Jaká je husqvarna 372 xp



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 35.34 (?) 
3.2.2009 20:39, zobrazeno: 70921x

Chtěl bych se zeptat jaká je pila 372 xp, a jaké máte s touto pilou zkušenosti

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 186.186 (?), 3.2.2009 22:52

Tato pila je velmi dobrá mám ji od roku 2004 a je pořád stejně dobrá jako před tím, ale taky se oni starám pravidelná ůdržba, pravidelné zeštelování v odborném servise. Používám ji převážně do těžby, protože pracuji jako dřevorubec na slovensku, kde zpracovávame převážně přesílene kusy, je výborna na manipulaci a taky k řezání palivového dřívi. Není proní opravdu žádny problém pořezat silný kus dřeva. Taky má dobrou akceleraci řetězu a opavdu reaguje a přídani plynu. Má výborny poměr výkon váha. Zatím sem osobně neměl žádnou velkou poruchu jen maličkosti jako prasklá hadička od nádrže, prasklý synenblok, zaseknutý plyn, ale co se týka motoru tak žádna porucha nebyla. Pokud se, ale neživíte jako dřevorubec tak je tato pila zbytečná investice, určitě jsou levnější a více využitelné pily tím myslím univerzálnější. I 365 sp nebo 359 sp není špatná volba. Jsou za solidní cenu a svůj ůčel splní určitě na víc jak 100%. Potom je dobrá 357xp taky je to lehká profi pilka dostatečně silná a lehká, ale zase za jiné peníze. Já vlastním tři pily 359, 357 xp a 372xp všechny jsou pro mé potřeby a jsem maximálně spokojen. davidtretina@centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.34 (?), 4.2.2009 10:07

372 Je super pila... ale osobně bych volil Stihl ms 361...dělal jsem s oběma pilama a musím říct, že s 361 jsem byl naproso unešený. Ačkoli má menší výkon než 372 šla do dřeva jako by měla stejný výkon a ještě je o něco málo lehčí. Akceleraci měla také pefektní a nový antivybrační systém nemá konkutenci. Koukněte a porovnejte vibrace u 372 a 361. Pokud děláte s pilou každý den, jsou nízké vybrace tím nejdůležitejším!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.83 (?), 4.2.2009 15:54

Souhlas pane 35.34,STIHL MS 361 je naprosto geniální pila. 

Už jsem to tu psal do několika vláken, ovšem tradice používání značky HQ táhnoucí se z dob minulých je prostě silná a za chvíli z nás obou udělají borci používající HQ 372 naprosté trouby.

Problém je, že málokdo má zkušenosti z používání obou či více značek pil opravdu při práci, ne jen z doslechu.Osobně si dělám na vše vždy názor osobní zkušeností, každé značce se něco občas nepovede ale MS 361 je fakt lahůdka.Upozorňuji případné šťouraly, že jsem osoba extrémně citlivá na nadměrný hluk, vibrace a nekvalitní servisní zázemí, a když vezmu pilu do ruky tak jede 3 dny od rána do večera.Takže vyžaduji i perfektní vyvážení a výkon. Taky už mě tyto osobní zkušenosti stály dost peněz, ale holt to tak už občas chodí.

Je třeba si uvědomit že za těch 20 let, kdy tady nebylo na výběr, všechny značky někam pokročily.  Některé zůstaly věrny jménu a kvalitě, některé šly kupředu a některé spoléhaly na neotřesitelné postavení a věhlas a ve snaze šetřit na výrobních nákladech se dnes ani nechce věřit tomu, co všechno a kde vyrábějí.

Tím nechci nijak poškodit HQ 372-je vynikající, ale vývoj nelze zastavit a dnes už jsme zase o kus dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.199 (?), 4.2.2009 16:12

Na jeden rok, než skončí záruka je 372 výborná pila. Ale když jí dáte záhul, tak se jí po záruce zbavte jináč budete platit jak mourovatí. Mě klekla klika po záruce a když to opravím tak to nedostanu v ceně prodeje pily zpátky a do těžby s tím nemužu. To je lepší 365 která má odolnější kliku na ten výkon a vydrží víc. Chtěl jsem XP to je výkonější ale poruchovější. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 3.83 (?), 4.2.2009 16:18

Anebo tak. Ze zkušenosti několika známých výše zmíněné opotřebení HQ 372XP nebude při velmi tvrdém používání žádná výjimka. Tu HQ 365 jsem zde taky někomu bez úspěchu radil neb nejsem fanatický zastánce jakékoliv značky, je odolná a dlouhodobě vyzkoušená a hlavně nevyhoněná do otáček-leč taky marně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 35.34 (?), 4.2.2009 17:23

365 hq má můj kamarád, několikrát jsem si jí půjčil. Na mě je pila velice líná a pomalu jde do otáček, jsem zvyklý na pily Husqvarna řady xp. Možná nemají tu životnost, ale práce s nimi je rychlejší. kamrádovi pila vydržela skoro 3 roky v každodenním provozu. Já jsem přesto zvyklý na rychlou a svižnou práci a tyhle typy pil mi prostě nestačí. Nedávno jsem se dostal po dlouhé době k pilám Stihl, dříve jsem je zavrhoval kvůli vybracím, startování a jisté ergonomii. Musím říct, že značka Stihl udělala za posledních pár let veliký pokrok a já se nemohl divit. Dnes jsem rozhodnutý, že si Stihlku koupím... Určitě nezavrhuji Husvqvarnu, se kterou jsem převážně dělal... jsem pořád přesvědčen že jsou pily jako 357 xp a 346 xp na které nedám dopustit... a které bych u Stihl nenašel, ale zase u Stihl mi pasují pily 361 a ms 441, a takové podobné Huqvarna také nemá!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.153 (?), 4.2.2009 17:29

S 372xpg jsem nařezal 1366 kubíků dubu a buku a to vše na špalky (30cm) a to bez jediné závady.Je to super pila.A ta 365 je taky super

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 232.132 (?), 5.2.2009 14:28

Áno, toto je ten správny názor na 372-ku.Mal som ju asi 2 roky a aj mne odišla kľuka. Stalo sa to presne, ako padla záruka.Opravil som to a asi po 4-och mesiacoch znova.Teraz mám 575 xp asi 2 roky a táto píla je konečne "to",čo treba.Je síce o trochu ťažšia, ale zato výkon "jak hrom".Pri mojej práci cca 500m3 mesačne som už "zodral "-2ks. HQ-266,2ks.HQ-268,1ks.spomínanú372 a teraz deriem 575-ku.(Samozrejme za 21 rokov v ťažbe).Takže, smelo prehlasujem, že 372-ka bola jedna nevydarená píla a asi najhoršia zo všetkých profi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 186.186 (?), 6.2.2009 9:48

To není pravda co tady píšete že není vydařená pila naopak je. Já ji mám tak dlouho a žádny problém a jsem profesionální dřevorubec. Je to totálni nasmysl co jte napsal. Jde vidět, že o pilách nic nevíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika