Jaká je pila Partner P340S?



Stránky: 1,  2   
host - 12.171 (?) 
20.10.2011 7:57, zobrazeno: 35710x

Dobrý den,

přemýšlím nad koupí motorové pily určené na občasnou likvidaci náletových dřevin a dělání dřeva na topení. Dosud jsem měl elektrickou od Mountfielda, ale ta po 16 letech shořela. Už na to měla právo.

Nad benzínem přemýšlím hlavně proto, že mne nebaví po zahradě tahat cca 100 metrů elektro kabelu. A taky, když jsem měl párkrát možnost řezat s benzínovou, dělalo se mi s ní lépe.

Vzhledem k charakteru použití do ní nechcí dát víc než 3000Kč. Díval jsem se jednak na Partner P340S, pak na Homelite HSC3335. Ale nevyznám se. Co byste zkušení doporučili v této cenové kategorii?

Díky za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 46.190 (?), 20.10.2011 8:06

Homelite radšej nie! Tej sa vyhnite.  Jani.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.254 (?), 20.10.2011 10:48

Neviem, prečo idete do slaého objemu a výkonu a dávate hranici 3.000 kč. Treba pouvažovať o dostatečne výkonnom stroji aspoň 2 kw a obsah kolem 40 ccm.

Tá cena 3.000 kč potom bude odrážet porekadlo za málo penez málo muziky.

Ozaj Vám nedoporučem tie píly z Baumaxu a z OBI, to sú píly na krátku dobu a častými poruchami. Kupte si značkovú pílu treba od DOLMARU 350, STIHL MS 230, kde máte záruku dostatečného výkonu a servisu na dlhé roky používania.

Dobrá píla sa Vám vráti v dlhodom používaní na prípravu dreva na topení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.56 (?), 23.10.2011 10:20

Přesně tak. Kolikže stála před těmi lety ona elektrická pila z Mountfieldu? A co stojí srovnatelná dnes? Ne nemyslím čínské krámy, ale stejně kvalitní elektrická pila z MTF. Ony ty stroje za těch pár let slevnili, ale taky na trhu přubylo spousta křápů za hubičku a ty Vám jistojistě 14let nevydrží. Dejte do toho víc (za 4.990,- máte hobby Husku 236, za 4.190,-? Stihla MS180?... ony tyhle hobby pily nejsou taky žádné extrakvality, odpovídají tomu i pořizovací ceny, ale nejsou z takového bláta jako Homelitka či Partner) a máte stroj na dalších pár let a ne na dva než padne záruka a je po pile. Tenhle Partner co píšete je nová generace v číně vyráběných pil. Cílem byla co nejnižší cena. Stroj tomu bohužel odpovídá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 142.76 (?), 21.3.2014 20:10
Dobrý den mám partner p340s co ta už toho dřeva nakacela, narezala atd.sice jen břízy a tak.jediný problém byl utržena startovací pružina.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 115.106 (?), 22.3.2014 10:52

Kvalitní lišta + řetěz od Oregonu stojí 1000Kč kvalitní karburátor Walbro 2000Kč zkuste hádat co asi může být podobná partnerka za kvalitu???

Čínský řetěz co má zhruba 10x menší životnost lišta to samé nehledě na to, že podobné bláto nejde nabrousit, při ztupení člověk odebere pomalu půl břitu, aby docílil jakž takž ostrost, při měnění řetězky a povolování spojky u podobných partnerek je to tak půl na půl, že klikovka vydrží a neukroutíte ji. Pokud chcete lacinou pilu, pak nejlacinější jsou čínské, ale i u těch je dobré nakupovat s rozumem, volit rozhodně stroj co už má v základu kvalitní lištu od Oregonu + řetěz a samozřejmě výkonovou rezervu, silnější čína má přecijen mnohem větší předpoklad větší výdrže. Jako nejzákladnější (nejlevnější) model o kterém se dá uvažovat je Hecht 956, případně GTM56. Lacinější pily jsou podle mého vyhozené peníze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 152.104 (?), 29.4.2014 9:46

Kupoval jsem tuhle Partnerku minulý rok, bylo mi řečeno, že vnitřek je vlastně Husqarna. No nevím, má nařezáno cca 4m3 břízy, 4m3 modřínu a cca 8m3 akátu o průměru, že mi na to délka lišty ani nestačila. Řetěz jsem ještě nebrousil, ale už by to chtělo :-) Zatím funguje, tak uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 224.6 (?), 5.2.2018 19:06

Cinsky pily jsou na .... Zlata Partnerka, tu mam uz 20let a jsem s ni spokojen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 112.45 (?), 23.3.2015 23:27
Zdravim mam aj ja tuto pilu odrezal som asi 5.m2 a praskla aj mne pružina neviem z čoho je to ale od ocel je daleko opravil som si to neviem gde kupim do toho orginal pružinu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 128.31 (?), 8.6.2015 19:29

Mam 340S od podzimu, na mensi prace super pila, kdyz se na ni netlaci tak poreze 40cm dub jako prd. Absolutne spolehlive starty tepla nebo studena. Nedam na ni dopusti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika