Jaká je pila Hecht 956



jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 21.1 (?)
9.10.2016 17:02

ja mám hecht 44 a som spokojný, keď je dobre nabrúsená reťaz, reže dostatočne, ale keby som si zase mal kúpiť pílu hecht, tak tú najvýkonnejšiu čo hecht vyrába! ale ak by som neriešil financie, tak jedine husqarnu! aspoň 3.6kW s 50cm lištou!wink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 214.25 (?), 9.10.2016 16:27, zobrazeno: 31899x

Řeším dilema.  Stará HQ odešla do  věčných lovišt a musím koupit novou. Ročně moc nenařežu, spíše tak nárazově co se sežene, co kde spadne v zimě atd.. Palivo do krbových kamen tak asi  max.  5m ročně.  Jsem zde již  třetí týden.          

       Mám v hledáčku Dolmar 420, jen občas zde na foru výmena zapalování což mě trochu  znervoznuje a obsah 42 ccm by mohl  být o něco větší..A nebo Stihl 251 obsah tak pro  mne asi dostačující a i váha  v poho. . Sice dražší ale pro mne by měla asi sloužit X roků. Ještě jsem  přemýšlel D 5105 kdyby  někdy nějaký ořech nebo  něco většího,  člověk nikdy neví ale  zas se  tahat s  těžkou pilou,  no fakt  nevím.

         A nebo se  na tyto pily  vykašlat a  koupit jak  zde kdosi psal na  foru obyč  pilu za malý  peníz a věřit  že vydrží aspon 10 let. Dobré parametry 5,1 kg,  obsah 56ccm , cena   5000,- Kč.

     Tak co  radíte?    co koupit,? Všechny značky   mají servis  do 20 km.Bud značkovou pilu a nebo koupit za poloviční cenu třeba toho Hechta. Ale nerad  bych opravdu jezdil po servisech.

Děkuji všem za radu a  připomínky k koupi,

Pavel   Přerov


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jan14 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90) - 21.1 (?), 9.10.2016 17:02

ja mám hecht 44 a som spokojný, keď je dobre nabrúsená reťaz, reže dostatočne, ale keby som si zase mal kúpiť pílu hecht, tak tú najvýkonnejšiu čo hecht vyrába! ale ak by som neriešil financie, tak jedine husqarnu! aspoň 3.6kW s 50cm lištou!wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 26.74 (?), 9.10.2016 18:24

Co je to Husqarna?To je slovensky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.70 (?), 9.10.2016 21:19

A kde jsi vzal že je to psaná " Husqarna " já to kromě tvého příspěvku nikde nenašel a i nimochodem i slovensku se to píše stejně.

Jinak mám Hecht 45 již asi 10-12 let a předloni, když jsem narazil v obchodě na novější s cenou 1500kč tak jsem ho vzal - ještě jsem ho ani nenastartoval - uloženka. Doporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.9 (?), 9.10.2016 21:34
S Hechtem jako takovým mám neblahou zkušenost. Chcete pilu na 5 m i ten Hecht bude dobrý. Nejsem si jistý, že na 10 let. Měl jste Husqvarnu, tak se připravte na technický pokles, Hecht je čistá čína. Vrčí a řeže a jak spaluje, jak se třese do rukou. Hecht nemusím, tak názor jednotlivce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 102.166 (?), 10.10.2016 8:23
Po dvou Dolmarech jsem v únoru koupil pilu Oleo Mac 956. Stála 9600 Kč. Konečně mám pilu, která řeže a funguje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 39.68 (?), 10.10.2016 12:45

U mě opačně, začal jsem hechtem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 25.2 (?), 11.10.2016 13:54

Ano, je to otázka, začít a "vyučit" se na Hechtu a potom přejít s malou ztrátou na jinou. Opačně, z drahé a kvalitnější přejít k levnější a tím méně kvalitní je známka vývoje...!  Hecht rozhodně špatným výrobkem pro amatérské zahrádkáře a kutily není. Svoji práci si pro ně zastane.  Ale, je na krátký život. Nikde jsem se zde nedozvěděl jaký kdo je majitel šikovný pilista. Na různých diskuzích prodejců, se člověk dozví, že i mezi Stihlaři a Husqarnaři jsou umělci jimž by slušelo nasr..t do ruk než jim dávat motorovou pilu.  Mám Dolmarku i Hechtku včetně Echa a Castorky.  Různého stáří a opotřebení. Ale mám i blízko ochotný servis jež mi tyto posezoně prohlédnou a seřídí. Čtyřhektarový sad a park kolem domu dá všem těmto příležitost k uplatnění. Pravda je, že Hechtku používám při problémovém a pro pilu nebezpečném řezání, Ani na jednu si nestěžuji. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 26.74 (?), 11.10.2016 15:35

Mám 3 Husqvarny jednu hoby, jednu farm a jednu profi a ani na jednu si nestěžuji, jen měním listy, řetězy,retezky.Ale je pravda, ze hodně záleží na obsluze, nebýt cune a o pilu se starat.Je pravda, ze není moc pil jako h 55 nebo h 365 jsou to drzaci jako bejk, pak mamjeste 135 asi 3 měsíce a není to špatná pila, koupil jsem ji do slabšího dreva, takže za mě kupte nějakou Husqvarnu to jsou pro mne kvalitní a spolehlive stroje.:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 236.249 (?), 18.10.2016 15:53

HECHT956 se u mě prodají 2-3 kusy za měsíc. V servisním modulu mám 2 reklamace za poslední 2 roky - jednou volný výfuk, jednou seřízení karburátoru.

Sám jsem měl 7 let HECHT945. 945 jsem dostal po dvouletém používání trošku většími amatéry na řezání pražců tupým řetězem, plesnivou, ve stavu "na vyhození". Vyčištění, seřízení, nová lišta, nový řetěz a jela dál. Odřezala cca 600 kubíků mixu buk, habr, bříza, smrk od lesa(samovýroba) až po špalky. Dodnes ji používá rodina na chatě, pila má 11 let. Údržba běžná - 1x měněná startovací šňůra, 1x seřízení karburátoru, roční kontroly jsme dělali spíš ze zvědavosti jestli motor ještě žije a žít bude. SPOTŘEBÁK: mix 1:50 N95+STIHL HP, na mazání řetězu jen minerální olej, lišty HQ, řetězy STIHL. Jako nástupce jsem plánoval HECHT956(vyšší obsah, vyšší výkon, jiné plasty, dekompres - jinak prakticky to samé jako 945), ale končili jsme na jedné z prodejen s Dolmarem, tak jsem si vzal PS500 za nákup.

Za mě teda - levná pila, která je sice konstrukčně možná 20 let zpátky a těžko ji budu srovnávat s moderními značkovými pilami za dvojnásobek a víc peněz, ale v rozumných rukou použitený stroj. Pokud bych měl řezat 5 m ročně, jak píše zadavatel, šel bych bez obav do ní. Od známých, kterým jsem ji doporučoval i od zákazníků zatím jen pozitivní reakce.

Je to jako s auty - i levné Vás odveze a i drahé se může porouchat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika