Drtič ovoce ze staré ždímačky?



host - 215.137 (?) 
4.9.2007 10:17, zobrazeno: 28505x
Vzhledem k akutní potřebě drcení většího množství jablek na moštování jsem se začal poohlížet po drtiči. Kolega mi doporučil opatřit starou ždímačku noži, prý to funguje jedna báseň. Možnost využít zahálejí relikt komunistické technologie mě láká, rád bych ale znal nějaké další zkušensoti, případně tipy, jak na věc. Díky za odpovědi!
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 4.9.2007 12:24
Myslím, že dnes jsme už trochu někde jinde. Už kvůli bezpečnosti bych takovou rekonstrukci velmi zvažoval. Navíc, dnes se málokterý materiál dá odnest jen tak z fabriky, takže ani tato úprava nebývá zadarmo. Rotační drtičky existují a prodávají se - mají větší výkon, ale horší strukturu drti. Aby jablka nebyla nasekaná na velké kusy nebo naopak na kaši, to vyžaduje určitý poměr velikosti nádoby, tvru nože a rychlosti otáček. Jednoduché nebude ani umístění tangenciálního výhozu. Drtička je stojatý válec, v němž rotuje nůž, ve ždímačce se točí celá nádoba. Přestavba mi připadne složitá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 12.194 (?), 30.9.2007 18:13
Pokud vím, tak ždímačkou se spíš lisuje - pokud není lis, dá se do pytlíku drť z jablek a prostě se to vyždíme. Na drcení je dobré sehnat si základ - silonový válec s noži (podobně jako na hoblovce, ale nože jsou vystouplé ven  cca 5mm) pro šikovného soustružníka žádný problém. No a zbytek se nechá udělat z toho, co je po ruce. Já mám násypku ze dřeva (může být nerezplech), nožky ze starého žehlícího prkna.... Doporučuju udělat z čelně k válci tzv. šuplík, kterým se přez páku  přišťouchávají jabka k válci, jinak to je nic moc. Mám tam motorek z takovéhle pračky romo, ale je moc slabý - nerozběhne se do zátěže (má jen cca 200W), radši 500W a víc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 37.166 (?), 30.9.2007 18:26
Tedy vážení, Podlaha by z vás měl opravdu radost. Když jsem ho letos poslouchal v Litoměřicích na Zahradě Čech jak s Kalendovou tvrdil, že si domů z procházek v lese tahá kdejaký plastový sajrajt, jen proto, že se z toho dá vyrobit tu to tu ono, připadl jsem si až na ty plasty o pěknejch pár let zpátky. Vždy mne fascinovala ta jeho udělátka u kterých pojem bezpečnost práce byl zcela neznámý. Vím o čem mluvím, znám jednoho dobrovolného dárce prstů o které přišel díky podobnému vynálezu, jen to mělo drtit trávu pro králíky a slepice. Raději se podívejte zda někdo něco podobného nevyrábí a alespoň to ošlehněte nebo udělejte po svém, ale včetně zabezpečení..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika