Élektrická versus benzinová pila



host - 90.168 (?)
20.9.2010 22:08

Na tohle určitě elektriku. Zásadní výhoda je že dělá výrazně menší kravál než benzín (pro sousedy asi jako vrtačka), nesmrdí (můžete řezat i v místnosti) a nemusíte se babrat s benzínem.

Řezání za vlhka - pokud je na přívodu proudový chránič, tak je riziko celkem přijatelné. Chránič se ostatně hodí všude na zahradě (naseknutý kabel atd.)   Gl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 211.66 (?), 20.9.2010 20:47, zobrazeno: 21013x

Zvažuji koupi el. pily Dolmar ES.2135 ale ještě mě nahlodává benzínová Dolmarka PS- 45/35. Nevíte prosím někdo, jak je to s porovnáním výkonu el. 2000W (příkon) a bezínové 1700 W. Bude to asi tak nastejno? Pilu budu používat na zahradě v dosahu elektřiny a jen parkrát do roka sem tam nařezat pár kulánků do krbu nebo svalit a rozřezat jabloň, žádné hromady kubíků a na to by se asi ta elektrická hodila víc. Nebo mám jít raději do benzinu? Cenový rozdíl cca 600 kč už nehraje roli. Dík za Vaše názory

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 127.36 (?), 20.9.2010 21:19
PS 45 má vyšší řezný výkon. Je to díky vyšší rychlosti řetězu a vysokému kroutícímu momentu 2,4 Nm. Provoz benzínové pily je náročnější z pohledu přípravy směsi a doby jejího skladování. Benzínová pila je ale mobilnější a nevadí kabel. El. pila je tišší, snadno se uvede do chodu, ale omezuje ji kabel i použití např. po dešti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.168 (?), 20.9.2010 22:08

Na tohle určitě elektriku. Zásadní výhoda je že dělá výrazně menší kravál než benzín (pro sousedy asi jako vrtačka), nesmrdí (můžete řezat i v místnosti) a nemusíte se babrat s benzínem.

Řezání za vlhka - pokud je na přívodu proudový chránič, tak je riziko celkem přijatelné. Chránič se ostatně hodí všude na zahradě (naseknutý kabel atd.)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.9 (?), 21.9.2010 16:01

Já jsem měl léta benzínovou pilu a po zkušenostech s ní jsem si na zahradu pořídil raději elektrickou. Vadí u ní opravdu jen ten kabel ale v dosahu zásuvky to problém není. A máte polovinu práce s údržbou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 127.232 (?), 21.9.2010 16:51

Na takové řezání bych za mě doporučil kvalitní značkovou el. pilu (Dolmary neznám podle označení ale nemám k němu výhrady). Značkovou- protože až jednou budete potřebovat servis... Jak rád říkám je to pořád jen stroj. Benzínová má o mnoho víc věcí které je třaba řešit jako je mix benzin, problémy se startováním po půl roce, filty, svíčku, problémy s karburátorem při skladování pily... je tam toho prostě víc. Víc benzíňákům svědčí když se používají častěji. U elektriky stačí nejlépe kompresorem vyčistit štěrbiny na chlazení motoru, vyfouknout zevnitř motoru piliny a uskladnit do sucha. Dá se do zásuvky, chňápne po vypínači a jde se řezat!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 72.149 (?), 21.9.2010 17:19

Pokud bude tazatel pilu používat jen u domu, doporučuji také elektrickou. Dolmar je rozhodně dobrá volba. Mám Narex a Dolmar. Dolmar je rychlejší.

V podstatě každá zásuvka by měla dnes být jištěna chráničem.Z hlediska bezpečnosti bych doporučil i u staré instalace předřazení chrániče u venkovní zásuvky. Pokud se jedná o připojení el. řetězové pily, toto není zapotřebí, protože se jedná o provedení s dvojtou izolací a ani se na ochranný vodič nepřipojuje.

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 211.66 (?), 21.9.2010 21:05

Dík za vaše názory, na venkovní zásuvku jsem si letos nechal udělat chránič takže zase + pro elektrickou a máte pravdu, že to udržování benzinové by bylo pracnější. Ale zase si říkám co kdybych si chtěl do budoucna něco říznout v lese (žádný nemám ale paliva se všude válí). Zatím je to tak 60:40pro elektriku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.86 (?), 21.9.2010 21:47
To jste nezmiňoval, ale naťukl jsem to tou mobilitou benzínové pily. Jestli uvažujete nad možností si nějaké dřevo nařezat v lese, větrolamu, sadu a pod., tak pořiďte benzínovou pilu. Tu můžete použít všude, elektrickou jen v omezeném dosahu kabelu. A když benzínovou, tak PS 350C. Stojí to zato.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.179 (?), 21.9.2010 22:05

Mám obě pily. Narex a HQ. Tu elektrickou používám už jen vyjímečně, protože rozmotat kabel (kabel na navíjecí cívce není možné použít, protože u pily je jen krátký), potom ho zase smotat trvá delší dobu, než nastartovat motorovku. Jsem pro motorovku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 90.168 (?), 21.9.2010 22:26

Já zase u baráku používám už jen elektrickou, benzín jen mimo dosah kabelu. Nejlepší je mít obě ;-)   Pokud ale bude i řezání v lese a chcete jen jednu pilu, tak je benzín nutnost.  To máte trilema - elektriku, benzín, nebo obě?   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika