Lis na ovoce



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 226.162 (?) 
15.8.2012 13:38, zobrazeno: 39463x

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na zkušenosti při lisování jablečné drtě na mošt. Jaký lis je nejlepší, případně návod na výrobu. Zaujal mě tento, přijde mi celkem jednoduchý na výrobu. Nemohl by někdo poradit jaký materiál se používá jako vak na drť aby se při lisování neprotrhl a byl dostatečně jemný (aby jsem nelysovat mošt s hrubými částicemi). Děkuji za každou radu

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 15.8.2012 17:30

Dají se koupit přímo lisovací plachetky, nahradit se dají třeba sítí, kterou se na stavbě chrání lešení. Silonové sítě do oken, záclony a jiné náhražky se potrhají při prvním lisování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kohba - (21) - 31.24 (?), 4.8.2013 15:32

Mám pátým rokem tuhý tyl a drží dobře, při jeho nepatrné ceně, i kdyby vydržel polovinu, vyplatí se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 120.64 (?), 7.1.2019 18:37

Poraďte prosím, kde se dají koupit nebo objednat výroba lisovacích plachetek a dřevěných roštů, dle zadání rozměrů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 7.1.2019 19:18

Ja som plachetky našiel na internete v obchode predávajúcom syrárske potreby, origo sú to syrárske plachty. Výhodou je, že sú vhodné pre styk s potravinami. Existuje viacero rozmerov a aj viacero typov materiálov, možno nájdete aj ten Váš konkrétny. Výrobcu drevených roštov na zakázku som nikde nenašiel. Teoreticky sa dajú vyrobiť doma z latiek z preglejky, ktorú môžete niečím impregnovať. Najlepšia by bola agátová preglejka, no taká sa myslím nevyrába. Ja som to vyriešil tak, že som si dal narezať z 2 mm nerezového plechu lisovacie dosky podľa potrebného rozmeru. Nemenil by som za drevo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.185 (?), 19.10.2015 4:55

Já používám tento.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.50 (?), 13.9.2018 23:43

Nemáte prosím někdo inspiraci na lis s panenkou zespodu? Mám prodávaný lis asi 18l se šroubem odspodu a na lisování jablek to opravdu není to pravé. Použil bych z něho koš a možná i plastovou odtokovou misku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 14.9.2018 8:38

... a na lisování jablek to opravdu není to pravé.

Co Vám na něm vadí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 245.12 (?), 14.9.2018 8:41

Mám tip. Neshánějte lis, podívejte se na různých bazarových portálech po bubnové malé ždímačce na prádlo. Bazarově to stojí pár korun a práce je daleko snadnější a je to velice účinné. Potřebujete dovnitř ale také plachetku. Já jsem takto zakoupil ždímačku ROMO a od té doby jsem na lis nešáhl i když jej mám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 182.44 (?), 14.9.2018 10:02

Ja mám niečo takéto (foto) a nemenil by som. Nie tam vidieť celá konštrukcia, v podstate je to len pozváraný kovový rám. Mal som aj klasický lis so závitovou tyčou v strede a s košom, no naozaj to na lisovanie jabĺk nebolo to pravé. Tento mám asi rok a vylisoval som na ňom okolo 1200 l šťavy s maximálnou spokojnosťou. Plachetky sú ľanové, zatiaľ držia, no chcem skúsiť polyesterové. Výlisnosť je vysoká, okolo 80%. Ak by bol záujem, poskytnem bližšie info.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika