Žlutá barva pod vyhrabaným dubovým listím



Jamauba - (24) - 62.52 (?) 
27.2.2020 10:29, zobrazeno: 1555x

Prosím o názor. Na pozemku, kde máme chatu (v lese), máme vysázené 4 túje smaragd - asi metr. Nad nimi je velmi vysoký dub. V zemi pod nimi je spousta krtků. Loni i letos se mi stalo, že po vyhrabání dubového listí jsem pod jednou z těch čtyř tújí našla cosi (???) jasně žluté s konsistencí uvařeného žloutku. Loni i letos na stejném místě, u stejné túje. Nikdy jsem nic takového v přírodě neviděla. Túje nejeví známky nějakého poškození nebo strádání. Množství byla tak jakoby ze tří žloutků. Napadlo mne, že něco spadlo ze stromu nad ní (vejce? ale to by byla jakoby tekutá žlutá barva), nebo naopak něco, co vyprodukovali krtci, kteří mají v okolí chodbičky (trus???), nebo to žluté barvivo produkují kořeny té túje??? Nic dalšího mě už nenapadá. Každopádně ta žlutá jasná barva působí až "jedovatě", tak je sytá, až transparentní. Ale že by to bylo zásahem člověka se taky nezdá. Nevíte někdo, co by to mohlo být?         

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 148.5 (?), 27.2.2020 11:25

Tak buď je to z ochmetu na dubu? Nebo něco houbovitého? Od krtka ani vejce to jistě není, na to to nemusím ani vidětwink Tím jsem chtěla napsat, že bez fotky těžko usuzovat, tak jen tyhle tipy. Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jamauba - (24) - 62.52 (?), 27.2.2020 13:08

Díky, zkusím vyfotit, co tam zbylo... nevím, proč mě to nenapadlo :(, chyba! :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 189.109 (?), 27.2.2020 11:42

Třeba slizovka práškovitá?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jamauba - (24) - 62.52 (?), 27.2.2020 13:10

Děkuji moc, tak barva zcela odpovídá, ještě tenhle tip - slizovka práškovitá - :)  prozkoumám na netu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika