Motorová pila do 6000



Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?)
7.9.2009 0:23

Klid, to bylo bez ironie. Skutečně je to cenná zkušenost. A vy máte evidentně dobrou zkušenost s konkrétními typy a je fajn, že se podělíte o dobrou zkušenost. Pomůžete tím jiným, kteří by jinak koupili třeba hobby, ale nikoli držák jako vy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
                     
host - 118.44 (?), 5.9.2009 14:22

O tom se celou dobu bavíme že každý má jinačí nároky, když budu řezat ty tři polínka tak těch vibrací tolik nepozbírám jako profi lesák který řeže 20 dní vkuse tak můžu tolerovat neprofi stroj.Ochranné prostředky jsou dnes už snad samozřejmostí.Bezpečnost bych měl dodržovat snad i u profi i hobby

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 5.9.2009 17:25

Já jsem ale nemyslel používání ochranných pomůcek, to je samozřejmé. Mluvil jsem o vlastnostech kupovaného stroje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.244 (?), 6.9.2009 8:19
Takže opět trochu rozvíření, mezi majitely neprofes.je také spousta majitelů značkových pil ačkoliv nikdy neuvažovaly nad výkonem, nad využítím, nad cenou, nad vybracemi, nad šlachami ale prostě chtěly být in protože rady pořídit si dražší pilu převládají nad zkušenostmi s obyč.pilami, mám možnost pracovat jak s profi tak s tzv.brakem a asi jsem měl na ten brak štěstí a proto ho nezatracuji a pro svou potřebu vyhovuje naprosto dokonale KP
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 80.18 (?), 6.9.2009 17:28
Reaguji na první dotaz v této diskusi: mám také jen sad, některé stromy, třeba ořešáky mají úctyhodnou tloušťku kmenů, mám pilu Partner 352 v akci za asi 4 500 tuším, lišta 36 cm, mám ji 3 roky, dřevo řežu rovnou na krátko, nemám cirkulárku, a jsem vcelku spokojen, po "lepší" za 10 000 netoužím. Trochu mi vadí, že benzín a olej moc rychle mizí, to je asi na ní to nejhorší a moc často musím tudíž kontrolovat a dolévat olej, protože někdy zmizne dřív než benzín. Na moji potřebu ale za ty peníze naprosto vyhovuje. Nedávno mi spadla ze zábradlí - z výšky asi 3,3m na schodiště, po kterém skákala ještě asi půl druhého metru než se zastavila na dlažbě. Bylo mi jasné, že tam zametu hromádku střepů a půjdu do obchodu pro novou. Nestalo se, pila je celá bez nejmenší závady na kráse a dokonce po nastartování řeže jako nová. Partner = značka kvality a né že šmejd, kdo ví, jak by po tom pádu vypadaly dražší stroje - nemám příležitost vyzkoušet, čímž je neodsuzuji, kdo na ně má, ať si je kupuje. Stručně: pokud nechodíte do lesa kácet, Partner mohu z vlastních zkušeností na chalupu jen doporučit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 6.9.2009 17:40

Je těžko doporučovat někomu lepší pilu než na kterou se mu podařilo ušetřit, jsou tu případy že máte limit 6000 kč a odborníci vám doporučují profi pilu za 15000, samozřejmě vám na ni nepřispějí, to se dobře doporučuje.Ale jak je vidět na chalupu stačí i ty (braky)a celkem se s nimi dá nařezat i dřevo, a někomu neřeže ani profi pila, ale jak se říká jaký pán takový krám.Tím samozřejmě nemám nic proti profi pilám, doufám že mě někdo nevezme hned za slovíčko a nebudu se sním hádat půl dne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 6.9.2009 17:46

¨to je ale velmi cenná zkušenost- určitě se podělte o název a typ Vašeho stroje. V tom je právě úskalí hobby strojů  - do praktické zkušenosti nemá člověk tušení, zda koupil dobře, či ne. Osobní zkušenost někoho jiného je tedy velmi zajímavá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 6.9.2009 18:07

Pane alí nemám chuť se svámi pouštět do nekonečných diskusí co je pro koho lepší, to si většinou stejně každý rozhodne sám, já jsem měl hobby pilku dolmar ps -45 a byl jsem s ní nad míru spokojen, až když jsem dostal možnost těžit dřevo většího průměru tak jsem si pořídil farmářku ps-500.Obě dvě pily mě zatím nesklamaly, ale to co jsem psal o marketových pilách to taky nemám vycucáno z prstu ale většinou ji má někdo z rodiny tak vím že s nimi taky řežou dřevo a vím asi kolik.Samozřejmě není hobby jako hobby ale naproti tomu není profi jako profi dá se trefit na šmejd hobby ale i na profi i když by to měla být menší pravděpodobnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 7.9.2009 0:23

Klid, to bylo bez ironie. Skutečně je to cenná zkušenost. A vy máte evidentně dobrou zkušenost s konkrétními typy a je fajn, že se podělíte o dobrou zkušenost. Pomůžete tím jiným, kteří by jinak koupili třeba hobby, ale nikoli držák jako vy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 52.9 (?), 6.9.2009 18:55

Zdravim, protrpel jsem taky hodne sahodlouhych debat o vhodnosti jen znackovych pil, a jelikoz jsem byl bez penez, do pujcovny daleko, tak jsem vzal za neco pres 4000 hechta 950,dva roky slape v klidu, jen to nesmite rozmazlovat na mazani retezu nejakymi ekologickymi oleji, pak se zacpe.Zajedu tak 2x v lete do lesa, pokazde tak na 10-15m dreva, nejake to prirezani doma nepocitam a je to bez problemu, zaplatila se uz v prvni sezone, takze kdyz uz odejde, smutek drzet nebudu, klidne skocim pro dalsi.Mozna zalezi na kuse, nevim,ale ja jsem spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 118.44 (?), 6.9.2009 19:12

Zdravím i vás já jsem taky jednu z možností pily do 6000 uvedl hecht a byl jsem za to pomalu kritizován ale více výkonnou pilu do tohoto limitu trochu odzkoušenou i lidmi z tohoto fora, těžko seženete.já s těmito pilami nemám až takovou zkušenost ale švagr měl křovinňák hecht a šlapal mu celkem spolehlivě, a o těch pilách je tu více pozitiva než negativa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika