Husgvarna 359 nemaze



host - 214.188 (?) 
21.8.2017 18:42, zobrazeno: 4513x

Dobrý den, u motorove pily Husgvarna 359 nejde mazani retezu. Ani po demontáži lišty žádný olej nevytéká.Prosím o radu jak tuto závadu odstranit.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 220.242 (?), 21.8.2017 21:12

Doporučuji servis Musí se sundat spojka a zkontrolovat šnek čerpadla + celé čeropadlo pro toho kdo nikdy nedělal nadělá víc škody jak užitku a vysledná oprava za pár korun se vyšplhá do dost velkých částek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 214.188 (?), 22.8.2017 17:17

Děkuji za reakci.Chtěl jsem si hlavně ověřit zda je nutno jít touto cestou nebo je ještě nějaká jiná možnost.Spojku jsem nikdy nedemontoval, ale chtěl bych se co nejvíce naučit a postupně si opravit co nejvíce věcí sám.Nedávno jsem také poprvé seřizoval karburátor a dílo se zdařilo.Pokud bych se o to nepokusil, nikdy bych to neuměl.Přivítal bych nějakou radu jak to děláte vy, kdo jste to již dělali.Hlavně na co si dát pozor, kde bych mohl udělat chybu, popřípadě nějakou škodu. Kdyby jste někdo nabídl nějaký odkaz, s techologickým postupem popř. video nejlépe v češtině bylo by to super. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 214.188 (?), 23.8.2017 16:05

Tak jsem se dnes odhodal se do toho pustit s vírou že neudělám víc škody než užitku.Závada byla v tom, že bylo čerpadlo úplně zalehlé (nešlo s ním vůbec otočit) a tím bylo uplně zničeno plastové kolečko, které čerpadlo pohání.Po rozebrání jsem zjistil, že čerpadlo je zalepené jinak jsem nic neobjevil. Po vyčištění, výměně plastového kolečka a zpětné montáži vše funguje jak má a pila konečně maže. Po vaší radě dát opravit do servisu jsem měl docela obavy.Nebylo to nakonec tak složité.Nevíte někdo příčinu, že se čerpadlo zalepí tak natvrdo? Špatný olej???     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 23.8.2017 17:13

keď používate ekologický olej (bio), tak pred dlhším odstavením stroja je dobré poslednú nádržku vyrezať napr. s motorovým (M6AD). v prípade, že pílu používate málo, tak na bio sa vykašlite a dávajte tam motorový olej. keď ste to robili tak aj doteraz, potom netuším prečo sa to zalepilo. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 214.188 (?), 23.8.2017 19:23

Ekologický nepoužívám, ale v nedávné minulosti jsem tam lil neznámý olej od kamaráda, kterým mazal pásy na pásové pile.Možná v tom byl ten problém.Ještě bych měl dotaz.Mám možnost získat levně hydraulický olej a možná i převodový.Co na to říkáte?Je možno je použít na mazání řetězu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 23.8.2017 19:46

prevodový je podľa mňa hustý, ten by som nepoužíval. mne sa osvedčil motorový M6AD, tak ten dlhodobo používam na všetkých pílach a nemám problém s mazaním, ani čerpadlom. známy používa hydraulický (použitý) a neviem o tom, že by mal nejaké problémy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.188 (?), 23.8.2017 20:14

Ok. Zkusím ten hydraulický (nepoužitý).Budu ho mít téměř zadarmo, tak by to pro mě bylo super. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika