Jakou řetězovou pilu pro manžela?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
IrenaKominkova - (2) - 164.46 (?) 
31.7.2017 14:19, zobrazeno: 18387x

Dobrý den,

psala jsem o názor i na jiná fóra, ale nedočkala jsem se zatím žádné reakce, tak to zkusím i na vás. 

Blíží se datum manželových narozenin. Dlouho jsem přemýšlela nad dárkem, kerý bude praktický a zároveň manžela trošku zabaví - máme krbová kamna. Manžel zpracovává dřevo na cirkulárce, ale neustále nadává a mě příjde práce na takovém monstru značně nebezpečná. Rozhodla jsem se mu pořídit řětězovou pilu.

Prohledala jsem snad celý internet, přečetla nespočet recenzí a prošla celou heureku. Moje volba nakonec padla na Bosch AKE 40-19 S. V recenzích na internetu jsem se dočetla, že je vhodná pro drobné kutily a zamlouvá se mi její bezpečností prvky. Nemá někdo s touto pilou zkušenosti, ať nešáhnu vedle? Děkuji I.

Bosch AKE 40-19 S
Bosch AKE 40-19 S
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 101.160 (?), 31.7.2017 14:39
Nevybírejte za nářadí za chlapa. Zrovna já mám Makitu a tuto pilu, co jste vybrala Vy bych nechtěl. Není dobře vyvážená a daleko víc a to mu řeknou v obchodě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
IrenaKominkova - (2) - 164.46 (?), 31.7.2017 15:59

To je těžké. Ráda bych pořídila nějaký zajímavý dárek - pila je dle mého super nápad. Myslím, že na internetu dostanu vždy lepší cenu, než prodejně. Samozřejmě nerada bych koupila něco špatného. (Nechci dopadnout tak, že manžel místo dříví nařeže mně. :)) Mohu se zeptat, jaký model Makity máte? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 199.94 (?), 31.7.2017 18:14
Mám tuto Irenko UC3030A a teď se dělá další vývojový typ. I za tuhle Ti bude líbat nejen ruce 😁. Na netu se dá koupit pod čtyřku. V obchodě si ji prohlídni a třeba i kup, podle ceny a snahy prodavače.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 164.46 (?), 31.7.2017 18:53

Děkuji, porovnala jsem si některé parametry. Váš varianta má horší rychlost řetězu a délku lišty - nebude v tom problém?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.121 (?), 31.7.2017 21:35

Obecně všechny Makity díky koncepci uložení motoru osou rovnoběžně s lištou jsou přirozeně lépe ovladatelné a méně citlivé na zpětný vrh = bezpečnější. Pokud Vám parametr rychlosti řetězu nevyhovuje, není problém vybrat model silnější (tj. třeba MAKITA UC4551A).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.121 (?), 31.7.2017 19:46

V první řadě je potřeba se zamyslet, jestli potřebuje elektrickou nebo na elektrice nezávislou pilu. Obecně je zpracování palivového dřeva na cirkulárce efektivnější a bezpečnější než při práci s řetězovou pilou. Samozřejmě, když si necháte přivést tyčovinu z probírek, tak se bez řetězovky neobejdete tak, aby se pro zpracování na cirkuli tyčovina nahrubo rozdělila = na cca 4 řezy cirkulárkou připadá jeden řez řetězovkou. Ale pak je také tzv. samovýroba tyčoviny v lese a tam je každému elektrická řetězovka k ničemu. Jenže samovýroba v lese je ještě nebezpečnější a vyžaduje větší znalosti technologie i zásad bezpečné práce. Tedy jako pojistka proti unáhlenému "to zvládnu i bez školení" je elektrika dobrá prevence.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 86.40 (?), 31.7.2017 19:51

pilu si musi vybrat te kdo sni bude rezat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 101.160 (?), 31.7.2017 20:49
Ta Boženka má 12 m za sekundu, hledáte nepozorně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 117.231 (?), 1.8.2017 14:06

Pánové,  Uff, pila a žena k sobě moc nepasují smiley Děkuji všem za názory... asi dám na vás a manželovi daruji poukaz z nějakého eshopu, ať si vybere pilu sama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika