Elektrická řetězová pila - jakou doporučíte



salora - (4) - 54.107 (?)
19.9.2017 7:04

Zdarec pánové, dlouho jsem tu nebyl ale okolnosti mě nějak donutili se tady obrátit o radu respektive info kolem mechanické části /dílu/ sloužící k aretaci tzv. samoupínán řetězu u elektrických pil které dlouho nevydrží s ohledem na to že je díl dosti udajně namáhán a je z obyč. plastu.

Mám na chatě benzinku od Partner a s tím problém není jelikož tam udajně je jiná a navíc kovová konstrukce samoupínání.

Toto mi potvrdili dokonce u prodejny WERCO -Hecht a jinde kde ůdajně tyto stejné díly používají rovněž další značky vyrábějící el. řetězové pily.

Mám kolegu který je schopen mě vyrobit téměř cokoliv na CNTčku ale mě by nyní zajímalo pro začátek jak a kde se k tomu dopracovat, myslím aspon nějaký ten snímek potažmo detail dílu.

Děkuji za pochopení a vstřícnost.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
host - 46.64 (?), 16.3.2016 11:16
Šak si kup Kitaki a nezáviď.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 163.243 (?), 16.3.2016 11:25

Ktorá z tej konkurencie je vyrobená v DE poprípade v AT?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 84.204 (?), 3.8.2017 23:26

Procetl jsem cele vlakno i jine, na ktere jsem narazil. Dosel jsem do stavu, kdy zrejme uziji pilu. Pozemek je cca 100 metru dlouhy (prodluzku natahnu), zarosteny naletky, krovim, bezem a neidentifikovatelnymi stromky.

Rikal jsem si, ze az to porezu (netopim drevem, takze polena delat nebudu), pila prijde ke slovu jednou za cas. Proto se mi libi elektricka - "krome" kabelu se mi jevi (jako laikovi, ktery pilu v zivote nedrzel v ruce) jako mene slozita.

Vybral bych na zaklade diskuse Makitu UC3520, ale ta uz se (aspon podle internetu) prodava mene a je nahrazena UC3541.

Vyplati se shanet starsi 3520 nebo radeji vzit "novejsi" 3541?

Dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
salora - (4) - 54.107 (?), 19.9.2017 7:04

Zdarec pánové, dlouho jsem tu nebyl ale okolnosti mě nějak donutili se tady obrátit o radu respektive info kolem mechanické části /dílu/ sloužící k aretaci tzv. samoupínán řetězu u elektrických pil které dlouho nevydrží s ohledem na to že je díl dosti udajně namáhán a je z obyč. plastu.

Mám na chatě benzinku od Partner a s tím problém není jelikož tam udajně je jiná a navíc kovová konstrukce samoupínání.

Toto mi potvrdili dokonce u prodejny WERCO -Hecht a jinde kde ůdajně tyto stejné díly používají rovněž další značky vyrábějící el. řetězové pily.

Mám kolegu který je schopen mě vyrobit téměř cokoliv na CNTčku ale mě by nyní zajímalo pro začátek jak a kde se k tomu dopracovat, myslím aspon nějaký ten snímek potažmo detail dílu.

Děkuji za pochopení a vstřícnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 36.152 (?), 22.9.2017 22:03
Detail dílu je dělán pro identifikační číslo, bez rozměrových kót, ty mě taky musel zájemce dodat, nejlépe s fotem dílu, pokud to moc neuměl a to vše jde získat z daného dílu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 36.152 (?), 22.9.2017 22:24
Zrovna pro tuto práci (kácení) el.pila vhodná není, kabel se bude zasekávat o pokácené stromky /keře a práce je k vzteku.Ideální je el.pila na "jednom místě"-palivo, stavba pergoly apod.Šikovnou malou benzínovku, pro uskladnění jen vylejete benzín, vyjedete do sucha a uskladníte v chodbě, sám to tak taky mám, k těžební stihlce jsem pořídil druhou nejmenší stihlku, cenově dostupná, jemné článkování vhodné i pro prořez stromů, nezávislost.Elektrickou prakticky už nepoužívám, a to ji mám kvalitní-1600w,40 lišta, stavitelné mazání, naposledy vloni jsem s ní zkrátil dvě fošny ve stodole.Zvažte to.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zahradnik72 - (28) - 84.204 (?), 7.10.2017 23:07

Odpovídám sám sobě (teď jsem zaregistrován).

Vybral jsem nakonec 3541 a jsem spokojen. Pořezal jsem už téměř všechno. Větví mám na volné hromadě snad 50 kubíků, kmínků z koziček asi 4 kubíky.

Kábel sice musím hlídat, ale jde to. Hlavně - kmeny (hnízda kmenů) byly snad v mřížce po 1 metru, zapletený do sebe, takže uřezat dva, vytáhnout a řezat další. Kdybych měl motorovku, tak se ustartuju nebo to bude vrčet celý den. Kdekdo mě ze známých zrazoval, kvůli šňůře, ale nelituji. Zmáčknu knoflík a jedu (to je obecně - k elektrické pile, porovnávat vybraný typ samozřejmě s ničím nemůžu)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
BorekSt - (2) - 104.125 (?), 25.9.2017 14:12

Já mám a používám elektrickou pilu extol craft 1800W řezal jsem s ní stromy, tak na krácení polen určitě stačí :-D A neřve, tak jako motorová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika