Husqvarna nebo Stihl? Respektive Stihl MS362 kontra Husqvarna 560XP



host - 5.102 (?)
22.9.2013 14:54

To co píšete jen potvrzuje moje mínění a zkušenosti. Začít v lese je opravdu těžké. Bude vás všechno bolet a z práce budete chodit sedřenej jako pes, ale po čase si tělo zvykne a začnete aji vydělávat nějaké peníze. Nečekejte, že přijdete do lesa a za první měsíc půjdete domů se cca 40 tisíci wink.  Hlavně v klidu ať se vám vyhýbají úrazy a přeji šťastnou ruku při výběru pily. V podstatě je to jedno kterou vezmete, on ten první rok je takový spíš jen o učení, takže žádné extra dělo potřebovat asi nebudete. Jen magor by vás hned postavil před např. pětikubíkovej buk, nedej pánbůh poslal do kalamity. Časem si uděláte vlastní obrázek a budete se smát tomu co tady někteří lidé píší. Mějte se a ať se vám v lese líbí a daří. Je to pěkná a hlavně svobodná práce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 140.103 (?), 21.9.2013 17:41

Srandisto smiley Já prodejce rozhodně nejsem, jen nesnáším jak se tady lže a špiní jedna značka na úkor druhé. V rukách profíka dobytka povolí každá sebelepší pila. V rokou laika vydrží jakákoli lepší profipila do smrti, nechápu proč má někdo potřebu pomlouvat značku. Normálního uživatele co si s takovou pilou dělá pro sebe dřevo do kotla nějaká poruchovost nezajímá, zajímá ho jak se s pilou řeže a na to gesto jsem se ozval, Stihl se svou 362 je horší, tak to prostě je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 21.9.2013 18:45

Značky tady špiní skalní pošuci a prodejci navzájem.V rukou dobytka povolí naprosto cokoliv, nejen pila. Co je z Vašeho pohledu horší, to může jinému uživateli připadat zcela naopak.Naprosto objektivně má HQ po mnoha letech zoufalého útlumu sice rakety, ovšem se spoustou fatálních závad a netroufal bych si označit většinu nešťastných profíků za dobytky.Jejich (naštěstí v záruce) doslova generálky za pochodu jsou šílenost a boj prodejců(cítí, že je to pro značku poslední šance) za každou cenu je k smíchu. Uvidíme, až na doslova počítačem řízenou emisní šaškárnu přejde kompletně i Stihl.Sám jsem na to zvědav, jestli nebudou brečet taky. Základem pro práci je odolný spolehlivý jednoduchý stroj a normálního uživatele spolehlivost za svoje peníze sakra zajímá.To že pilu profík za dva roky zahodí nijak značku neomlouvá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 21.9.2013 19:48

Stihl který se dlouhou dobu držel staršího provedení AV novými modely srovnal krok a vibrace u některých modelů stejného obsahu jsou dokonce menší než u HQ a jak píšete, po vzoru HQ bude také Stihl kompletně přecházet na Autotune (M-tronic) taky jsem na to zvědav, jak se s tím popasují a hlavně co na to Stihláci co na tento systém nadávají budou říkat pak. Doba kdy profík honil pilu 7-10 let v těžbě a pak ji ještě výhodně prodal je bohužel nenávratně pryč. Pro samovýrobce naštěstí existuje volba profi pily, kde předchozí hoby a farmy dobře sloužili, dnes je to v některých případech (čím dál častějších) totální šrot a tak místo do hobby nebo farmy šáhne výš a jistota spokojeného provozu drasticky vzroste, profík se musí smířit s tím, že bude platit, zisk výrobce je vždy až na prvním místě. Pokud srovnám váhu/výkon a čtu zkušennosti se Stihl 180 vs.181, 361 vs. 362, atd. nepřipadne mi, že by to u Stihl bylo ideální, každopádně na ten M-Tronic jsem zvědavej, už aby to bylo ať se máme na co těšit... angel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.102 (?), 21.9.2013 19:58

Ano, přesně jste to napsal. Když mě sevře kmen pilu v řezu, tak ji vyrvu ven, co zrovna koupím za benzín tak tam naleju. Olej dávám jedině řepkovej z Kaufu a pilu čistím jednou za čas. Pila je pro mě jen nástroj pro práci, ale nástroj na který se musím spolehnout a ne za cenu, být jeho otrokem. V žádném příspěvku nehaním značku a neprosazuji druhou. Pán se ptal jako budoucí profík a já mu jako profík napsal o svých zkušenostech. Pro mne je a zůstane 560ka střep a dokud neuvidím některého z kolegů, že bude s touto pilou spokojen, tak to tak aji zůstane. Já doporučuji MS 362. Žádná značka, pouze typwink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.145 (?), 22.9.2013 4:39

Zdravim tezare... dekuji za uprimnost a rady..bral jsem to tak, ze nikdo se nechce tahat s tezkou krav... a tudiz ani ja ne, proto jsem uvazoval nad 50kubikovou.Tak ze rikate, chce to aspon 60kubikovou, sice trosku tezsi ale katrsmiley.Mel jsem prilezitost si vyzkouset HQ555 velice se mi libi vaha, akcelerace a design.K te 560,mam nutkani ji vyzkouset..pilky jsou to libive... bohuzel me odradila poruchovost.Precetl jsem si nejeden clanek... dokonce stryc od me pritelkyne je vlastnik prodejny HQ.Po konzultaci s nim o 560,mi osobne rekl ze mi tuto pilu nedoporucuje... asi vi o cem mluvi.Radeji at si vyberu ze starsich rad dokonce rekl, ac nerad, ze stihl vydrzi dele.Ze by to bylo tim ze Hq dava pouze jeden pistni krouzek a ma o neco vic otacek??stihl dava dva a mene otacek.Pokud mam dat za pilu takove penize, ocekavam od ni spolehlivost a aby mi vydelavala nejake korunky do penezenky.Ne abych ji mel co dva mesice v servisu, v tom pripade je to minusova investice.Tim netvrdim ze HQ nema kvalitni vyrobky.Jak uz jsem rikal, hodne se mi libi, jen vychytat mouchy.Se stihlkou mam zkusenosti, mam jednu doma uz sest let, zatim bez zadne velke poruchy, jedine co odeslo je olejove cerpadlo..           Mam jeste jeden dotaz, panove je tu nekdo ze zapadni casti republiky?? Drzte mi palce pri vyberu a uspesneho vstupu mezi profikylaugh neni to levna zalezitost, s kurzem a se vsim co k tomu patri cca 50 tisic... coz vam nemusim vykladat. pak uz nezbyva nic jineho nez se vesele pustit do driny a sehnat praci.Preji vam spoustu narezanych kubiku... s pozdravem Lukáš Lesu zdar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.102 (?), 22.9.2013 14:54

To co píšete jen potvrzuje moje mínění a zkušenosti. Začít v lese je opravdu těžké. Bude vás všechno bolet a z práce budete chodit sedřenej jako pes, ale po čase si tělo zvykne a začnete aji vydělávat nějaké peníze. Nečekejte, že přijdete do lesa a za první měsíc půjdete domů se cca 40 tisíci wink.  Hlavně v klidu ať se vám vyhýbají úrazy a přeji šťastnou ruku při výběru pily. V podstatě je to jedno kterou vezmete, on ten první rok je takový spíš jen o učení, takže žádné extra dělo potřebovat asi nebudete. Jen magor by vás hned postavil před např. pětikubíkovej buk, nedej pánbůh poslal do kalamity. Časem si uděláte vlastní obrázek a budete se smát tomu co tady někteří lidé píší. Mějte se a ať se vám v lese líbí a daří. Je to pěkná a hlavně svobodná práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.10 (?), 29.9.2013 0:30
Západní část republiky? Jak moc konkrétní část by to měla být? Stihl je těžší, v mnoha případech je beze sporu kvalitnější a vydrží hrubši zacházení, kdy vám vydrží z hlediska poruchovosti. Pro začátečníka ms 362 dobra volba. 441 je velmi povedený stroj, ale už pro chlapa. Stejně, jestli zvládnete první 2 měsíce dojdete k tomu, že ideál mít 3 pily. 50, 60, 70 a podle práce volit pilu. Vybrat univerzální 1 je nesmysl. Poznáte to při práci. Elektronika podle nabídky prodejců je lákavá, ale klasika je klasika. Hodně rádoby závad odstraníte v lese. Proti hq 5 řada mluví nemálo zkušenosti, než odstraní mouchy v záruce, vymění pomalu půlku pily. U stihlu nic takového není. Mám ke každé píle 5 řetězů, které vyměním 3x denně ke to chvilka a jedu dal, po práci je vezmu pilnikem, vyčistím pilu vzduchem. 1x za týden sundám dekly a vezmu pořádně. Chce to pilu poslouchat při práci a trochu s tim cítit. Už nejsem nejmladší a honit se jako magor pro 3tis na více na konci měsíce mi za to nestojí.známý prodával dlouhá léta hq a skončil s nima. Nadává, že co hq provedla s xtorp kanály a autotune se mu dveře nezavřeli reklamacemi. Věcný spor s hq a podle toho, co mezi zuby nakousl, ani sama hq si s tim moc neví rady. Dolmar sbírá drobky na trhu a servis je na dlouhé lokty. U stihl zatím spokojenost. Ukáže čas, jak na tom bude ten jejich M-tronic. Stihl někomu nemusí sedět v ruce a není dizajnem tak lákavý, jako Hq, konstrukčně je jednodušší a spolehlivější. Toť můj názor.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.11 (?), 29.9.2013 12:55
Kolega v práci se nechal zlákat hq 550 na odvětvovani i přes to, že má od stihl také 3 pily. Nadává na to, blbě se mu s ní děla. Dle jeho slov se nedá s ms 261 srovnat. Měl ji už 2x v servisu po prvních 3 měsících a vozí ji v autě jako náhradní. Za plynem jde pěkně revbost je zajímavá věc, ale to je všechno. O proti 261 se mu drží hůře slabší madlo, ruce nepřirozeně u sebe, každou chvilku tahá haluze, které mu ucpou řetěz a starty škoda mluvit. Je zklamaný. Když u toho přemýšlíte, revbost je jen pozlátko. Na stihl nadávají hlavně ti, co ho nemají. Kdo je líný za včas přehodit nebo přelíznout řetěz, aby mu náhodou neutekl kubík práce na více, závady na sebe nenechají dlouho čekat. Pak jestli chcete spolehlivou pilu od hq 365 je dobra volba. Rozjiždění karterů a další problémy mluví za vše o kvalitě zpracování pil a obsluze, co je ma v ruce. srážení omezováku a další pitomosti nemám k tomu co říci, jsou líný za včas přeliznout řetěz a rvou pilu co to jde, aby v hamyžnosti urvali co nejvíce. Bavit se tu o tom, jestli jedna pila sežere o panáka víc nebo méně, nemám co říci. Až se naučíte různé grify a používat mozek při práci, vás tyhle kraviny a tabulkové srovnání pil o desetiny bezvýznamných hodnot nebudou zajímat. Nejvíce ovlivňuje řetěz jaký máte a jak často brousit. Zbytek je jen blabol těch, co hledají chybu u pily a ne u sebe, protože jsou dřeváci. Dělám tuto práci přes 25 let. Stihl používám 10 let a jsem spokojený. Opravy si dělám sám, seřízení karburátoru jsem nikdy nepotřeboval se v tom vrtat, 3x jsem si vyměnil čerpadlo, ložiska nevím ani jeden problém, filtry za včas v nádrži to samé vzduch filtry, svíčky občas pružinu. Jak si date každé ráno cíl, kolik musíte nebo chcete udělat, budete urvany a na nervy. Jak tu někdo napsal, krasna svobodná práce a ta vás musí bavit. Jít do toho kvůli penězům, nebudete stačit nemít pily. Stihl přemýšlí, jak vám práci zjednodušit z hlediska obsluhy, údržby atd. Hodně štěstí v lese.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 139.44 (?), 9.10.2013 2:29

Zdravim panove... jaka cast republiky tak konkretne, jsem od Plzne a rad bych se poznal s nejakym zkusenym tezarem, ktery by dokazal a byl ochoten dat nejakou radu a zkusenost.Tak ze od Plzne, je jedno jakym smeremsmiley rad zajedu a poznam nove lidi.Souhlasim s tim ze je lepe mit rozdilne pily, podle prace... kdo by se chtel v prorezavce ladych stromku tahat s 70kubikovou pilkoucrying.Osobne, Husky se mi libi, jen se bojim nove technologie..jak uz jsem psal nekdy predtim, echtel bych mit pilu stale v servisu.Treba uz jen kvuli tomu, ze nedokazu v terenu ji sestelovat... jedna z mala veci.Nemohu si pomoc ale ke stihlkam me to laka, muj vnitrni pocit.Prozatim jsem se na 100% nerozhodl jestli tu ci onu, je nad cim premyslet a hlavne vybrat dobre.Az zakoupim muj prvni profi stroj, dam vedet a zkusenosti a poznatky si nenecham pro sebe... mislim ze kazdy z nas si chce zakoupit kvalitni stroj ci naradi.    Panove chtel bych se jeste zeptat... kolik se pohybuji ceny za kubik spracovaneho dreva??predem dekuji za odpovedi s pozdravem Lukáš          

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.191 (?), 6.10.2013 9:24

Z pilou delam 10 a 2roky mam 560xp a jsem spokojeny delam hmotu kolem 0,50 a osvecuje se

je fakt ze kolegove co si ji take poridili u ni tecou (opravdu dost poruchova)ale ja musim zaklepat ten muj strep zatim drzi bez problemu.

PSms362 us je obednanan do zalohy))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika