Mazání el. pily Narex



J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?)
31.10.2010 19:21

Měnil někdo olejové čerpadlo, resp. zkoušel jiné? Na čerpadle toho prohlédnutím moc nepoznáte. Olejové čerpadlo - pol. 49 rozpadu dílů Narex je třeba ověřit, zda je funkční. Potom jeho pohon, položka 51. Neuvádíte přesně typ, ale orientačně to stačí.  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
harp - (6) - 220.133 (?), 31.10.2010 18:08, zobrazeno: 27867x
Zdravím, Již asi pět let používám na běžné krácení dřeva na topení el. pilu Narex, délka lišty 40 cm. Poslední cca rok pila odmítá vydat liště kapku oleje, i když všechny cesty jsou v pořádku a volné. Byla mnohokrát rozebrána do posledního šroubku, zkontrolovaná různými odborníky a nikdo nepřišel na důvod oné poruchy. Budu vděčný za každou dobrou odpověď a radu, mazání ručně, olejničkou už mě nebaví. Díky ;-)
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 31.10.2010 19:21

Měnil někdo olejové čerpadlo, resp. zkoušel jiné? Na čerpadle toho prohlédnutím moc nepoznáte. Olejové čerpadlo - pol. 49 rozpadu dílů Narex je třeba ověřit, zda je funkční. Potom jeho pohon, položka 51. Neuvádíte přesně typ, ale orientačně to stačí.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
harp - (6) - 220.133 (?), 31.10.2010 19:39
Přesněji je to Narex EPR 40 D-C. Olejové čerpadlo (pozice 37) jsem nikdy neměnil. Přiznávám že by mě ani nenapadlo, že se na tom kousku oceli a plastu (teflonu?) mohlo něco zkazit. Vypadá naprosto v pořádku, čisté, neporušené. nejspíš budu muset opět do servisu a přímo požadovat vyzkoušení jiného čerpadla. Děkuji za radu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.107 (?), 29.5.2012 19:30

Dobrý den, jak jste dopadl s tím čerpadlem?Mám totiž stejný problém.Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 242.30 (?), 21.7.2019 19:30

Zdravím. mě dělalo to samé, pomohlo našponovat přítlačnou pružinu na kolečko čerpadla(je to pásková pružina). A maže to jako nový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 138.52 (?), 24.4.2013 20:12

Dobrý den. Mám stejný problém. Napište prosím jestli výměna čerpadla pomola. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 20.6 (?), 24.4.2013 21:02

Já mám problém opačný.Z pily vytéká olej i když je odložená a neřeže.Ví někdo co s tím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.140 (?), 25.4.2013 9:42

Ked z pily vytéká olej i když je odložená a neřeže, u tejto pily býva často (o.i.) pricinou vznik nerovností na vnutornej strane plastoveho krytu retazoveho kolesa (je to ten kryt, ktory sa dáva dolu ked sa meni retaz alebo lišta). Tento nedobrý stav sa dá do znacnej miery zlepsit nasledovne:

  1. Odmontovať kryt retazoveho kolieska (jedna matica)
  2. Kryt dobre vycistit a ODMASTIT   (benzinom, teplou saponatovou vodou a pod.), a dokonale kryt vysušit.
  3. Bežnou lepiacou pištolou nanášať vo vrstvach roztavené horuce lepidlo z lepiacej tycinky do vnutornych otvorov v kryte, hlavne do chlievikov okolo otvoru pre upevnovaciu skrutku a to s malym presahom (lepidlo bude o par desatín mm vyssie, ako su povodné hrany plastoveho krytu)
  4. Po dokonalom hĺbkovom vychladnuti lepidla (najlepsie druhý den) zabrusime prečnievajúce lepidlo (t.j. presah naneseneho lepidla z bodu 3)  do povodnej výšky hrán plastoveho krytu najlepsie na pasovej bruske, stačí však aj brusny papier natiahnutý na sklenej tabulke
  5. Dbame uzkostlivo na rovinnost plochy brusenia.

Tento postup citelne zníží vytékání oleje i když je odložená a neřeže. Samozrejmým predpokladom je čistota reznej lišty, aj hlinikoveho protikusu, na ktorý sa lišta prikladá, a aj neporušenosť hadičky vedenia oleja.    ___pooh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.140 (?), 25.4.2013 9:23

Pane harp, nerozoberal by som Narexku do posledního šroubku, urobil by som iba nasledovny postup: 

  1. Odmontoval by som kryt retazoveho kolieska (jedna matica)
  2. Odmontoval by som retazove koliiesko (poistka)
  3. Odmontoval by som nosnu hlinikovu dosku loziska retazoveho kolieska (asi 4 či 5 zapustenych skrutiek)
  4. Odmontoval by som olejove cerpalo, aj ked by navonok vyzeralo dobre (tuším dve skrutky)
  5. Namontoval by som NOVE olejové čerpadlo (este raz zdoraznujem: NOVE! čerpadlo)
  6. Spätným postupom by som poskladal pilu. 

 Toto cerpadielko je dost latifrťkové a staci mu nekvalitny olej, alebo bežať chvilku bez oleja a cerpadlo má už navždy malý výkon, resp. po čase nedáva olej už vôbec. Po piatich rokoch u tejto píly by som nevahal s výmenou olejového cerpadla. ___pooh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 93.37 (?), 16.7.2015 22:34

Teď jsem měsíc řešil nefunkční mazání pily narex, pohledem není vidět žádná závada ale pila nedá ani kapku oleje na lištu.Zjistil sem, že těleso čerpadla a ozubené kolo s hřídelkou dosedají na sebe silonovými plochami a ty se opotřebily... ozubené kolo s hřídelkou se tak dostalo hlouběji do tělesa čerpadla a při otáčení již nedochází k otevření a zavření otvoru kterým přitéká olej... řešení je snadné, na hřídelku čerpadla navléct podložku.Tím se těleso čerpadla oddálí od ozubeneho kola s hřídelkou a zase to pracuje.Já sem dal obyčejnou podložku, pro 6šroub,1,5milimetru silnou, má větší díru než je potřeba, venkovní průměr je menší než bych chtěl, ale hlavně že to funguje.Snad jen upravit ostré hrany.Tak ať vam to pomuže, zdraví Petr-partyzán.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika