Husqvarna nebo Stihl? Respektive Stihl MS362 kontra Husqvarna 560XP



host - 19.98 (?)
21.9.2013 14:22

No a to je právě ten rozdíl mezi Vámi a 140.103,což na rozdíl od Vás prodejce je, a snaží se tady zvrátit cca 10 let trvající sešup HQ za každou cenu. Co má taky dělat.Potřebuje se uživit. No a oblbnout toho laika, kterých to čte spousty. Takže laici - pozor a selský rozum do hrsti.Přečtěte si co nejvíc příběhů se současnými i minulými HQ přístroji všeho druhu na různých fórech a vykašlete se na ty tklivé ódy, jaké že jsou ty současné HQ "děla".Doma i v práci potřebujete spolehlivost. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 3.117 (?), 22.1.2013 19:57

Nevim co a jak, ale u starsich HQ, co jsem mel v ruce (delal jsem i GO, vcetne vymeny lozisek sam, takze jsem videl srdce motoru), nicmene co se tyka sytice, tak i tyto stare masiny jako 44 R, 42  (ted si nejsu jisty u 91ky, musel bych se jit podivat dole) meli vzdy minimalne u paky plynu zasekavac plynove paky, kdy se "sprajcla" a klapka sani zustala otevrena, podobne jak u Stihl (zkusenost s MS180 + 036) dojde k deaktivaci. Tim v mem ohledu mam na mysli pulplyn. Nevim jak nove masiny viz jmenovana, nemel jsem ji v ruce.

Nevim jestli to nekdo porovnaval, ale kdyz jsem delal vzdy GO u starsich stroju, tak i Stihl byly pridrene, HQ bezne bez komprese, atd. Muze to byt mnoha faktory, od obsluhy, olejem, palivem, provoznimi podminkami - nechci polemizovat a vyvolavat bourlive diskuze.

Nicmene z Stihl to funguje normalne, na sytic zavrci, vypnuti, vypnuti do normalni polohy bez pulplynu a jak 036ka tak 180ka vzdy na 3 zatazeni chyti a normal jede. Jde jen o start, kdy pila treba tyden lezi. V pripade teple (pokud se nevyjede nadrz) pak uz neni treba pres den pouzivat ani pulplyn, ani sytic.

Tos tak:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 141.254 (?), 8.3.2013 16:00

Mam 560xp asi 8 mesicu a ted ji mam na reklamaci loziska na klice aa to nedelam moc jen 300-350 kubiku mesicne, mel jsem 365 a byl jsem zpokojeny ale 560 to je o nicem, vim o cem pisi delam v lese 10 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 5.86 (?), 1.4.2013 20:29

Jen bych napsal těžební pily mají spojku dovnitř univerzálky ven. A proto to je tak udělané aby do těžby si lidi koupili težební a na probírky uviverzálky. Proto nejde srovnávat jabka s hruškama. 560 ku a 365sp (taky jsem ji měl) 560mám od 6.2012. mám ji do probirek a výkon je obrovský,,rev boost je supr" mě se někdy přehřívá ale když vezmu v jaké jede zátěži a jak se sní bombasticky odvětvuje jak se sní řeže koláč v zápichu tak to i na druhou stranu beru. A až mi odejde tak si ji asi zase koupím protože mám rád svoje ruce a záda. Jinak myslím že ms 362 bude podle mě bitelnější ale nevěřím že se sní dá udělat za den víc jak HQ při stejné námaze. Dřív jsem v probírkách používal 359 tet s novou pilou jsem přibližně o 2,5kb na tom líp mluvím o hmotě cca do 0,5. A nechodím zlesa tolik zedřený jak dřív a vydělané je taky víc. teda když je co řezat. (cirk rest)  Lesu zdar LD

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 231.206 (?), 14.4.2013 14:47

Dobrý den.33.roků pracuji s mot.pilou a vždy jsem používal Husqvarnu.Vždy jsem byl spokojený, i když náhradní díly jsou o něco dražší, neš u Stihl.Letos jsem si koupil Husqvarnu 560.a co měsíc, to nový silenblok, na válec kvůli jemnému žebrování je tam špatný přístup a po dvouch měsících jsem měl opravu karburátoru.Zastoupení Husqvarny to má na háku, aby udělali něco pro spokojenost zákazníků.Koupil jsem "náhradní"Stihl a super.Nízká spotřeba jen ten vzhled mě nějak nebere.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 202.119 (?), 13.5.2013 11:16

vlastním obě tyto pily a má skušenost... vždy jsem používal jen značku stihl ale modely 362 se jim opravdu nepovedly, nejprve vystřelila svíčka byl naní nálitek kuličky od vyroby tudíž byl vháji i od výroby závit potom odešlo mazání řetězu a aby toho nebylo málo praskla klika hned za spojkovým bubínkem, než mi pilu opravily mezitím jsem koupil hq 560 a zatím opravdu spokojenost.od stihlu doporučuji osobně 441 to je opravdu pyla která vydrží vše mně osobně sloužila 5 let stoho 2 roky ve francii ve hmotě 5 kubíkú+.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.145 (?), 21.9.2013 3:57

Zdravim.Mam dotaz hlavne na profi tezare.Chtel bych se stat tezarem na plny uvazek a chci se zeptat zda v nasich podminkach, by me stacila pila do 50ccm??mam v hledacku dve, but to husqvarnu550XP nebo stihl MS261. nebo pripadne jinou, ktera by byla vhodna na nase podminky tzn ze pilu vyuzivat na vse.Predem dekuji za rady a preji hodne narezanych kubiku :) s Lesu zdar Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 5.102 (?), 21.9.2013 9:57

MS 261ka je do těžby slabá. Minimálně tu 362ku. Já ji mám(362ku) a po roce a půl je na výměnu, ale ta dělala celou dobu hmotu kubík plus. Určitě je, ale lepší a spolehlivější než Huska 560ka. To si radši vzít klasiku Hq 365ku. Jak psal kolega v předchozím příspěvku, ideální by byla MS 441ka, ale kdo se má s takovou mrchou tahat wink.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 140.103 (?), 21.9.2013 10:47

MS362 lepší než 560XP rozhodně není o tom netřeba vůbec debatovat, huska je daleko větší dělo a pokud jde o spolehlivost asi jste při čtení zkušeností pisatele nad vámi nedával pozor, doporučuji si přečíst znovu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 5.102 (?), 21.9.2013 12:01

Pokud jde o spolehlivost tak vím své a na nějaké řeči o super pile v podobě 560ky věří jen laik. Znám v mém okolí tři dřevorubce včetně mě, kteří ji měli a spolehlivá rozhodně není. Ta pila je výkoná, lehká, má nízké vibrace, na pohled luxusní design, ale jinak je to střep co nic nevydrží. Nebudu tady opakovat stále omílané. Nemám potřebu tady vychvalovat jednu pilu před druhou, nejsem jejich prodejce, jen bych nikomu nepřál, aby zažil to co já s 560kou. Za mě, poruchovější pilu jsem v rukách neměl. Pokud pilu od Husqvarny, tak jedině osvědčenou klasiku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 19.98 (?), 21.9.2013 14:22

No a to je právě ten rozdíl mezi Vámi a 140.103,což na rozdíl od Vás prodejce je, a snaží se tady zvrátit cca 10 let trvající sešup HQ za každou cenu. Co má taky dělat.Potřebuje se uživit. No a oblbnout toho laika, kterých to čte spousty. Takže laici - pozor a selský rozum do hrsti.Přečtěte si co nejvíc příběhů se současnými i minulými HQ přístroji všeho druhu na různých fórech a vykašlete se na ty tklivé ódy, jaké že jsou ty současné HQ "děla".Doma i v práci potřebujete spolehlivost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika