . Ale taky mě hodně překvapila ta spotřeba. Loni jsem na zahradě taky kácel podobný stromky a nespotřeboval jsem ani celou nádrž... Když jsem začínal se zahradní technikou, tak jsem si pořizoval právě takový číňany a byl jsem taky spokojenej, že to perfektně funguje. Ale teď bych to už nekupoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 62.137 (?), 29.3.2010 21:22

Ty čtyři nádrže nepadly na tu trnku. Blbě jsem to napsal. Správně je - doposud jsem vyjel čtyři nádrže.

Jo, každý nějak začíná. Já jen, že po přečtení zdejších příspěvků si člověk obrázek moc neudělá - spíše je zmatený a někdy i účelově zpracovaný, aby koupil ten a ten model té a té značky. Pokud bych měl za cíl připravovat s pilou dřevo na topení, tak bych ji nekoupil. Chci tím jen říct, že někdy není třeba koupit drahý model, který využiju tak max. z jedné třetiny. Pak jsou to vyhozené peníze. A jak jsem uvedl, rád sem napíšu další zkušenosti s touto pilou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 120.175 (?), 29.3.2010 21:54

Já vám rozumím. Sám mám už asi čtvrtým rokem pilu Talon prodávanou pod jiným názvem, taky stála pár šupů a taky se mi na občasné použití plně osvědčila. I kdybych ji měl zítra hodit do popelnice (což asi nehrozí, protože pořád funguje jako nová, za tu dobu mi na ní jen praskla pružina za 40 Kč), dávno se zaplatila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 64.58 (?), 30.10.2010 12:24

Taky jsem ji kupoval a zajímaly mě provní zkušenosti. Je to má první motorová pila a za velmi nízkou cenu. Tak se ohlížím po článcích jestli na ni není nějaká moc špatná recenze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.54 (?), 17.9.2017 12:53

Dobrý den. Pilu mám asi dva roky. Do teďka fungovala dobře. Ale teď nejde nastartovat. Po zkontrolování svíčky je zřejmé že dává moc paliva. Dá se to nějak sestelovat? Na boku jsou dva otvory s popiskama L a H. Zajímalo by mě k čemu slouží. Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 253.255 (?), 18.9.2017 13:58
Ahoj, vi nekdo co znamena ten sroubek L a H? Co se tim steluje?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.14 (?), 18.9.2017 22:47

T volnobeh. L nizke otacky. H vysoke otacky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika