Usychání vegetace na zahradě



host - 226.65 (?) 
28.7.2019 8:23, zobrazeno: 2342x

Se změnou klimatu dochází u mně na zahradě k tomu, že udržet stromy, zeleninu atd. je čím dál obtížnější. Loni mně uschnuly 2 broskve v horní části mírně svažité zahrady. Měl jsem podezření na hraboše, ale stromy prostě uschly. Nikdy jsem žádné stromy nezaléval, ale tentokrát už kořeny na vodu nedosáhly. Teď se musí zalévat všechno a vydataně a často. Jistě jak kde. Pokud nezaleju rajčata nebo hokajda 3 dny tak skoro uschnou. Terén se velice rychjle vysušuje. Kdo na zahradu dojíždí asi se s usycháním také potýká. 

Tam kde zakáží zalévání zahrádek musí všechno uschnout.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.197 (?), 28.7.2019 10:08

Mulčujete? Sekáte trávu na vyšší výšku? Chce to hlavně zmenšit odpařování vody po zálivce. Neměla by zůstávat holá zem, ta nejvíce ztrácí vodu... Sice neznám vaše konkrétní podmínky, ale tohle platí všude. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 28.7.2019 10:21

Mulčujete? Jo Lído, ono je to dobrá radawinkale když je sucho, není čím! Já letos poprvé po několika letech mulčuju. Vloni jsem neměla trávu skoro ani mezi rajčata. letos jsem dávala i na zeleninu a na rajčatech mám 20cm vrstvu. Zažívala jsem sucho několik let po sobě a letos ťuk, ťuk, sem tam i bouřka, která nás vždycky vytáhnula z toho nejhoršího srabu. Pravda, na stromy to nestačí vůbec, ale ještě je voda v potoce, tedy mám je čím zalít. Letos mám po mnoha letech v létě v zahradě kvetoucí kytky a i částečně zelený trávník. Sice minulý týden dostala zeleň šlehu, kytky už visely, keře taktéž, hortenzie ohnědly, ale včera malá bouřka, takže trochu zalito. Jasně, je to ohnědlé, poosychané, ale ještě pořád kvetoucí... Zadavateli, naprosto s váma soucítím, to je tak strašná bezmoc, že kdo nezažil, těžko si představícrying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.197 (?), 28.7.2019 12:07

Konvalinko, já loni a předloni mulčovala i vypletým plevelem a ostříhanými odkvetlými kytkami a větvičkami, jen abych zastínila půdu a tu vodu zadržela. Letos je to o něco lepší...       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 160.14 (?), 28.7.2019 19:30

nakupte bílou netkanou textili a "namulčujte" s ní, zem se ochladí a drží se pod tím vlhko

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 226.65 (?), 28.7.2019 11:21

Určitě mulčuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 28.7.2019 12:09

Ježíš neděste mně!surprise Za ta léta sucha, už jsem nasr... dost a konečně jeden, malinko příznivější rok. Jsem už cca 10let zelovoc soběstačná a rozhodně to nehodlám kupovat v krámě. Takže ano, já se tím živím(doslovawink) a je to pro mne opravdu problémsad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika