Elektrická řetězová pila - jakou doporučíte



IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 78.117 (?)
8.3.2016 11:18

To já vím, že 30xx značí délku lišty. I proto jsem kupoval tuto délku, protože nepředpokládám, že by doma řezal větší průměr než 60 cm. Podle mne pro tuto práci je kratší lišta přínosem jak v zatížení pily /kmitání řetězu/, tak i v manpulaci s menší pilou jako celkem. Sám mám dvě HQ - 353 na které mám 30 lištu a 359, kde mám 45 lištu s 1,5 drážkou. A pokud není na 353 ztupený řetěz šáhnu radši po ní. Jen mne principielně zarazil ten piktogram a chtěl jsem si jej či od někoho znalejšího technicky vysvětlit a nevysvětlil. Takže za B je správně - je tam obchodní důvod.
IvanHorseman

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                  
IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 78.117 (?), 8.3.2016 11:18

To já vím, že 30xx značí délku lišty. I proto jsem kupoval tuto délku, protože nepředpokládám, že by doma řezal větší průměr než 60 cm. Podle mne pro tuto práci je kratší lišta přínosem jak v zatížení pily /kmitání řetězu/, tak i v manpulaci s menší pilou jako celkem. Sám mám dvě HQ - 353 na které mám 30 lištu a 359, kde mám 45 lištu s 1,5 drážkou. A pokud není na 353 ztupený řetěz šáhnu radši po ní. Jen mne principielně zarazil ten piktogram a chtěl jsem si jej či od někoho znalejšího technicky vysvětlit a nevysvětlil. Takže za B je správně - je tam obchodní důvod.
IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 8.3.2016 13:05

Je to tak jak jsem psal. To že je na pile naznačeno, že by měla být lišta 30cm nic neznamená. Kromě lišty a řetězu jsou všechny díly stejné. Je možné se o tom přesvědčit třeba zde: http://kettensaege-shop24.de/. Tady jsou rozkresy i jednotlivé díly. Také je dobré se podívat na konstrukci napínáku. Nezdá se mi, že by šroub napínáku nebyl samosvorný.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.49 (?), 11.3.2016 9:44

Prečítal som si túto diskusiu a mám nejaké výhrady
Nezdá sa mi pravdepodobné že by sa povoľovalo napínanie.Ono nie e by to nebolo možné.Ale pokiaľ si ho pozriete z blízka prídete na to že sa to môže stať len za cenu deštrukcie alebo minimálne trvalého poškodenia napínacieho mechanizmu.
Skôr by som sa prikláňal ku teórii rezania tupou reťazou a následného predĺženia a poťažmo ovýsania reťaze.

Druhá vec ktorá mi tu vadí je udávanie výkonu v rýchlosti reťaze.Už neviem ako to povedať.Ten kto trochu robí do techniky pochopí že tento parameter nič nehovorí o výkone.
Pokúsim sa to vysvetliť:
  Rýchlosť reťaze elektrickej píly je daná otáčkami motora a použitým prevodom medzi záberovým kolom a rotorom./Ano medzi motorom a reťazovým kolom existuje prevod/Tento prevod vie zmeniť hrubý výkon motora na dve varianty výkonu.

1. Zvýšiť rýchlosť reťaze a tým zároveň znížiť krútiaci moment.To znamená že nejaké hranolky 10x10 bude píliť super ale v rezanie na celú lištu sa bude trápiť.
2. Použiť nižšiu rýchlosť reťaze a tým zvýšiť krútiaci moment.V tom prípade nebude tak rýchlo rezať hranol 10x10 ale nebude mať problém rezať na celú dľžku lišty.

Záleží len na tom čo chce konštruktér na píle dosiahnuť a aké predpokladá použitie.

Čiže ak konštruktér predpokladá použitie tesárčinu a rezanie hranolov a lát tak zvýši na danom type rýchlosť reťaze.A pokiaľ sa konštruktér prikláňa k tomu že s týmto typom sa najčastejšie bude rezať napríklad palivové drevo tak rýchlosť zníži a píla sa stene   "silnejšou".

Toto je najjednoduchšie vysvetlenie aké viem napísať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.54 (?), 11.3.2016 10:28
Ano, doplnil bych, že za předpokladu stejně výkonných motorů. Makita je v elektromotorech špička, tak není důvod uvažovat nad tím, že by měla elektromotor s horšími parametry, než jiní výrobci. Ještě je třeba připomenout, že rychlost řetězu a současně rychlost řezání lze zvýšit výkonem motoru, celkem každému jasné, jen se na to nesmí zapomínat. Také se nesmí zapomínat na konstrukční provedení celé pily. Příkon 2400W proti 2000 W nezaručuje dlouhou životnost a lepší parametry pro obsluhu pily. Názorné srovnání je Gardena a Makita. Gardena přitom test vyhrála, test a praxe je často úplně jinak.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 11.3.2016 13:08

Ještě pár debat a dojde to třeba i úplným natvrdlíkům, že stejně jako u benzínových motorů, tak i u elektromotorů existují rozdíly. To, že mám dva motory se stejným příkonem (neplést příkon s výkonem) v různých pilách automaticky neznamená stejné výkonové parametry, jsou tam odporové ztráty, převodové ztráty a hlavně jste opomenul zmínit jeden hlavní detail, řetěz. Posledně vznikla hádka a nemíním to opakovat, je to stále dokola jak u blbejch. Můžu mít 2000W pilu a 1900W ji v řezu převálcuje. Důvod tloušťka řetězu. Představte si, že na malých elektrikách je 1,1mm ale osazuje se i 1,3mm a i klasická velká 3/8 1,6mm. Rychlost řetězu a teď už to doufám vysvětluju naposled, není údaj o výkonu, ale o rychlosti řetězu = jak rychle vám pila bude řezat. Výkon lze korigovat výměnou řetězu (jeho tlouštkou) naproti tomu rychlost řetězu nezměníte ta je daná. Na elektrickou pilu se v 99/9% neprodávají jiné řetězky, jediná vyjímka je u Stihl, tam by to šlo, ale na menší řetěz dodávají jen řetězku o zub menší. Takže ještě jednou příkon není výkon, jiná pila jiný výkon na řetězu, rychlost řetězu je naproti příkonu (výkonové ztráty dané motorem, konstrukcí, zpřevodováním atd. zkrátka není pila jako pila) daná a nezvratná veličina. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 11.3.2016 13:43

Kromě toho, že nevím o konstruktérovi, který by stavěl pilu tak, aby se zastavovala v řezu (pominu čínské výrobky) tam je možné všechno jaký vliv na řez má pomalá rychlost řetězu na řez můžete vidět názorně ve videu v čase 1:56 co dělá pomalá rychlost řetězu???  Odskakuje, místo řezání dřevo dlabe, zkrátka příkon o pile neřekne tolik co rychlost řetězu.

A jelikož to mám podložené i praxí, tak tomu věřte, protože tomu tak zkrátka je. Namátkou zmíním třeba tolik oblíbený Narex EPR 35-24 příkon 2400W vs. Stihl MSE 230 příkon 2300W a hádejte jak to dopadne v řezu???   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 11.3.2016 14:30

Nebo ještě názornější vysvětlení, přidělám řetěz k motoru od auta a nechám rychlost řetězu na hodnotě 12m/s a pak zpřevoduju na 320m/s kde myslíte, že dosáhnu lepšího výsledku??? Výkon bude stejný.

WORLDS BIGGEST/FASTEST CHAIN SAW With V8 Engine/300 horsepower

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.54 (?), 11.3.2016 14:40
140.103, perlíte stále víc. Nechte kolo auta a to stejné porovnejte u elektrické pily. Máte stejný výkon a změníte převod. Už Vám to tady pánové vícekrát vysvětlili. Převod do rychla, uřežete rychle lať, pomalu a s problémy špalek tvrdého dřeva. Převod do pomala, resp o 1-2 m/s pomalejší lať uřežete o zlomek času pomaleji, špalek rychleji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.54 (?), 11.3.2016 14:25
Podle videa nemůžete srovnávat. Zkusili jsme v řezu Narexku, Makitu, Stihl, Gardenu. Výkonem ostatní pily převyšovala Narexka a výsledek, možná pro Vás překvapivý Makita, Stihl, Narex, Gardena. Nejde jen o rychlost řezu, ale kolik jste schopen těch řezů udělat bez bolesti v zápěstí, bolesti hlavy z hluku, technické spolehlivosti. Zastavování řetězu v řezu je nutné porovnat za stejných podmínek, stejné řetězy, stejné oleje na řetěz, stejné dřevo. Gardenu jsme ani nemohli pořádně zatížit, neboť majitel se obával, aby se mu znovu nestrhly zuby na plastovém ozubeném kole. Makita má kvalitní silonové kolo, které se v podstatě nepoškodí přetížením, neboť vypne elektrická ochrana. Třecí spojka je nastavená, aby prokluzla na rázovitém přetížení, pokud přetížení pokračuje, vypne elektrická ochrana. U Stihlu vypne elektrická ochrana, přímý převod je hlučnější, není tak hlučný, jako převod Gardeny. Stihl má i s motorem do strany lepší vyvážení, jako Narex. Narex, Gardena mají špatně vyřešené napínání řetězu a celkově to jsou proti Stihlu a Makitě lagricově dělané pily a zejména Gardena nevydrží velké zatížení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 36.54 (?), 11.3.2016 14:05
Třeba Vám to 140.103 už konečně dojde. Se spalovacím motorem bych nesrovnával. Jedině, kdyby při stejném proudovém odběru při max výkonu byl u jedné pily výkon 2 kW a u druhé třeba 2,2 kW, nebo 1,8 kW. Vaše Hitachi má větší proudový odběr, než Makita a výkon je uváděný stejný. Podle přiložené fotky. Buď špatně měřili proud a nebo je výkon, resp. příkon pil mírně jiný.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika