Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ze svých poznatků z praxe provozuju cca 14 strojů s většinou souhlasím co píše pan 43.17 i FO. Vysší teplotu nepozoruji, ale souhlasím, že jde o to jak si pilu nastavíte. Chudší směs, méně směsi = méně oleje = riziko zadření, korigovat to více olejem, ale lepší je nechat nastaveno na 95. Všechny stoje s mechanickým karburátorem ale nic takového samovolně nenastaví, to musí servisák šroubovákem a jelikož 372XP elektronický karburátor nemá (inteligentní 560XP pozná jiný benzín), tak pokud nalijete do pily nastavené na 95 benzín 100oct. rozhodně motoru nemůžete nijak ublížit. Co při takové změně benzínu pozoruji je hlavně to, že motor mi lépe startuje důsledek vysšího tlaku par ve 100oct., volnoběh má klidnější chod, rozdíl výkonu je neznatelný rozhodně není menší, ale ani větší je totožný. Benzín i po půl roce je stále krásně konzistentní a neoděluje se z něj biosložka = nezalepuje karburátory. Poslední plus tohoto benzínu, ale možná je to placebo spatřuji v tom, že mi subjektivně připadne že pila jde rychleji do otáček a má lepší průběh mk, ale toto je možná jen placebo i když laboratorní měření toto potvrzuje. viz. obrázek kde je vidět přínos na lepší průběh mk. Tankování 100 do pily je pro někoho nesmysl a i já nesdílím nějaké nadšení z vysšího výkonu, jde hlavně o to, že vám benzín nezalepí kanálky v karburátoru, to je hlavní přínos. Lepší vlastnosti co se týče startu a podobně jsou jen drobný bonus.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika