Dolmar PS420c opakovaná závada nestartuje



host - 255.44 (?)
18.7.2013 17:27

Pracoval jsem s moc pilama, ale znacku Dolmar jsem jeste v ruce nemel.Nejlepsi pila co existuje je Shindaiwa. Jenomze nekdo podplatil ekology a ti ju vytlacili z byznysu, ze spaliny neodpovidaji norme. Ted je na trhu znacka Eco. Ta nastartuje na prvni drc. Je ale dost zadusena vyfukem.Jestli si ju poridis. tak z koncovky vyfuku vyhod to maly sitecko.Ziskas tim hodne na vykonu. A smes benzinu delej s dvojnasobnym mnozstvim oleje nez doporucuji, To co doporucuji je uplne minimum, aby se pila nezadrela. A kdyz ju pretizis, tak se ti sice nezadre, ale se pridira a ztracis kompresi, vykon a hlavne prudce snizujes zivotnost. A jestlize pilu Dolmar vyrabeji talijani, tak kupovat talijanskej smejd jsou ciste vyhozene penize.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 228.168 (?), 27.6.2013 20:24, zobrazeno: 48837x

Dobrý den

Vím že jsou zde na foru odborníci přes dolmarky tak bych potřeboval radu. Moje dolmarka šlapala 2 roky bez problémů pak jsem jí půjčil a byla do ní nalita nějaká divná směs benzínu s olejem a přestala startovat odvezl jsem jí tedy do servisu dolmar a tam nad tím špekulovali dost dlouho až to nakonec poslali do Brna do Makity kde se vyměnil karburátor já byl rázem o 3 tisícovky lehší ale pila fungovala ale jen jedno řezání asi 4 prken na stavbě, dneska jsem potřeboval něco říznout a pila zase nestatrtuje nevíte co by to mohlo být za problém, když vyndám svíčku tak je mokrá od benzínu ale jiskru hazí už jsem z toho zoufalej prosím o radu

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 219.236 (?), 27.6.2013 20:55

Mokrá svíce?  Vysušit a zkusit znova, za předpokladu správné směsi nového paliva a vyměněného filtru paliva pokud je, případně zkusit jinou svíčku.  Není nad diagnostiku v servisu a ne na internetu!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PavelO - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 125.152 (?), 27.6.2013 21:15

Ahoj mám taky Dolmarku úplně stejnou jako ty, sice jen asi půl roku ale podobně jsem nemohl taky nastartovat studenou pilu. Svíčka byla taky mokrá, tak jsem ji vysušil a startoval bez sytiče a už to bylo OK.

Takže startuješ se sytičem? Jestli ano tak to zkus bez něj, ale pozor na suchou svíčku. Sice si myslím že to tím nebude, ale za pokus to stojí. U mne musím se sytičem a studeným motorem opatrně, jinak se přechlastá a nestartuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 107.237 (?), 29.6.2013 11:10

Pila se nepůjčuje a když už tak s vlastním palivem...

1. reklamace opravy

2. chtělo by to zjistit o jakou přesně směs šlo a co mohla poškodit.. Obecně přísun paliva = filtry, karburátor sítko/ trysky/, dále ve válci snížení komprese (lehké přidření). Pokud se to opakovalo - vyčistila se nádrž?

= buď opravu reklamovat, nebo najit dobrého servisáka v okolí. Může to být i jen seřízenim na hodně bohatou směs a uchlastáním při startu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 239.58 (?), 29.6.2013 13:32

Zdravím, můj tip je nízká komprese. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.168 (?), 2.7.2013 0:08

V servisu si nejdřív mysleli že jsou pryč gufera na klice takže pila byla komplet rozebraná a vyčištěná takže filtr je vyčištěnej nádrž na olej byla z opravy prázdná a na benzín tam bylo jenom tak pár kapek je možný že to v servise jenom vylili a nečištili a karburátor je novej a jak jsem psal když jsem jí zkusil poprvé tak nastartovala na poprvé jak jsem byl u ní zvyklej a po pár dnech už jsem jí znova nenanotočil opravu budu samozřejmě reklamovat a budu doufat že to bude nějakým špatným seřízením toho nového karburátoru

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 228.168 (?), 16.7.2013 7:46

Tak jsem byl včera kontaktován ze servisu že pilu poslali do Makity do Brna a odtamtud přišla odpověď že na novém karburátoru jsou stržené nějaké plomby a prý někdo neodborně seřizoval karburátor což jsem se hned dotazoval v servise kdo ho jako šteloval když jsem měl pilu v ruce jenom já servis a makita v Brně a já rozhodně do takovejch věcí nefušuju ještě při tom když byla pila čerstvě opravena tudíž byla záruka na opravu takže musim zajet do servisu si to tam s nima vyříkat s očí do očí ale začínám se přesvědčovat v tom že další pila bude od jiného výrobce protože už mi tu kdysi někdo psal Dolmar je fajn značka jen do tý doby než se něco vysype protože ten servis pak stojí za h... a něco na tom bude protože u stihlu jsem se s podobným jednáním nesetkalangry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 132.196 (?), 16.7.2013 12:37
Uff, tak jsem celé dočetl, nenápadně jste napsal pilu jsem půjčil Vaše blbost, promiňte mi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 228.168 (?), 17.7.2013 7:51

to je pravda moje blbost ale to jednání po opravě už je jiná stránka tohohle příběhu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 255.44 (?), 18.7.2013 17:27

Pracoval jsem s moc pilama, ale znacku Dolmar jsem jeste v ruce nemel.Nejlepsi pila co existuje je Shindaiwa. Jenomze nekdo podplatil ekology a ti ju vytlacili z byznysu, ze spaliny neodpovidaji norme. Ted je na trhu znacka Eco. Ta nastartuje na prvni drc. Je ale dost zadusena vyfukem.Jestli si ju poridis. tak z koncovky vyfuku vyhod to maly sitecko.Ziskas tim hodne na vykonu. A smes benzinu delej s dvojnasobnym mnozstvim oleje nez doporucuji, To co doporucuji je uplne minimum, aby se pila nezadrela. A kdyz ju pretizis, tak se ti sice nezadre, ale se pridira a ztracis kompresi, vykon a hlavne prudce snizujes zivotnost. A jestlize pilu Dolmar vyrabeji talijani, tak kupovat talijanskej smejd jsou ciste vyhozene penize.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika