Hitachi CS51EAP - zkušenosti



Stránky: 1,  2   
host - 172.131 (?) 
10.3.2014 9:07, zobrazeno: 19432x

Dobrý den,

uvažuji o koupi pily Hitachi CS51EAP (50,1 cm3, 2,5 kW) a chci se zeptat, jestli s touto pilou nemáte nějaké zkušenosti. Přišel jsem ke známému, který mimo jimé prodává Hitachi i Dolmar, že mám zájem o Dolmarku 5105C, ale bylo mi řečeno "Dolmar dobrý, ale Hitachi lepší", tak nevim jestli mu mam věřit:). O 5105 jsem přečetl každé slovo na netu, ale o Hitachi nic nevím.

Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 191.186 (?), 10.3.2014 10:08

Hitachi bude určitě lepší. Zadřenou Hitachi jsem ještě neviděl, za to Dolmarů už několik. Hitachi nemá katalyzátor, takže to nebude archaický šrot, který nesplňuje ani emise.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.170 (?), 10.3.2014 12:27

Problém je v tom že většina lidí pilu hitach neviděla vůbec ať už nezadřenou nebo zadřenou.Osobně mám od dolmaru 2pily a1 křovinořez a max. spokojenost.(6400 4605 4510)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.79 (?), 10.3.2014 14:03
To vůbec nic nevypovídá o tom, že to či ono je lepší. V servisu budou ležet 4 stilky a žádná hitachi, a tím mají být stilky horší, snad ne. Více to vypovídá, že stilek se používá daleko víc. Hitachi je hračka podívejte se do hornbachu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 140.103 (?), 10.3.2014 19:24

V roce 1918 byla v japonsku založena firma Tanaka ve čtyřicátých letech postavili výrobní závod a začal výzkum a vývoj spalovacích motorů do motocyklů v 51 roce pak už hrnula sériová výroba mopedů. 1962 vyroben nejmenší průmyslově vyráběný dvoudobý motor na světě s obsahem 22ccm. 1971 začala výroba motorových pil s obsahem 37ccm a nůžek na živý plot. Když v evropě výrobci pil tahali kačera nebo montovali šicí stroje a pušky (od tud logo Husqvarny = čelní pohled na hlaveň),  japonci měli požehnaně zkušeností se stavbou malých dvoudobých motorů. Mimochodem kdo myslí, že trend udávala Husqvarna se Stihlem plete se největší počet patentů má Zenoah a další výrobci nezůstávali s různýma fičurinama pozadu ať už Echo se svým protilehlým dvouválcem s dokonalou antitivibační konstrukcí, Shindaiwa s 4dobým motorem atd. Shindaiwa má ve svém sloganu heslo, že staví motorovky tak, aby spolehlivostí zahanbila evropu a Tanaka výrobce je stavěl tak, aby zahanbil japonské konkurenty, jejich pily ať už Tanaka ECV 4501 nebo Tanaka ECV 5601 předběhli o pěknou řádku let dobu a se změneným názvem Hitachi CSxxEL a Hitachi CSxxEM (xx - délka lišty) se prodávají a v pohodě konkurují do dnes, kvalita těchto pil = výkon, váha, provedení, chod motoru bylo natolik dobré, že s menšími úpravami menší model Husqvarna vydala nedávno jako novinku 543XP a větší model kopíruje spousty čínských noname výrobců např. Hecht se 945, 950. Bohužel jak už to tak bývá u kvalitních a drahých výrobků nikdo je nekupuje a firma šla ke dnu, v roce 2007 spolkla Husqvarna Zenoah, Shindaiwa se spojila s Echo a Tanaku spolklo Hitachi. Hitachi odtáhlo výrobu do číny a kvalita Tanaky byla samosebou upozaděná před cenou. Pokud chcete koupit pilu, křoviňák nebo jinou zahradní techniku, pak doporučuj kupovat výrobky z japonska = přeznačené Tanaky, např. místo vámi vybrané pily je tu možnost koupit Hitachi CS40EM na heuréce za 9050Kč což za ty peníze a to bych dal klidně ruku do ohně takovou kvalitu nenabídne nikdo.

videoprohlédnutí  

Pila v akci

Kdo vyzkoušel někdy tyto pily, musí konstatovat jediné, tak nádherně čistý chod motoru na volnoběh nemá nikdo a hluboký dunivý a přitom tichý chod v záběru, to je pastva pro ucho.

test pil

Závěr je ten, že pokud chcete koupit pily Hitachi a bude to japonec od Tanaky a ne novodobá čínská cirkusová hračka (váš výběr), pak můžu pokud bude dobrá cena jen doporučit, jsou to stroje co nepotřebují absolutně servis, který ale na druhou stranu u Hitachi drhne a nečekejte ani zdaleka zázemí Stihlu nebo Husqvarny.

Jinak už i v jiné diskuzi zazněl názor že jsou Hitachi hračky, podobným hodnotícím musím říct, že bych jim přál aspoň jednou stroj od Tanaky vyzkoušet, ať už křoviňák, pilu, foukač nebo jinou zahradní techniku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.165 (?), 10.3.2014 19:33
Itest je placená reklama bédi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 140.103 (?), 10.3.2014 19:39

Na každém žbrochu, pravdy trochu, ale hlavně jsem test postl pro to, aby si mohl zájemce prohlédnout cenu pily před pár lety a dnes, kdy se prodává za 9050Kč což je za tuto pilu velmi dobrá nabídka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 56.206 (?), 10.3.2014 19:37

Safra, Porsche, Lamborghini nebo Ferrari jsou taky kvalitní a drahá auta a nekupuje je každej, ale výrobci pořád fungují a dokonce prosperují. Tak kde udělali Japonci chybu? (Tím nehodnotím obecně vysokou kvalitu Japan made výrobků, jen polemizuji s Vaším názorem).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 140.103 (?), 11.3.2014 0:54

Zatímco Porsche, Lambo nebo Ferrari si kupují Řepkové, Marešové a jiní zazobanci, pilu si kupují lidé z druhého konce sociální úrovně a postavení ještě jsem neviděl milionáře, který by vydělával v lese jako dřevorubec wink, normální člověk si vše zhodnotil asi takto: proč platit 20k za Hitachi, když můžu mít za 14k Husqvarnu 353 za 4,5k Hecht 956. Jak říkám, co se týče materiálu, zpracování a spolehlivosti, je to klasický zástupce poctivého japonce. Nová pilka CS51EA má zbytečně dlouhou 51cm lištu a koupil bych ji kratší, ale už to je cejtit lacinou výrobou a čínským zpracováním, když ale mrknu co za 9500Kč dostanu u konkurence (Stihl + Husqvarna) myslím, že i ta novodobá Hitachi ve srovnání s konkurencí v této ceně nezklame. Je to silný, má to kovové kartry, pružinový AV a stojí to méně než Husqvarna 450, Stihl 231.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 56.206 (?), 11.3.2014 13:22

Ten příklad s auty jsem psal proto, že jste uváděl drahé a kvalitní výrobky nikdo nekupuje (proto Tanaka zavřela krám). Samozřejmě nečekám, že si smetánka bude kupovat pily, ale profíci v lese, které těžba dřeva živí, by mohli. Chyba bude asi v něčem jiném - jak sám uvádíte, dost z nich se asi koukalo na poměr cena/užitný výkon a vycházely jim příznivěji ty Husky a Stihlky. Co je naplat vysoká kvalita, když je příliš drahá a podobnou nebo jen o málo horší službu mi odvede znatelně levnější konkurenční stroj? Nadto s výrazně širším servisním a zásobovacím zázemím, které je pro profesionály celkem důležité. Pilu nemusí zrovna zavalit strom nebo přejet lakatoš, i té nejkvalitnější se ale časem (zvlášť v profi nasazení) opotřebí řetězka, filtry, apod. a čekat na dodávku několik dnů, natož týdnů, je těžký handicap - hobík počká, profík nemůže. Tohle asi zválcovalo Japonce, ne zarputilá natvrdlost dřevorubců, kteří odmítají kupovat kvalitní výrobky a moří se se zaostalými krámy evropských výrobců.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika