Cukání pily při řezu



host - 212.1 (?) 
13.2.2018 18:32, zobrazeno: 3360x

Líznul jsem řetěz o kámen pod kládou, jak se to ostatně stane dost často. Rětěz samozřejmě přestal řezat, OK vzal jsem pilu domu a nabrousil řetěz pilníkem. Řetěz zase řeže dobře, ale pila v kulatině jakoby cuká dopředu dozadu. Není to nijak fatální, ale příjemný taky ne. Kde hledat problém? Na omak prstem jsou všechny zuby ostrý.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 100.59 (?), 13.2.2018 22:55

Vyměnil bych řetěz a uvidíte. Mohl by být poškozený jeden zub (vyosený) nebo stržený vyhazovák, takže v jednom místě řetězu se kousne. Jdště zkuste otočit lištu.  Řetěz byste stejně měl měnit. Nejlíp měnit tak 3 řetězy, otáčet lištu a po této etapě pořídit novou lištu i řetězy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 108.209 (?), 14.2.2018 17:46

Zdar. No nabrousit, ale jak? I omezováky? Buď jsou sražený hodně nebo je jinak poškozený řetěz. A mimochodem měnit lištu po třech řetězech je kravina. Laslo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.1 (?), 17.2.2018 11:20

Chlapi dík za rady. Já jsem ho nabrousil ještě jednou a skoro to zmizelo. Ten řetěz už má dost zasebou, některý zuby jsou už kopnutý, tak vlastně řeže ještě dobře. Mám samozřejmě novej, ale teď těžím těžký polomy ve špatným terenu, kde je samej šutr, tak ho tam nechci dávat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika