Husqvarna 395 XP - plagiát



host - 80.73 (?)
31.3.2009 18:16

Vážený pane, jestli-že někdo napíše, že je s ní spokojený, pak je asi spokojený. Jestliže má někdo zahrádku a na té čtyři stromy, pak mu na zpracování větví po jarním průklestu stačí Hecht za tři tisíce a není co řešit. není to taková investice, aby v případě že se mu po... ji nemohl prostě zrušit a koupit si jinou. Jestli-že má někdo pět hektarů lesa, koupí si   nejsilnější farmářku, nebo levnější profi pilu. podle kapsy a podle vlastního uvážení. Je jisté, že ten kdo se tíěžbou živí si koupí stroj tomu odpovídající. A opět-někdo nedá dopustit na STihl, někdo na HQ. a někdo je spokojený s fy Homelite. prostě každý si chválí to svoje. Já mám pily dvě, Stihl 020, a větší Sachs-Dolmar. Obě jsou to vykopávky a mají svoje zasebou, ale já jsem s těmi babičkami spokojený, Jinak souhlasím s tím, že na řezání starých trámů si takovo pilku nekoupím. Pile se nic nestane, a každá lišta i řetěz jsou jednou opotřebované natolik, že na pořádnou práci už nejsou. A právě takové jsou na ty staré trámy. nevadí rozjetá drážka v liště, ani to že místo zubů už jsou jenom háčky. No jo ale kde ty staré řetězy furt brát...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 80.73 (?), 31.3.2009 18:16

Vážený pane, jestli-že někdo napíše, že je s ní spokojený, pak je asi spokojený. Jestliže má někdo zahrádku a na té čtyři stromy, pak mu na zpracování větví po jarním průklestu stačí Hecht za tři tisíce a není co řešit. není to taková investice, aby v případě že se mu po... ji nemohl prostě zrušit a koupit si jinou. Jestli-že má někdo pět hektarů lesa, koupí si   nejsilnější farmářku, nebo levnější profi pilu. podle kapsy a podle vlastního uvážení. Je jisté, že ten kdo se tíěžbou živí si koupí stroj tomu odpovídající. A opět-někdo nedá dopustit na STihl, někdo na HQ. a někdo je spokojený s fy Homelite. prostě každý si chválí to svoje. Já mám pily dvě, Stihl 020, a větší Sachs-Dolmar. Obě jsou to vykopávky a mají svoje zasebou, ale já jsem s těmi babičkami spokojený, Jinak souhlasím s tím, že na řezání starých trámů si takovo pilku nekoupím. Pile se nic nestane, a každá lišta i řetěz jsou jednou opotřebované natolik, že na pořádnou práci už nejsou. A právě takové jsou na ty staré trámy. nevadí rozjetá drážka v liště, ani to že místo zubů už jsou jenom háčky. No jo ale kde ty staré řetězy furt brát...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 206.67 (?), 26.7.2009 19:06

A co keby ste pripplatili 22.000.- Kc a kupili si Stihl ms 440? Ved treba podla Vas pouzivat originaly a nie plagiaty. Ved je financna kriza a je teba vyrobcov podporit i ked pritom skrachujem.

Este by ste mi mohol poradit, ktora hobby pila original znacky mi poreze agatove, marhulove, slivkove a orechove kmene o hrubkach 30 az 60 cm.

Ja som si kupil za 100 E Stihl ms 440, lista 520 mm a nema ziaden problem.

Podla Vas by som mal mat doma skutocnu pilu za 890 E i ked ju potrebujem iba obcas. No ale nie som milionar, aby som vahadzoval peniaze. A ak si precitate vsetky prispevky k pilam na Zahrada Web zistite zaujimave veci ako napr. Stihl ma fabriku na pily v Cine, aj medzi original znackami su nepodarky, odchadzaju klukovky, kartre a pod.

Ja som so svojou kupou spokojny!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 206.67 (?), 3.8.2009 21:11

Zdravim a dovolujem si k svojmu predchadzajucemu prispevku este cosi dodat. Pan na samom zaciatku tychto prispevkov pise, ze rad by vedel co Ti kluci sikmooki do tych pil davaju. Ja som bol zvedavy tiez a po ciastocnom rozobrati pily a smejdeni na netu som zistil, ze v Cine naozaj vyrabaju suciastky na pily Stihl, Hq, Jonsered, Delmar a ine. Jedna sa o piesty, kruzky, klukovky, loziska, retazky, retaze, listy, spojky, zapalovanie a ine. Staci do Googla zadat napr: Sprocket chainsaw a z ponuky si vybrat kde je uvedene China. Na tejto stranke potom najdete vsetky diely na ktorukolvek z uvedenych pil. Napr. aj karburator Weber vyrobeny v Cine.Tak co je potom original a co je plagiat.. Na mojej ms 440 je vsetko co by tam malo byt ovsem s tym rozdielom, ze jednotlive suciastky su z inych pil : ms 440 ma retezku von a moja ju ma pod spojkov. Spojka je z HQ a nie Stihl,  lista a retaz su nejake neidentifikovatelne smejdy/staci vymenit/. Ms 440 na 70 ccm a 4kW, moja ma 76,5 ccm a 4,4kW atd. Otazne vsak je akej kvality su suciastky pouzite na vyrobu ci uz originalov alebo tychto tzv plagiatov. No ja by som to za plagiat nenazyval, lebo tato pila okrem tvaru a farby nema s pilou Stihl ms 440 spolocne nic, dokonca ani nazov nie. Poskladali ju z toho, co tam vyrabaju ale tak, aby to nebol ziaden z originalov zrejme preto, aby neboli pravne napadnutelni. Podla mojho nazoru material pouzili ten isty ako na originalne vyrobky. To sa zisti casom. K tomuto by sa mohol objektivne vyjadrit iba nejaky servisny technik, ktory moze posudit ci nove typy HQ a Stihl su poruchovejsie ako tie stare, ktore boli vyrabane vo Svedsku a Nemecku.

Tomu panovi, co kupil HQ za podobnych okolnosti celkom verim a prajem mu, aby mu pila roky sluzila.  Inak ta moja napodobenina je delo, ktore sa neda zastavit ani v starom, tvrdom, vyschnutom agate priemeru 50cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 3.8.2009 21:35

To Vám všechno věřím, ale je otázka, jaké má ta Vaše pila emise, spotřebu, vibrace. Vy teď posuzujete, že ji nezastaví silné dřevo. To se také před 20 lety pile nad 70 ccm nestalo, aby ji zastavil 50 cm agát. Ale podívejte se, kde jsou pily značkových výrobců dnes. Totiž zde už nejde jen o to, že to řeže. To se bere, jako samozřejmé, ale taky kolik to spotřebuje, jak moc je zatěžována obsluha, kolik to váží a jestli s tím vydržíte dělat celou směnu. Vám to stačí, ale co Vám vlastně stačí?  Máte 76 ccm pilu na hobby práci, běžte s tou pilou do lesa profi a potom srovnávejte s originály. Ale Vám to stačí, což je jasné, neboť Vaše nároky jsou diametrálně jiné, než profi zátěž. Jste přesvědčen, že po pár letech koupíte ND, možná ano, možná ne. Ale nedělejte si iluze o tom, že jste koupil za zlomek ceny to stejné. V nejlepším případě jste koupil Š 1000 MB s nálepkou Octavia. O objektivním měření výkonu si také nedělejte iluze. Ty údaje jsou shodné s orig. MS 460. Když uvádíte, jak to poskládali, tak tomu nevěřím.  Ale přesto všechno, hlavní je to, že jste spokojen, tak ať Vám to vydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 206.67 (?), 6.8.2009 21:13

Ja Vas zdravim a chcem dodat iba tolko, ze ja tuto pilu nezrovnavam s originalom a ako hobby pila sa mi pozdava, hlavne za tu cenu /100E/. Dnes som pozeral na nejakej stranke Zeljang alebo Zeonah na pily a docital som sa, ze XP 375 tam stoji 125 US$ ale objednat si musite min 10 ks. Okrem toho tam vyrabaju celu radu HQ a 3 druhy stihl, z nich si pamatam MS 250, cena pri nej nebola. A preco potom u nas /CZ, SK / stoja tieto pily neuveritelne peniaze? Ci 25.000 sk /byvalych/ stoji nalepka Stihl a 3.000 sk pila? A este je tam udaj, ze vyrabaju z kazdeho typu 10.000 ks mesacne. Udaje, co som uviedol u mojej pily som vycital zo stitku. Naozaj tam je Sthil / nie Stihl/ ms 440, 76,5 cc 4,4 kW, 3.600 ot/min volnobeh a CE, tusim ze je to certifikat kvality, teda len vytlaceny na stitku. Inak ten moj zazrak by mohol byt aj Komatsu G 4200 alebo G5000 navleceny do kabata Stihl.Ak nebudete mat co robit, prezrite si tie stranky, su tam zaujimave veci. K tym nahr. dielom, co o nich pisete sa vyjadrit neviem, ci ich zozeniem, ale myslim si, ze pre hobby pouzivanie si vystacim z retazami, nejakou tou listou a retezkou. Tesi ma vsak, ze blok motora nie je z umelej hmoty, ale z nejakej AL zliatiny.Spojku som mal dolu / je von/ lebo som bol zvedavy, ake lozisko je pod retezkou. Je tam ihlickove 12x15x14,5 pricom 14,5 je dlzka loziska. /Samozrejme pripravok - kluc na spojku som si spravil z 3/4¨ ocelovej trubky a pod sviecku som dal kusok hadice na hustenie pneumatik/. Dalej som nesiel a pilu som poskladal. Aj dnes som s nou piloval strary marhulovy kmen a v pohode. Tymto nechcen pilu chvalit, ani hanit, len sa podelit o skusenosti s tymi, co maju podobny zazrak doma. Urcite to nie je pila na profi pracu, to by sa asi skoro rozsypala, alebo aj nie?  Rad navstevujem tieto stranky a citam vsetky prispevky, co sa tyka zahradnej techniky a skusenosti nou. Len mi dost vadi, ked sa tu objavi dajaky rypak, co do vsetkeho vrta ale ziadnu vedomost alebo skusenost od neho nedostanete. Podla Vasich prispevkov sudim, ze ste odbornik v danej tematike a vela ludom pomahate praktickymi radami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 6.8.2009 22:31

V pořádku, jen mi to připadalo, že to právě s těmi značkovými pilami srovnáváte, výhodně cenou, ale nevýhodně z pohledu značkových pil, že cenu u nich dělá nálepka. Nevěřte tomu, nebudu Vás přesvědčovat, ale není to absolutně srovnatelné. X lidí se již přesvědčilo o tom, že levný výrobek, na první pohled srovnatelný s daleko dražším značkovým není to stejné. Je to použitelné nárazově a počet provozních hodin, které to vydrží je nižší, než u značkových hobby pil. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 206.67 (?), 7.8.2009 20:54

Zdravim Vas a dakujem za vysvetlenie. Dodal by som este, ze ta kupa mi bola tiez podozriva a preto som zacal na netu hladat, co som to vlastne kupil. Na jednej stranke/Husqvarna plagiat/ som sa docital, ze aj ms 440 sa predava ako plagiat a pisali tam okrem ineho : takato pila sa obycajne neda nastartovat a ak ano tak sa stejne neda pouzit na pilenie dreva, nakolko ma slaby motor, ktory to nezvladne. Alebo Vam pri rezani vyleti klukovy hriadel niekde do neznama. Presne toto tam bolo napisane. Aby som zistil, ci je to aj moj pripad, tak som vzal pilu k staremu suchemu agatovemu kmenu a zistil som, ze motor s tym nema ziaden problem. Urobil som len dva rezy, nakolko motor nie je zabehnuty. Tiez zo startovanim tejto pily nemam ziaden problem,  ak dlhsie stoji /niekolko dni/ tak naskoci na 3ti az 4ty krat. Inak potom nasupu. Tieto prispevky pisem hlavne pre tych, co takyto alebo podobny zazrak kupili a teraz nevedia, na com su. Ako vsak vidim z vyssie uvedenych prispevkov, skusenosti su rozdielne, prevazne zle. Preto som ani v jednom prispevku nenapisal, ze takuto pilu odporucam, alebo neodporucam kupit. Kto si precita vsetky prispevky na tomto fore sam zisti, ze kupit takuto pilu bez zaruky a bez riadneho servisu i nahr. dielov je velmi velke riziko.Ci sa mu to oplati alebo nie, nech kazdy posudi sam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 7.8.2009 22:49

Levně vyrobit, napodobit to, co se dobře prodává a už jen  "pod cenou"  prodat. Servis je v podstatě při koupi na posledním místě, neboť každý vidí pilu a nízkou cenu. Potom, až začnou závady, tak se shání a něco se polepí a napasuje a nakonec je to na vyhození. Ale vždyť to zase tolik nestálo a něco to pořezalo, tak se ani není proč zlobit. Dokonce si někteří koupí stejnou a první mají na ND. Když to srovnám s levným nářadím v marketech, tak je to naprosto stejné. Nedávno jsem se ptal na náhradní uhlíky na brusku. To nevedem, kupte novou, nevyplatí se shánět uhlíky. Vedete ND, nevedeme, když se to pokazí, někomu po 14 dnech, někomu později, tak neopravujeme, to se nevyplatí. To je spotřební zboží, které má nějakou hodnotu jen když je funkční. Spálí se motor - vyhodit, poškodí se převody vyhodit, vypínač stojí polovinu brusky včetně shánění, takže vyhodit. Mě řekli, že když mi jede bruska několik roků, tak je to velká výjimka. Předpokládáte, že je přístup při výrobě u levných pil jiný, určitě ne, jsou určeny na použití do té doby, než se pokazí. Oprava je něco, s čím se nepočítá a cena opravy  = většinou cena nové levné pily. Určitě budete vědět víc, až uděláte více, než 2 řezy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 155.171 (?), 23.6.2008 21:56

Tak jak teda poznám, zda jde o plagiát? Jsou nějaké viditelné rysy? Nápisy atd ,? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 23.6.2008 22:08

Zadejte do vyhledávání zde..395 XP - objeví se m.j. téma Husqvarna - jsou tam fotky a další info.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika