Motorová pila do 6000



Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?)
5.9.2009 12:31

Dávate do vztahu nesouvisející veličiny..-))

A co teprve profi nářadí v šikovných rukách a co teprve Hobby v nešikovných rukách :-)))

Navíc, není hobby, jako Hobby...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 120.31 (?), 4.9.2009 23:07

Musím říct že ji nekoupil novou ale na inzerát a prodávající byl prý nějaký ukrajinec co se sem nastěhoval. tak se k nám možná ani tento tip nevozil a proto ho neznáte, ale to nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.251 (?), 4.9.2009 21:37

Z hobby Dolmarek bych osobně vzal 45, nebo rovnou 420. PS350 bych přeskočil;-)  (Proč cpát na stejnou konstrukci slabší motor???)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.31 (?), 4.9.2009 23:24

Samo že by 420ka byla lepší ale to zaleží na financích. osobně jsem názoru, raděj ještě chvíly šetřit a koupit pilu s dostatečnou výkonovou reservou než se pak rozčilovat že to špatně řeže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.179 (?), 4.9.2009 21:18

Porovnání výkonů. Asi 4 roky jsem občas pracoval s profesionální pilou HG 365. Má 3,4 kW. Když se synem odešla, tak jsem na práce u domu koupil elektrickou 2 kW. Tiší, lehčí, ale potřebuje kabel. Zatím co HQ se ani na tvrdém dřevě nezastavila, na elektrickou už musel být tlak občas menší. Jenže kabel nemůže být všude, tak jsem na prořezávky náletů, ořezávání větví a občasné kácení koupil lehkou HQ 1,1 kW. O nějakém tlaku na tuto pilu nemůže být řeč. A tomu samozřejmě odpovídá i výkon v m3. Zmiňovaných 10 m3 by možná udělala, ale asi by to byly její poslední metry a trvalo by to 14 dnů. Pokud máte dostatek času na přípravu dřeva, mohl by stačit výkon kolem 1,6 kW. V opačném případě bych volil raději výkon vyšší. Při vyšším výkonu bude pila méně zatížená a déle Vám vydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.24 (?), 17.9.2009 18:14

Se slabou pilou mám též zkušenosti. Né, že by se do řezu sama ponořovala, ale ještě jí musíte nadlehčovat, aby se nedusila. A tím se práce stává opravdu otravnou.  Připravoval jsem dříví na chatu HQ 33. Tu jsem chudáka utahal.  P.B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 17.9.2009 18:38

Není pila jako pila, dolmarka ps-45 ta šla do dřeva sama, má menší řeznou soupravu což je asi u slabších pil samozřejmé a byl jsem s ní spokojený.Dnes jsem si řízl na dvoře pár polínek z nynější ps-500 a nemá to chybu ta pila je čím dál lepší -asi se zabíhá a je to znát, dříve se mi zdála taky těžší 5,5kg ale dnes jsem si už na ni zvykl a připadá mi to někdy jako výhoda -ale to už jsme v jinší cenové kategorii -ale jede jak sachs

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.146 (?), 4.9.2009 22:11

 vibrace u pily ps-45 nejsou velké, řekl bych, že menší, než u staré stihl 041, co jsem měl

 1b

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.244 (?), 5.9.2009 9:35
Je to hezké počtení jak se jen a jen jaká koliv těžba nebo výroba paliv.dřeva převádí na značku, výkon,obsah motoru, délku lišty atd.ale nikdo zde nebo málokdo uvede svoji zručnost, pokud si někdo dělá pouze občas palivové dřevo tak asi nejde do lesa s vědomím lámat rekordy a tak i s malou pilou lze dělat slušný výkon ale základem je dobře nabroušený řetěz, pokud to tak není tak pak se nadřete i s nejlepší značkou. KP
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.44 (?), 5.9.2009 11:44

KPplně s vámi souhlasím, mnohdy hoby pilka ve správných rukou udělá víc práce a vydrží déle než profi v nesprávných.Jak už to tady někdo psal tak často bývá problém né v technice ale spojovacím článku mezi pilou a podlahou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 5.9.2009 12:31

Dávate do vztahu nesouvisející veličiny..-))

A co teprve profi nářadí v šikovných rukách a co teprve Hobby v nešikovných rukách :-)))

Navíc, není hobby, jako Hobby...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika