Vodnate pupinky na rukou



host - 48.106 (?)
9.11.2017 4:04

Ty pupínky bych nepodceňoval. U mne to byla forma lupénky. Iniciací je stres, kouření, styk s půdou, styk srostlinnými šťavami při pletí a podobně. Skončil jsem s tím na kožním v nemocnici, byl jsem tam skoro tři týdny. Používal jsem několik dělaných mastí a ruce koupal v poměrně silném roztoku boraxu. A další více než dva roky, jsem ruce chránil obvazem. Osvědčily se mi bavlněné prstové rukavice, plesové pro pány, které byly prosycené připravovanými mastmi. Od té doby, zima 1990, mám násady všech nástrojů, které používám na zahradě, to je motyčky, lopaty, vidle, rýče, kosy, vyhlazené smirkem, napuštěné lněnou fermeží a vyleštěné, protože i styk s neošetřeným dřevem mi působil potíže. Naučil jsem se okopávat včas, dokud jsou plevelné rostliny malé, největší efekt je, když jsou plevely ve fázi klíčení, nic z toho neberu do rukou a při práci na záhonech couvám, abych motyčkou podkopnuté plevele neřišlápl a tím je určitým způsobem neřízkoval a nechávám je ležet na nakypřené půdě, kde velmi rychle zaschnou. Kůži na rukou mám jemnou, téměř se netvoří mozoly, spíše několikrát za sebou si uženu nějaký ten puchýř, který se obyčejně strhne.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 14.8.2012 20:18

(Dlouho jsem tu nebyla). Romilo, sametka to není, od té bývám požraná od poloviny srpna, teď už z ní mám strach a pupence se mi po opakovaném vyškrábnutí hojí i rok.

Ale tohle je velmi podobné, musím to vyškrábnout, jakoby protrhnout, ale trvá to několik dní. Mám to opakovaně ze "špíny" na zahradě ať rukavice mám nebo nemám 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 14.8.2012 20:55

Možná některá z forem impetiga

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 14.8.2012 21:43

Občas mám stejný problém a je to plíseň. Dělá se to na dlaních a prstech a na druhé straně poblíž nehtů hlavně v létě a taktéž to odstřihuji vyhnutými nůžkami z manikúry. U mne to není "z práce" ale pocení rukou tomu jednoznačně dopomáhá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 95.84 (?), 14.8.2012 22:02

Já to mívám pravidelně po delší práci bez rukavic s okurkami, cuketami, rajčaty, jahodami a některými plevely. Teď je to mnohem horší než na jaře. Budu muset důsledněji používat rukavice. Jsem citlivý (alergický?) na látky obsažené v bodlinkách uvedených rostlin. V mém případě to nevypadá na plíseň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.67 (?), 8.11.2017 20:36

Dobrý den, popíšu svůj příběh, mohlo by to někomu pomoct.Pul roku jsem neůspěšně bojoval s malými pupínky na dlaních.Z kraje jich bylo 5-10,po několika měsících jich byly vlastně plné dlaně.Z propíchnutého pupínku vytekla kapička hnisu, po pupínkách zůstáne hnědočervená tečka a sloupne se kůže.Dlaně při práci jsou bolestivé, hnisavé pupínky jakoby píchají..Navštívil jsem kožní, dostal jsem mast-kortikoidy, speciální mýdlo za 140kč, tekuté rukavice ze švýcarska za 160kč, sprey proti plísni za 150kč..nechal jsem tam asi 700kč.Kortikoidy trochu zabraly, pupínky ustoupily, ale jakoby se mi spálila kůže, dlaně byly bolestivé, téměř prosvítalo maso dlaní-hrůza.Po čtrnácti dnech jsem neměl téměř pupínky ale taky skoro žádnou kůži, ale co horšího-pupínky se opět vrátily.Zkusil jsem se vyhýbat látkám o kterých jsem si myslel, že to způsobily-benzín, nafta,ředidlo, jar,olej, brzdová kapalina.Přestal jsem jíst některé potraviny-ořechy, vlocky,alkohol, pepř,..Nakonec jsem ruce omyl lžičkou octa, pálilo to, ale pupeny zmizely a další se nedělají.Příčinou asi byly pracovní rukavice, které mají textilní vložku.Dříve firma kupovala jednoduché rukavice, posledního pul roku nam davali lepší-zazeplené.Musím toto textilní zateplení z umělého vlákna vystříhat a je klid.Teď se tomu směju, jaká to byla blbost ale bylo to hrozné.Petr Cervan, Beçov nad Teplou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.106 (?), 9.11.2017 4:04

Ty pupínky bych nepodceňoval. U mne to byla forma lupénky. Iniciací je stres, kouření, styk s půdou, styk srostlinnými šťavami při pletí a podobně. Skončil jsem s tím na kožním v nemocnici, byl jsem tam skoro tři týdny. Používal jsem několik dělaných mastí a ruce koupal v poměrně silném roztoku boraxu. A další více než dva roky, jsem ruce chránil obvazem. Osvědčily se mi bavlněné prstové rukavice, plesové pro pány, které byly prosycené připravovanými mastmi. Od té doby, zima 1990, mám násady všech nástrojů, které používám na zahradě, to je motyčky, lopaty, vidle, rýče, kosy, vyhlazené smirkem, napuštěné lněnou fermeží a vyleštěné, protože i styk s neošetřeným dřevem mi působil potíže. Naučil jsem se okopávat včas, dokud jsou plevelné rostliny malé, největší efekt je, když jsou plevely ve fázi klíčení, nic z toho neberu do rukou a při práci na záhonech couvám, abych motyčkou podkopnuté plevele neřišlápl a tím je určitým způsobem neřízkoval a nechávám je ležet na nakypřené půdě, kde velmi rychle zaschnou. Kůži na rukou mám jemnou, téměř se netvoří mozoly, spíše několikrát za sebou si uženu nějaký ten puchýř, který se obyčejně strhne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.67 (?), 12.1.2018 19:08

Napsal jsem do tohoto fóra svůj příběh o boji s pupínky na dlaních, psal jsem že mi pomohla koupel rukou v ředěném octu, že to vyprovokovala látka v pracovních rukavicích..ale ono to bylo ještě jinak..ocet pupínky likvidoval ale nezmizely úplně, ruce jsem máčel v roztoku 4hrnky vody a jeden hrnek octa každý den po dobu asi třech týdnů, ale pupínky stále trochu narůstaly.Potom se mě žena zeptala, jestli sem si všiml, že naše voda JE CÍTIT PLÍSNÍ.Ano, všiml,ale, řekl sem si, že je toblbost, že už řeším nesmysly.Rozebral jsem domácí vodárnu a byl jsem naprosto zděšen.Gumový vak na vodu byl plesnivý, šedá plíseň,pili jsme vodu kontaminovanou plísní.Před půlrokem se nám roztrhl vak vodárny, dal jsem nový a někde jsem udělal strašnou chybu.Asi jsem opláchl nový vak před montáží vodou z vrtu a ta je bohužel nic moc-nepitná.Vak jsem okamžitě vyhodil, dal nový, pupínky jsou zastím pryč, snad to vydrží.Proto se to mytím jen zhoršovalo, protože ta voda byla kontaminovaná a my jí i pily, brr,hrůza, už nikdy.Budu dělat pravidelné kontroly stavu vodárny-kouknu každý měsíc do toho gumového vaku, je to práce, ale mám strach.                                                                                                                                           Cervan Petr, Tepelská E25,Bečov nad Teplou.  tel.723776914

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika