Světlušky



Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 33.230 (?)
20.6.2011 13:43

Díky za Vaši zprávu a hezké pozorování.

Letošní pozorování zadávám do aktuálního lákna diskuse "Světlušky 2011". (Kdo se o světlušky zajímá, tak si to podle klíčřového slova světlušky jistě vyhledá).

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
host - 61.106 (?), 20.5.2010 20:06
Larvy světlušek se živí dravě, údajně i mladými plži.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 86.134 (?), 3.6.2011 11:19

Neví někdo jestli se dají někde sehnat larvy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 49.39 (?), 3.6.2011 11:29

Jsem přesvědčen, že se jejich umělým množením nikdo nezabývá, tedy že se larvy nikde nedají sehnat.

Ale děkuji Vám za tento příspěvek a znovuobnovení tohoto tématu, také jsem se do toho chtěl pustit. V neděli jsem se byl s kočkou (čtyřnohou!) projít a v lese v trávě jsem letos prvně viděl "světélko" - tedy buď larvu či již dospělce (samičku?) světlušky. Bylo to okolo půl 11večer.

Už to nebude dlouho trvat a budou létat. Jak jsem v minulých letech vypozoroval, obvykle začínají první jedinci létat okolo 10-15 června. Už se těším. Tak je prosím slediujte a podávejte zprávy. Předem děkuji.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.78 (?), 17.6.2011 22:38

Už létají, dnes 17.6.2011 po desáté večer jsme jich v Děčíně na zahradě pozorovali několik desítek, bylo to krásné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 33.230 (?), 20.6.2011 13:43

Díky za Vaši zprávu a hezké pozorování.

Letošní pozorování zadávám do aktuálního lákna diskuse "Světlušky 2011". (Kdo se o světlušky zajímá, tak si to podle klíčřového slova světlušky jistě vyhledá).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Bretislav - (38) - 197.113 (?), 19.7.2011 22:22
Teda mě by se taky takový světelný roj na zahrádce líbil, přihlédneme-li k tomu, že larvy se živý slimáky (!!!) a taky k tomu, že je to nádherná letní podívaná. Ale na druhou stranu, když tu nežijí přirozeně, tak by asi nebylo moc dobré je sem uměle implantovat, škoda, ale důležitější jsou zásady bio-dynamiky než estetiky co se týče zahrádky. Larvy sem nikde k dostání nenašel, ale v jednom článku na internetu je radí koupit zahrádkářům, kteří marně bojují s plži.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.70 (?), 9.7.2011 21:42

Chci se zeptat, jak je to aktuálně se Světluškama v Oboře Hvězda, jestli se tam ještě u rybníku nebo potoka Světluška vyskytují?

Vidět světlušky v hojnějším množství je můj sen už od dětství a ráda bych si ho letos splnila, do Prahy pojedu druhý týden v srpnu, není to moc pozdě na ně?

Děkuji předem za odpověď :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 165.120 (?), 9.7.2011 22:40

Já jsem se zatím setkal jen se světluškami létajícími koncem června (tedy okolo svátku sv. Jana) až začátkem července. Prý to jsou asi světlušky menší - svítilky třpytivé. Další druh - světluška větší - se (prý) vyskytuje o něco později. Před chvilkou jsem se vrátil z lesní procházky. viděl jsem jich 10-20 lítacích světýlek. Jejich počet se den ode dne snižuje (v uplynulých dnech se daly počítat na větší desítky), hlavní sezóna je už za námi. Uvažuji: proč na ně chcete jet do Prahy? Zkuste je vyhledat někde u Vás: mokré louky, okraje lesů, poblíž potoků a řek - tam všude máte šanci. A důležité je také trefit se co nejpřesněji do doby ideálního soumraku: obvykle je jich nejvíc kolem 22.15-22.30. Před 22. hodinou bývá ještě moc světlo - anebo v temných koutech pod stromy. Po 23. hodině už bývá zase pozdě - buď je už moc tma anebo už si svatojánci spolu užívají :-)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.70 (?), 10.7.2011 0:08

Děkuji moc za reakci, nemám odvahu lítat jako mladá holka v nocích po lesích a loukách sama a jediný člověk, který je ochotný to se mnou absolvovat (a taky ho světlušky zajímají) bydlí v Praze a jedu za ním na prázdniny právě v Srpnu, proto hledám místa kde se často vyskytují právě tam :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika