Dolmar PS550



host - 128.28 (?)
15.6.2020 17:44

Nakonec jsem zkusil pilu na blind koupit, podělím se o názor. Kovové kartery nejsou, je to plasťák/poloplasťák. Kliková skříň je v malé kovové vaně uchycené do plastového skeletu. Vše ostatní je chyceno do plastu. Možná to není v této kategorii takový nedosatek, ostatní na tom budou dost podobně, jen to už není taková show jako s PS350/420, která tím dost vyčnívala. Pila je taky dost těžká, což je trochu zvláštní vzhledem k předchozímu. Co mě ale zklamalo nejvíc byla páčka sytič/on/off. Kus levného plastu, kterému se obzvlášť do polohy sytiče chtělo hrozně ztuha, celkově ten pohyb byl o strach z ulomení. Na pile bylo "made in Germany". Na plastech bylo dost otřepů a také stopy po ultrazvukovém svařování, od mainstreemu bych asi čekal trochu víc. Po zvážení jsem raději vrátil prodejci, nepřijde mi to takový all arround kolem domu, jak se traduje o PS420, v obchodě jsem držel PS350, přišla mi pocitově příjemnější + konstrukce vzbuzuje větší důvěru. PS550 neměli, prostě jsem to riskl. Výkon má samozřejmě vyšší, o konstrukci motoru jsem se moc nezajímal, ale pro pilu používanou kolem domu asi není toto zrovna rozhoující.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 128.28 (?), 10.6.2020 22:43, zobrazeno: 3965x

Dobrý den,

nemáte někdo zkušenosti s Dolmar PS550? Hlavně mi jde o srovnání s PS420, tu jsem měl vybranou, čekal 3 týdny, ale mají výpadek výroby a naskladnění až listopad 2020, to už je pozdě.

Výkon, větší objem, vyšší hmotnost je mi jasné, spíš mi jde o praktické zkušenosti a konstrukci, zda se na něčem neušetřilo. Přijde mi, že kartery jsou už plastové a ne ze slitiny jako u PS350/PS420.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.28 (?), 15.6.2020 17:44

Nakonec jsem zkusil pilu na blind koupit, podělím se o názor. Kovové kartery nejsou, je to plasťák/poloplasťák. Kliková skříň je v malé kovové vaně uchycené do plastového skeletu. Vše ostatní je chyceno do plastu. Možná to není v této kategorii takový nedosatek, ostatní na tom budou dost podobně, jen to už není taková show jako s PS350/420, která tím dost vyčnívala. Pila je taky dost těžká, což je trochu zvláštní vzhledem k předchozímu. Co mě ale zklamalo nejvíc byla páčka sytič/on/off. Kus levného plastu, kterému se obzvlášť do polohy sytiče chtělo hrozně ztuha, celkově ten pohyb byl o strach z ulomení. Na pile bylo "made in Germany". Na plastech bylo dost otřepů a také stopy po ultrazvukovém svařování, od mainstreemu bych asi čekal trochu víc. Po zvážení jsem raději vrátil prodejci, nepřijde mi to takový all arround kolem domu, jak se traduje o PS420, v obchodě jsem držel PS350, přišla mi pocitově příjemnější + konstrukce vzbuzuje větší důvěru. PS550 neměli, prostě jsem to riskl. Výkon má samozřejmě vyšší, o konstrukci motoru jsem se moc nezajímal, ale pro pilu používanou kolem domu asi není toto zrovna rozhoující.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.111 (?), 17.6.2020 17:46
Dolmar ako značka už pomaly končí. Nahradí ju Makita tj to isté len v inej farbe. Niečo medzi by som zobral Dolmar 4605. Dôvody výkonnostne a aj váhovo medzi 420 - 550. Je to profi konštrukcia--horčíkové bloky, valec piest MAHLE, nemá kat., výkonová rezerva na 5105., plné odnímatelný Horný kryt - vidno celý válec a carb, vačšia variabilita rezných súprav, iná výkonová krivka motora- uzavretý štvorkanál Jaro Š.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.42 (?), 17.6.2020 18:25
Měly být minimálně 2 nové plně konkurenceschopné pily Dolmar s výbornou cenou. Makita stopla dokončení do prodeje. Akumulátorové nářadí má výtečné a mě natolik oslovilo, že pracuji s aku stroji. Dolmar 550 je solidní pila. Bude mít však stejný problém se vzduchovým filtrem, jako 6100. Filtr se postupně zanáší, těžko se dá poznat, jak moc se zanesl. Na nylonu je vidět zanešení. Filtr potom výrazně ovlivňuje chod motoru a zkracuje jeho životnost. Bazarové 6100 jsou tímto načaté. Pozor na kupování z bazaru. Prošlo mi rukama 6 pil 6100 z bazaru. Ani jedna neměla vzduchový filtr v ucházejícím stavu. Díra ve zrychlení, vůle na ojnici.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PeeKaycz - (1) - 90.217 (?), 26.10.2022 23:08
Jako odkaz těm co zvažují tuto pilu - pokud nejste profi drevorubec, vykouzlí vám úsměv na hubě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika