Motorová pila Berlan



host - 28.1 (?)
8.1.2009 9:01

Motorovou pilu od Berlanu o které zde píšete, nemám. Takže zkušenosti nemohu sdělit. Mám ale od nich: elektrocentrálu - bez chybičky motorovou pilu na tyči - trochu hobby, ale když by mi spadne při lezení po stromech na zem, tak to bolí méně, než od pila od Stihlu. Navíc je lehoučká a za 1 rok s profi zacházením bez jediné chyby. lanový naviják na auto - za tyhle peníze k nezaplacení startovací a nabíjecí zařízení - tak zde tvrdím totéž přemýšlím od nich koupit i štípačku 8 tunku. Je sice pravda, že některé výrobky svými parametry jsou tak trochu na hlavu, ale ty nekupuji. Každý dobrý zahrádkář i kutil si dokáže odvodit parametry a výkon stroje. Dle toho si pak pořídí stroj, nebo si ho jak tady výše již někdo napsal, upraví k jeho spokojenosti.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 118.128 (?), 6.11.2008 8:23

Já ten důvod vidím - do 3000 Kč se dá bez problémů sehnat hobby pila v každém obchodním domě s potřebami pro kutily, s 2letou zárukou. Věc tohoto druhu bych na aukci nekupoval, aniž bych ji předtím viděl v reálu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 28.1 (?), 7.1.2009 17:33

Mám z aukra několik výrobků této značky. Prodejce vystavuje faktury s IČem i DIČem. Zatím jsem maximálně spokojený.

Navíc jsem si dal tu práci a našel jsem spoustu značek, které prodávají prakticky totéž zboží ve stejné kvalitě za stejné nebo i vpodsatně vyšší ceny.

př. GUDE, EINHELL, LUMAG, HECHT a světe div se i MITSUBICHI a to za dost peněz.

Takže o servis nemám nouzi :-)

Standys

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.108 (?), 7.1.2009 18:11

Tak tohle už vážně nemůžu!!!

To přece nemyslíte ani vážně Berlan,-výkon 2,1kw, otáčky 7500,palivo 1:25,,délka lišty alarmující 51cm a váha 8,5kg tak co to teda je???  

Koukněte se také na to Stihl 390 výkon 3,4kw, váha 6 kilo.palivo 1:50 a délka lišty 40cm a navíc normalní lišta, to co je za lištu na tom Berlanovi to je něco... To srovnání dávám proto že ta pila sice stojí 3500 ale(to bych musel být hodně sprostej)     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.108 (?), 7.1.2009 18:15

Jo a ještě něco pila s výkonem a opravdovým výkonem né jen na papíře s výkonem 2,2kw má vždy když je to aspoŇ normální hobby pila tyto parametry: váha do 5kilo, lišta 38-35cm, a mnoho dalšího vždyť vy sjte si koupíte pilu s výkonem 2,1 a váhou a ostatníma parametry pili s výkonem5kw!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 47.123 (?), 8.1.2009 8:35

 Ale byla to jiste vyhodna koupě... :) Co na tom, ze je vyrobek "nepouzitelny"?

Vzdyt ani sam prodejce nevi co prodava. parametry ktere uvadi pri prodeji se samozřejmě liši s udaji v navodu a ty se pochopitelne liši od reality.

Videl jsem pilu znacky berlan jen letmo (mame ji "v rodine"), ale zarazilo me napriklad reseni filtru sani. Jedna se o plastovy vylisek, ktery se necistotami rychle zanasi. Ale nic proti tomu, pokud by nebyl ve vylisku otvor (umyslny), kterym se do karburatou prisava nefiltrovany vzduch. Slicovani filtru a karburatoru take zalostne a proto bych myslel, ze zahozenim celeho filtru niz nezhorsim.  

Pobobne jsem (ne)byl překvapen pri pohledu na nahon olejoveho cerpadla. soukoli bylo z casti plastove a z casti kovove. To by zase nevadilo, pokud by byly hrany toho kovoveho kolecka alespon zacistene. Po par minutach behu byl profil plastovych zubu sotva polovicni. Takze zivotnost pily bez prisunu dilu odhaduju u toho jednoho kusu na jednotky hodin.

O vyváženosti pily s takovouto extrémní lištou a ergonomii není potreba ani mluvit.

Proste se vyrobce v Cine pokusil okopirovat fungujici model konkurence a "trochu" ho navic vylepsil. Pote se nalepila nalepka Nemecke firmy a hura do CR.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.1 (?), 8.1.2009 9:01

Motorovou pilu od Berlanu o které zde píšete, nemám. Takže zkušenosti nemohu sdělit. Mám ale od nich: elektrocentrálu - bez chybičky motorovou pilu na tyči - trochu hobby, ale když by mi spadne při lezení po stromech na zem, tak to bolí méně, než od pila od Stihlu. Navíc je lehoučká a za 1 rok s profi zacházením bez jediné chyby. lanový naviják na auto - za tyhle peníze k nezaplacení startovací a nabíjecí zařízení - tak zde tvrdím totéž přemýšlím od nich koupit i štípačku 8 tunku. Je sice pravda, že některé výrobky svými parametry jsou tak trochu na hlavu, ale ty nekupuji. Každý dobrý zahrádkář i kutil si dokáže odvodit parametry a výkon stroje. Dle toho si pak pořídí stroj, nebo si ho jak tady výše již někdo napsal, upraví k jeho spokojenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.21 (?), 8.1.2009 9:31

K Berlanu - na aukru jsem si koupil motorovou kosu Berlan za myslim 3 tisice... posekal jsem s tim celou zahradu, pocit jsem z ni mel celkem dobry - az na to, ze byla o dost tezsi nez jsem byl zvykly. Nu a po nejakem case jsem chtel zase sekat - ale kosa zn. Berlan mela jiny nazor ä odebrala se radeji do vecnych lovist. Jako clovek pohodlny a nemajice rad vselijake vyrizovani, jsem 3000 radeji odepsal, na reklamaci se vykaslal (ono posilat tezky balik na svy naklady do nemecka a jeste se doprosovat prodejce, ktery casto na e-maily ani nereaguje, na to fakt nejsem zvedavy). Nasedl jsem radsi do auta a do normalni kamennyho obchodu jsem si zajel koupit Husqvarnu 325 RDX a jsem spokojen - lehci, mensi spotreba, lepsi ergonomie... takze znacko Berlan a podobne paZnacky, jdi do haje .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.140 (?), 4.6.2009 21:36

Vážení i já mám několik výrobku firmy Berlan z Aukra. Před 14 dny jsem zkoušel po zimě pilu nastartovat a nešla. Omylem jsem si na jejich zboží nechal faktury. Poslal jsem email panu Petikovi. Během pár hodin jsem šel k PC a byl tam email s textem - >pilu nam zaslete na:
>
>BERGLAND s.r.o.
>Reklamace
>Pohranicni Straze 1247
>358 01 Kraslice
>
>Prilozte prosim kopii faktury + listek s popisem vady.
>
>S pranim hezkeho dne
>Martin Petik

Během 4 dnů byla pila zpět opravená. Jaroslav Hušek, Plzeň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.221 (?), 4.6.2009 22:15

Já mám také kosu od berlanu, taky s ní seču už druhým rokem a najednou hop a nešla, rozdělal jsem ji ačkoliv je ještě v záruce, nic podivného jsem nenašel, vyměnil jsem svíčku a jede vesele dál.to je moje zkušenost s tímto výrobkem. Nemám zkušenosti z jinými kosami, tak nemůžu srovnávat, ale za tu cenu cca 3000 kč, to jde. Zatím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 128.254 (?), 5.6.2009 7:37

Zdravím, podívejte se na tuto pilku i z jiného pohledu, určitě se s ní bude řezat s menší námahou než rámovku, ale nesmí se toho řezat moc a ten kdo jinou motorovku v ruce neměl, tak jí bude i chválit. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika