Vápenec?



kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 36.18 (?) 
31.7.2017 15:14, zobrazeno: 2809x

zdravím

Jsem takový začínající pěstitel zeleniny a drobného ovoce a ovocné stromky. A sem tam v diskuzích čítávám, že je třeba zvíšit vápník v půdě. Narazil jsem na pojmy vápenec, dolomitický vápenec, vápnitý dolomit a dolomit. Vím, že rozdíl je v množství zastoupení Vápniku a Hořčíku.

Poraďte prosím, který z těch čtyč vybrat. Chtěl bych to na hnojení cibule, česneku, kedlubnů, ředkviček, dýní, mrkve, jabloní, hrušní, třešní, meruněk, švestek, rybízu, kudláčů, máty, fazolí, hrášku, jahod, paprik, čili, rajčat, okurek, salátů, květáků, pekingského zelí, malin, ostružin. Chci se zbavit mechu v neosluněné části zahrady.

Nevím ještě, co všechno z výše jmenovaného se nevápní(krom borůvek, na ty se upozorňuje).

Vím, že hořčík snižuje vstřebávání fosforu a vápníku. Půdu máme víceméně lehkou. Je to samý štěrk s jílem(řečiště). Prostupnost je takřka absolutní. I po největších přívalových lijácích je půda za pár min po dešti bez kaluží. Výška hlíny je +- asi 40cm.

Jestli jsem něco důležitého opomenul napsat k tomuto, omlouvám se a dopíšu.

děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 6.7 (?), 31.7.2017 16:44

1. Zavisi od pH. Pri alkalickej reakcii by som nedal ani vapenec ani dolomit. Pouzil by som rdsej nejake tekute pH neutralne, napr. horku sol.

2. volbou z tej skupiny je najlepsi dolomit. Vapnik je beznejsi v podach a horcik je vzacnost. Preto radsej dolomit, ktory obsahuje horcika viac/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.113 (?), 1.8.2017 10:11

Usušte hrst Vaší zeminy a zalejte ji octem. Jestli šumí, nepřidávejte žádný vápník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika