Kouř od lišty



host - 84.190 (?)
30.12.2018 11:46

Hydraulický olej je příliš hustý a tak maže zuby, nikoliv však čepy řetězu a zejmena pak nemaže ložisko roltopu lišty.Píše SfK.

Hydraulický olej je řidký a proto jsem ho do pily nikdy nedával.Olejů všech druhů jsem přečerpal ručně i čerpadlama na vrtačku stovky litrů.

Kouřilo se mi z lišty, když byl roltop nefunkční.To by se nemohlo stát? Tady je hned fritováni a další...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 84.190 (?), 30.12.2018 11:46

Hydraulický olej je příliš hustý a tak maže zuby, nikoliv však čepy řetězu a zejmena pak nemaže ložisko roltopu lišty.Píše SfK.

Hydraulický olej je řidký a proto jsem ho do pily nikdy nedával.Olejů všech druhů jsem přečerpal ručně i čerpadlama na vrtačku stovky litrů.

Kouřilo se mi z lišty, když byl roltop nefunkční.To by se nemohlo stát? Tady je hned fritováni a další...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.1 (?), 30.12.2018 13:43
Zdar. tak tak zmenšená roltopka. olejem to neni. hydraulika na mazáni je v pohodě zvlášť treba panolin odbouratelnej. a jedlej olej je dost nouzovka hlavně přepálenej. takže hop do vobchodu pro novou listu laslo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.1 (?), 30.12.2018 13:44
kruci psal sem zmršená
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 136.63 (?), 30.12.2018 17:31

Zdravím, v první řadě je třeba zkontolovat stav řetězu, to znamená ostrost a vhodněve snížené omezovací zuby. Potom teprve kontrolujeme stav lišty, voloně se otáčející roltop bez známek poškození ložiska, rovnost lišty, přesné vyúhlování lišty, to znamená oba plechy přesně stejně vysoké a přesně kolmé k liště. Dalším možnou chybou může být příliš "sjetá" lišta, kdy se řetěz již opírá o dno drážky lišty. Pokud je toto všechno v pořádku, tak řetěz na liště musí fungovat i mazaný pouze vodou. Mazání řetězu drážkou na boku lišty rozvádí olej jak na řetěz, tak i na roltop. Otáčení šroubu pro množství oleje pro mazání je pouze 1/2 otáčky. Pokud s ním otáčíte dokola je to špatně. Šroub je na konci upraven tak, že má elipsovitý výstupek mimo střed a tím se provádí větší či menší opěra pro pístek v čerpadle, je to pouze cca 0,5 mm. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Olše - (44) - 68.17 (?), 2.1.2019 4:31

Pokud se nemýlým již sem vám odpověděl Dum chalupa na stejný problém kupte pořádnou lištu od oregonu s roltopem a ne lištu bez roltopu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika