Elektricka motorova pila - zahrada / max rezani dreva na zimu



host - 59.40 (?)
21.9.2020 15:35

mam Narexku EPR 45-25 HS nalakala me inzerovana rychlost retezu ale.

Pri rezani polena rekneme od 15cm prumer vic se jakoby "sevre" v rezu. Retez toci naplno, ale nejede dal do zaberu, coz akorat zhavi retez a listu. Pouzivam jen na palivove drivi u domu (t.j krajim vodorovne polozene polena)

Noname pila z Lidlu tohle nedela a krasne projede drevem. (pri mensi rychlosti)

Zkoumal jsem toto chovani (a vsechny zjevne priciny - tupy retez, kriva lista, vyloucil) (prehazoval jsem to mezi sebou prave z te lidlovky.) A jedine co me napada, ze pri vyssi rychlosti retez neudela tak siroky rez a dojde k tomu, ze se sevre lista a pila sama dal nejde do rezu.

Jedine co me jeste napada nahradit standardni retez 91PX retezem 91VXL - objednan.

Mate nekdo podobnou zkusenost? 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 59.40 (?), 21.9.2020 15:35

mam Narexku EPR 45-25 HS nalakala me inzerovana rychlost retezu ale.

Pri rezani polena rekneme od 15cm prumer vic se jakoby "sevre" v rezu. Retez toci naplno, ale nejede dal do zaberu, coz akorat zhavi retez a listu. Pouzivam jen na palivove drivi u domu (t.j krajim vodorovne polozene polena)

Noname pila z Lidlu tohle nedela a krasne projede drevem. (pri mensi rychlosti)

Zkoumal jsem toto chovani (a vsechny zjevne priciny - tupy retez, kriva lista, vyloucil) (prehazoval jsem to mezi sebou prave z te lidlovky.) A jedine co me napada, ze pri vyssi rychlosti retez neudela tak siroky rez a dojde k tomu, ze se sevre lista a pila sama dal nejde do rezu.

Jedine co me jeste napada nahradit standardni retez 91PX retezem 91VXL - objednan.

Mate nekdo podobnou zkusenost? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika