Hitachi CS51EAP - zkušenosti



host - 67.110 (?)
17.5.2019 23:06

Mám tuto pilu CS51EAP-je to mimoriadne kvalitná a spolahlivá píla, vyrobená v Japonsku. Všetky dieli su presne zlícované, celá konštrukcia je kovová. Nové modeli su už osadené katalyzátorom, píla ani za studena nedymí, lahko štartuje, má už automatický dekompresor. Lišta i retaz su Oregon. Motor má kultivovaný chod, polahky ide za plynom. Antivibračný systém je pružinový, vibrácie tlmí skvelo. Píla má dostatočný výkon i pre 50cm lištu, ked sa nu zbytočne netlačí, čo rýchlost práce nezvyšuje. Mazanie je samozrejme nastavitelné. Píli nemám čo vytknut, u Hitachi tools je niekedy zakupitelná v akcii len za 200 €,za čo si maximálne možte kupit čínana. I pri plnej cene, by som jej nič nemohol vytknut.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 140.103 (?), 11.3.2014 16:52

Asi je to jak říkáte, profík tuto značku skrz servis preferovat nebude, ale hobík když si při nákupu vezme ze dva filtry do zásoby, prstýnek řetězky by měl pasovat z Husqvarny,.měla by pilka vydržet hezkých pár let (vnoučatům). "Zaostalé krámy evropských výrobců" to jste asi přehnal, ale když měl bych vybírat ze stejné kategoriie pilek kolem těch 2,5KW = Dolmary 111,115,  Stihl 260, 270 Husqvarna 353, 55 Shindaiwa 490 pak Hitachi jasně zabere přední příčku a hodnotil bych ji jako špičku, dneska jsou TOP pily se stejným obsahem na 2,8KW a to už samosebou bude japonec ztrácet, poctivě postavenou pilu ale člověk ocení i po letech, zvlášť v dnešní době "krumplů" z hračkářství. Pokud jde o prvotní dotaz a hodnocení servisáka, pak ve srovnání Dolmar vs. Hitachi musím souhlasit CS40EM mnohem lepší než Dolmar 111 nebo 115 ať už vyvážením, chodem motoru, filtrací, otáčkama, řezným výkonem, o hromadu lepší ergonomií (přední madlo ergomicky zahnuté) boční napínák oproti přednímu u Dolmaru a celkově o dost lepší mašina. Díky emisním limitům tyto pily pomalu ale jistě mizí z trhu, takže kdo váhá ať neprováhá vyprodají se a nebudou ač mám rád moderní věci, tak osobně kdybych měl volit za 9k cs40em a nebo Husqvarnu 445 450 nebo Stihlku 231, Dolmarku 115 tak neváhám ani minutu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.186 (?), 11.3.2014 17:00
To srovnání odpovídá, Dolmar 111, 115 a odvozené modely se vyráběji od r 1986 s několika úpravami, od r 2005 jsou nahrazeny řadou 460-5000, resp 5105. Dnes bych také neváhal a 115 bych nekoupil, když je zde výkonnější řada, 109-115 mají velkou výhodu ve spolehlivosti a odolnosti, což proti plastovým pilám platí dnes, stejně, jako před lety a ty pily jsou stále velmi oblíbené.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 21.4.2014 18:51

Dolmar 111 - 115 vs. Hitachi CS40EM lepší Hitachi.

Dolmar PS500C vs. Hitachi CS51EAP lepší Hitachi.

Dolmar PS35C vs. Hitachi CS40EANC, CS40EAND, CS38EK, CS38EL lepší Hitachi.

Dolmar ES2135A vs Hitachi CS35Y lepší Hitachi.

2 taktní křovinořezy rovněž maximální spolehlivost a kvalita na straně japonců např. model CG47EY(T) spolehlivý držák s kvalitní konstrukcí za rozumné peníze.

Servisák tomu rozumí, Dolmar dobrej ale Hitachi lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.197 (?), 21.4.2014 19:04
Vzhled a některé parametry jako hecht.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 120.184 (?), 17.5.2019 14:37
Vyberal som krovinorez do domácnosti a pomohlo mi toto fórum kde som sa dočítal o japonských výrobkoch aspoň nieco, po dlhom hľadaní a studovani som kúpil krovinorez Hitachi cg47ey (t) za 450 eur, mám ho 3 roky kosim nárazovo 2 hodiny každý druhý týždeň a krovinorez štartuje a kosi bez zavahania, zvuk je naozaj hlboký dunivy perfektný, popruhy sú polstrovane tak na hrubo že ani kvalitný turistický batoh sa im nevyrovná a výkonu má na pravidelné kosenie na rozdavanie, po skúsenostiach z krovinorezom som objavil pílu Hitachi cs45em novú za super cenu tak som bez váhania kúpil zatiaľ som ju len vyskúšal ale na na prvý dotyk je ľahká a obratna po nakopnuti ide za plynom úplne úžasne, štartovanie je jednoduché, na kartroch z magnesia je odliatok zenoah japan, takisto na plastovom kryte listy, pila za tie peniaze je dokonalá stala ma 210 eur nová v krabici, ak máte niekto pochybnosti o kvalite japonských strovoj tak sa nebojte smelo do toho staré dopredajove kusy sú v cenách hobby plastových hračiek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 223.13 (?), 22.5.2019 14:27

tak vidíte, koupil jste za 210euro plagiát, ani nepoznáte rozdíl a stačí vám. mě můj dolmar 115IH pořeže cca 300m3 ročně a řeže takto už 24let v kuse.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.52 (?), 9.10.2015 10:34

mam malou jednorucni hitachi s obsahem 28ccm.Delams ni kazdej rok 15 kubiku dreva a po 7 letech nevykazuje zadne znamky opotrebeni. Proste jede furt stejne. To me presvedcilo a koupil jsem si dalsihitachi cs 51.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.110 (?), 17.5.2019 23:06

Mám tuto pilu CS51EAP-je to mimoriadne kvalitná a spolahlivá píla, vyrobená v Japonsku. Všetky dieli su presne zlícované, celá konštrukcia je kovová. Nové modeli su už osadené katalyzátorom, píla ani za studena nedymí, lahko štartuje, má už automatický dekompresor. Lišta i retaz su Oregon. Motor má kultivovaný chod, polahky ide za plynom. Antivibračný systém je pružinový, vibrácie tlmí skvelo. Píla má dostatočný výkon i pre 50cm lištu, ked sa nu zbytočne netlačí, čo rýchlost práce nezvyšuje. Mazanie je samozrejme nastavitelné. Píli nemám čo vytknut, u Hitachi tools je niekedy zakupitelná v akcii len za 200 €,za čo si maximálne možte kupit čínana. I pri plnej cene, by som jej nič nemohol vytknut.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika