Jiskření z lišty motorové pily



Stránky: 1,  2,  3   
host - 49.151 (?) 
21.2.2018 12:14, zobrazeno: 10618x

dobrý den, mám zajímavý problém, jiskří mi řetěz na špičce lišty. Běh na prázno. a to tak, že za několik vteřin začnou hrany modrat.  Nebudu uvádět výrobce.

ale mám tři řetězy (různí výrobci), dva starší ty jsou ok, jeden nový a ten jiskří, prodejce mi už i poslal náhradní řetěz a ten jiskří taky. Rozměry jsou ok. Prodejce tvrdí, že by to mělo být ok. Kde může být chyba?

podle toho, že dva řetězy nejiskří, odhaduje, že lišta by mohla být ok.

vše je 325, 1.5, 64zub

může mít na vliv i řetězka? už má něco za sebou...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 32.45 (?), 21.2.2018 12:43

Ahoj nejdřív prověř mazání a napnutí řetězu. A potom dřevo by mělo být čisté. Jiskra vyletí i z výfuku z moc oleje s velkou zátěží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.151 (?), 21.2.2018 13:20

když ono to jiskří při běhu bez řezání dřeva. z výfuku to určitě není

Připadá mi to, že je tam větší otěr na řetěz-lišta.

říkal jsem si nechat to zaběhnout, ale nechci zničit lištu... když už začala lehce modrat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 21.2.2018 14:02

Pokud je něco spolehlivě mokré či mastné, tak to nejiskří. Pokud to modrá a jiskří, asi to (tedy roltop) bude suché a s otřepy.

Jaký používáte olej pro ztrátové mazání a jaký tuk do roltopu? Namočil jste řetěz před prvním použitím do řídkého teplého oleje?

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 21.2.2018 14:34

To myslím že houby pomůže. Něco je špatně. Tipuju, že je chyba v řetězu, nebo liště, řetěz místo aby jel po rolně se tře po liště. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 21.2.2018 14:56

a keď len rukou posúvate reťaz, tak ide hladko? nezadrháva nikde alebo nepodskočí niekedy? koliesko v lište nemá vôľu? mne vždy keď zaiskril koniec lišty, tak mi odišlo koliesko... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 21.2.2018 23:15

64 vodících článků je dost dlouhá lišta, tak mne napadá, že na slabší pily se dává často ta delší lišta s šířkou drážky 1,3 mm. Jestli ona stará lišta nebude už oběhaná tak, že jí projde natěsno v průběžné dráze 1,5 mm vodící zub, ale u roltopu, kde je tvrdší materiál je méně vyběhaná a tudíž tam to jde na těsno. Po vyhřátí roltopu pak zmizí většina vazeliny a olejem se to nedoplní.

atd...

Tazatel by si měl pečlivě očistit vyražené údaje v liště a zkontrolovat párování řezné soupravy.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 162.25 (?), 21.2.2018 16:49

Ja mám podobný problém. Mne iskrí palivo v nádržke. Dumám nad tým či to nemôže robiť príliš silná sviečka a iskra sa dostáva cez palivové potrubie do nádržky a tam sa vyiskrí lebo už nemá kam uniknúť. Taká malá pumpáž ako ju poznáme z tryskových motorov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 86.37 (?), 21.2.2018 16:57

kdyz to dela jen ten novy tak zmerte vysku vodicich zubu tipuju ze ma vetsi a ty behaji po dne drazky lista je uz obehana a u tech starsich retezu jsou uz vrcholy osoupane tak na dno nedosedaji takovym tlakem jako ten novy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 97.108 (?), 21.2.2018 20:34

Zdar. Mám dojem, že se opět jedná o někoho kdo neví co vlastně dělá. Pokud se taková věc děje tak pila nemaže.ty starší řetězy jsou zatím mastné plus údržba listy atd. Ta vejška článku s tím nemá co dělat. Zkrátka hodně lidí hodně pil a většina o tom ví ... laslo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika