Elektrická řetězová pila - jakou doporučíte



Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 216.160 (?)
25.1.2012 10:26

Pokud se podělím o svoji osobní zkušenost, s narexkou jsem byl spokojený, dokud jsem nevzal do rukou Dolmarku, Narexku dostal tchán a já si koupil dolmarku. Je skutečně skvělá a perfektně ergonomická. Nemohu říci, že by Narexka byla špatná, to v žádném případě, jen se s Dolmarkou pracuje o poznání pohodlněji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 216.160 (?), 25.1.2012 10:26

Pokud se podělím o svoji osobní zkušenost, s narexkou jsem byl spokojený, dokud jsem nevzal do rukou Dolmarku, Narexku dostal tchán a já si koupil dolmarku. Je skutečně skvělá a perfektně ergonomická. Nemohu říci, že by Narexka byla špatná, to v žádném případě, jen se s Dolmarkou pracuje o poznání pohodlněji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 244.30 (?), 25.1.2012 11:05

Já jsem v době výběru pily tohle fórum neznal, takže sem volil variantu zkoušení, obešel si známé s el. pilou a odzkoušel. Makitu sice nikdo neměl ta mě přesvědčila cenou, takže jsem kupoval zajíce v pytli, ale nelituju, doma se osvědčila jak silou, tak obratností teď jenom doufám aby měla i výdrž :-) ale jako pomocník k rodinému domku nemá chybu, jak už jsem psal víše, řeže jak kulatinu tak odkory, řežu i palety i odpadové dřevo nebo i přesnější řezy v tesařině. Motorovou pilu bych plně nevyužil, takže tohle mi přišel jako dobrý kompromis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.142 (?), 29.11.2013 22:45

Zdravím, nemá někdo zkušenosti s tímto modelem řetězové pily - BOSCH AKE 35-19 S? Je o něco dražší, tak by mě zajímalo, jestli to za to opravdu stojí.

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 120.241 (?), 29.11.2013 23:14

Ak to ma byt vyssia kategoria, skor by som odporucal Makita UCxx30A (Dolmar ES-21xxA, to iste len v cervenom), pricom za xx si dosadte dlzku listy (30,35,40,45 cm). Oproti tomu Boschu ma mierne silnejsi motor (2000 W), mierne vyssiu rychlost retaze (13m/s) a mierne nizsiu hmotnost (4,4 kg). Hlavna vyhoda vsak podla mna spociva v pozdlznom ulozeni motora, cim sa pila stava obratnejsou v tazsie dostupnych a stiesnenych polohach a tiez menej trpi prevodove ustrojenstvo. Malou nevyhodou je mensia nadrzka na olej (150 ml), co vyzaduje castejsiu kontrolu stavu, ale da sa na to zvyknut. Co sa tyka ergonomie, viem posudit len tu Makitu, lebo ju sam mam a som velmi spokojny, a to aj celkovo s pilou ako takou (mam dve listy s retazami, 30 a 45 cm). Cena oboch pil je pri rovnakej dlzke retaze porovnatelna, Makita v priemere bude cca o 10 EUR drahsia. Vela zalezi od toho, kolko a aky material s tym chcete rezat, uvedena Bosch aj Makita su uz pily v kategorii profesionalneho naradia, takze su stavane na vacsiu zataz ako hobby pily v cenovej relacii 70-80 EUR, ktore dobre posluzia na obcasne pouzitie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 124.232 (?), 16.12.2016 13:39

podle mého názoru velmi záleží na práci, kterou má pila zvládnout. jestli chcete jen dvakrát do roka ořezat pár stromků, buder určitě stačit nějaká levnější a malá. Pokud to má být dříč kterým budete chystat každý rok několik kubíků dřeva na zátop, už se asi určitě vypatí trochu investovat. Jinak chválím volbu elektrické pily, je rozhodně lepší volbou než motorová. A věřte že vám bude stačit menší pila, práíce odvede hodně a bude lehčí a vhodnější pro manipulaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 126.69 (?), 25.1.2012 13:20

Já mám řetězovou pilu Narex plus různé nářadí narex. Souhlasím s vaším názorem - narex zaspal co se týká pohodlnosti oblsuhy a ergonomie. Ač dobré stroje jsou na dnešní dobu poněkudhumpolácké. Ač téměř profi kvalita působí když se vezmou doruky, tak nějak amatrésky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 25.1.2012 15:47

Narex mne zklamal svojí nevyvážeností, kterou si neuvědomíte do té doby, dokud nevezmete do ruky Makitu či Dolmar.Napínání řetězu se taky tak nějak nepovedlo a pila docela dost rozfoukává piliny kolem sebe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 93.45 (?), 14.5.2012 23:42

Dosud se neprobralo uložení motoru, myslím orientaci hřídele. To, co kouká do boku, zavazí při manipulaci, to co má osu hřídeleve směru lišty, je na manipulaci lepší, ale je tam kuželový převod. Má li to mít životnost, bude to dražší. Ale pro hobby je to asi jedno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 93.127 (?), 15.5.2012 7:45

Mam pilu Makita s pozdlzne ulozenym motorom a som s nou velmi spokojny - vyborna ergonomia, vyvazenost a beznastrojova vymena a napinanie retaze. Pozdlzne ulozeny motor umoznuje dobru manipulovatelnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 216.160 (?), 15.5.2012 9:59

podívejte se na ES-2140 A je to Dolmarka s podélně uloženým motorem, podotýkám, že Makita Makita UC4030A je zcela identická a pro Makitu jí vyrábí právě dolmar :-)), je proto rozumné se u těchto dvojčat  při výběru mezi nimi řídit pouze a jen cenou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika