Élektrická versus benzinová pila



Stránky: 1,  2,  3   
host - 211.66 (?) 
20.9.2010 20:47, zobrazeno: 21096x

Zvažuji koupi el. pily Dolmar ES.2135 ale ještě mě nahlodává benzínová Dolmarka PS- 45/35. Nevíte prosím někdo, jak je to s porovnáním výkonu el. 2000W (příkon) a bezínové 1700 W. Bude to asi tak nastejno? Pilu budu používat na zahradě v dosahu elektřiny a jen parkrát do roka sem tam nařezat pár kulánků do krbu nebo svalit a rozřezat jabloň, žádné hromady kubíků a na to by se asi ta elektrická hodila víc. Nebo mám jít raději do benzinu? Cenový rozdíl cca 600 kč už nehraje roli. Dík za Vaše názory

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 127.36 (?), 20.9.2010 21:19
PS 45 má vyšší řezný výkon. Je to díky vyšší rychlosti řetězu a vysokému kroutícímu momentu 2,4 Nm. Provoz benzínové pily je náročnější z pohledu přípravy směsi a doby jejího skladování. Benzínová pila je ale mobilnější a nevadí kabel. El. pila je tišší, snadno se uvede do chodu, ale omezuje ji kabel i použití např. po dešti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.168 (?), 20.9.2010 22:08

Na tohle určitě elektriku. Zásadní výhoda je že dělá výrazně menší kravál než benzín (pro sousedy asi jako vrtačka), nesmrdí (můžete řezat i v místnosti) a nemusíte se babrat s benzínem.

Řezání za vlhka - pokud je na přívodu proudový chránič, tak je riziko celkem přijatelné. Chránič se ostatně hodí všude na zahradě (naseknutý kabel atd.)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.9 (?), 21.9.2010 16:01

Já jsem měl léta benzínovou pilu a po zkušenostech s ní jsem si na zahradu pořídil raději elektrickou. Vadí u ní opravdu jen ten kabel ale v dosahu zásuvky to problém není. A máte polovinu práce s údržbou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 127.232 (?), 21.9.2010 16:51

Na takové řezání bych za mě doporučil kvalitní značkovou el. pilu (Dolmary neznám podle označení ale nemám k němu výhrady). Značkovou- protože až jednou budete potřebovat servis... Jak rád říkám je to pořád jen stroj. Benzínová má o mnoho víc věcí které je třaba řešit jako je mix benzin, problémy se startováním po půl roce, filty, svíčku, problémy s karburátorem při skladování pily... je tam toho prostě víc. Víc benzíňákům svědčí když se používají častěji. U elektriky stačí nejlépe kompresorem vyčistit štěrbiny na chlazení motoru, vyfouknout zevnitř motoru piliny a uskladnit do sucha. Dá se do zásuvky, chňápne po vypínači a jde se řezat!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 72.149 (?), 21.9.2010 17:19

Pokud bude tazatel pilu používat jen u domu, doporučuji také elektrickou. Dolmar je rozhodně dobrá volba. Mám Narex a Dolmar. Dolmar je rychlejší.

V podstatě každá zásuvka by měla dnes být jištěna chráničem.Z hlediska bezpečnosti bych doporučil i u staré instalace předřazení chrániče u venkovní zásuvky. Pokud se jedná o připojení el. řetězové pily, toto není zapotřebí, protože se jedná o provedení s dvojtou izolací a ani se na ochranný vodič nepřipojuje.

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 211.66 (?), 21.9.2010 21:05

Dík za vaše názory, na venkovní zásuvku jsem si letos nechal udělat chránič takže zase + pro elektrickou a máte pravdu, že to udržování benzinové by bylo pracnější. Ale zase si říkám co kdybych si chtěl do budoucna něco říznout v lese (žádný nemám ale paliva se všude válí). Zatím je to tak 60:40pro elektriku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.86 (?), 21.9.2010 21:47
To jste nezmiňoval, ale naťukl jsem to tou mobilitou benzínové pily. Jestli uvažujete nad možností si nějaké dřevo nařezat v lese, větrolamu, sadu a pod., tak pořiďte benzínovou pilu. Tu můžete použít všude, elektrickou jen v omezeném dosahu kabelu. A když benzínovou, tak PS 350C. Stojí to zato.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.179 (?), 21.9.2010 22:05

Mám obě pily. Narex a HQ. Tu elektrickou používám už jen vyjímečně, protože rozmotat kabel (kabel na navíjecí cívce není možné použít, protože u pily je jen krátký), potom ho zase smotat trvá delší dobu, než nastartovat motorovku. Jsem pro motorovku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 90.168 (?), 21.9.2010 22:26

Já zase u baráku používám už jen elektrickou, benzín jen mimo dosah kabelu. Nejlepší je mít obě ;-)   Pokud ale bude i řezání v lese a chcete jen jednu pilu, tak je benzín nutnost.  To máte trilema - elektriku, benzín, nebo obě?   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika