Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ja osobne by som horúci mušt do PET fliaš nenalieval, nie sú na to stavané ani mechanicky a ani chemicky.

Ze stejného důvodu konzervuju mošt jenom ve sklenicích. Ale s petkama jsem to zkusil, funfgovalo to a v chuti žádné cizí tóny poznat nebyly. Nevím přesně,  kolik ten materiál vydrží, asi dost, lidé v petkách skladují víno i alkohol. Ale opravdu to nevím, proto petky používám jen na čerstvý mošt. Mražení nepoužívám, jednak na to množství nejsou prostory a než láhev rozmrzne, žízeň přejde.

Určite však treba mať čisté fľaše a nové viečka, opakovane použité dobre nedržia

Používám bílá víčka z lékárny, které pasují na láhve se závitem 28mm (stejný rozměr mají i petky). Získal jsem jich asi 500 za láhev slivovice, a to roku 1986. Od té doby je používám opakovaně. Chycení není stoprocentní, zkazí se asi každá padesátá láhev (kopeček bílé plísně na hladině). Teplotu popužívám vyšší - 80o C 10 minut. Láhve uzavírám při vytahování z lázně. Trvanlivost moštu při běžné teplotě je prakticky neomezená, nedávno jsem objevil netknuté plné láhve z várky roku 1997

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika