Světlušky 2012



Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?)
7.7.2012 21:40

Dobrý večer. Pepo, kdysi dávno jsem vyslechnul tento rozhovor v době rojení světlušek. Šli dva chlápci pod parou a zrovna se vyrojilo několik světlušek. Oba se zastavili a obdivovali ty zelenkavé světýlka. V tom jeden z mužských říká tomu druhému zda můžou mít světlušky i jiné světélko, třeba žluté, modré, bílé, nebo i červené. Karel odpověděl že nemůžou, ale můžou, odvětil druhý hlas a máchnul rukou. No, a Karel odpověděl- ty vole vždyť je to nádraží. Zdeněk  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
MArty02 - (9) - 152.6 (?), 5.7.2012 21:39

Josefe, nikdy dříve jsem světlušky nefotil. Na film mi to přiško nesmysl, ale nevím. Do hospody, ze které když jsme se vraceli, obvykle foťák nenosím. Až tentokrát, že jich bylo tolik. Nevím, zkusím stativ a dlouhej čas - to ale napadně každého. Konec konců smazat to jde vždycky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 144.245 (?), 5.7.2012 22:51

Martine, souhlasím s Vámi: zkoušet to fotit na film by nebylo to pravé. Už ani se starým zenitem, ani s novějším canonem (kompakt, 3* zoom) moc nefotím. Z digitechniky ale mám jen na moblu fo'ták 3Mpix, 4* digizoom a s tím žádný zázraky taky neudělám.

Zase jsme s kočkou byli na procházce. Světlušky lítaly asi jako včera, vcelku tedy dost. Kočka šla několik desítek metrů pozadu (přesněji: já jsem šel napřed, podívat se na semenáč jabloně u cesty. Kde se vzal, tu se vzal - osamělý chodec Číča se dobře schovala někam do trávy či křoví a trvalo hodnou chvíli, než vylezla. Pak už se nic zvlíštního nestalo, došli jsme domů.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 5.7.2012 23:50

Teprve teďka jsem kouknula a... můj poslední příspěvek nikde!indecision Bóže, já trubka ho přiřadila někam úplně dopředucheeky No neva, našli jste hosmiley

 Tak pan Josef chodí na prochajdu s kočkousmiley čtu tady ty příhodywink Kočky chodí na procházky celkem rády - všechny naše kočky s náma taky chodily, kromě britek, které mám teďka - teď chodí jen kočka občas k potoku - jsou oba: kočka i kocour celkem bázliví. Jak říkal vet: i tak dobře, alespoň jim neublíží zlí lidénoChodí stejným způsobem jak Josefe popisujete: vždycky několik metrů za námasmiley

 

Co s focení světlušek týče - ani jsem se nepokoušela (už noční fotky z dovolených ukázaly, že nic mocwink Snad by to zkušený fotograf s výbavou na to určenou dokázal, ale přesně: těžko tu atmosférusad Je to jak ty,,bludičky" v močálechwink Teď si to ale vůbec neužívám: jsme stiženi (opět a zascrying ) strašlivým suchemsad V celé republice se valí jedna bouřka za druhou, u nás už několik týdnů nekaplo (ani předtím to za moc nestálono) a 35st. každý densad Potok vychne cca za dva, tři dny - co bude pak (jestli něco konečně nepřijde) ani nedomýšlím...surprise

procházka cestičkou kolem potoka zjara
procházka cestičkou kolem potoka zjara
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 136.132 (?), 6.7.2012 22:37

Dnes za světluškami nejdu. Prohodili jsme si to: jedna přilétla do koupelny. Několik dalších létá nyní kolem okna.

yes

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 103.29 (?), 7.7.2012 10:54

U nás včera ani jedna světluška.Asi někde v hlubokém lese odpočívají v tom úmorném vedru, které nepřestává ani v noci.Snad už konečně zaprší. Bláža

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 7.7.2012 21:40

Dobrý večer. Pepo, kdysi dávno jsem vyslechnul tento rozhovor v době rojení světlušek. Šli dva chlápci pod parou a zrovna se vyrojilo několik světlušek. Oba se zastavili a obdivovali ty zelenkavé světýlka. V tom jeden z mužských říká tomu druhému zda můžou mít světlušky i jiné světélko, třeba žluté, modré, bílé, nebo i červené. Karel odpověděl že nemůžou, ale můžou, odvětil druhý hlas a máchnul rukou. No, a Karel odpověděl- ty vole vždyť je to nádraží. Zdeněk  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 124.104 (?), 7.7.2012 23:27

Zdeňku, je to pěkná příhoda. :-) Už je to týden, co jsi hlásil pozorování a od té doby nic. Nelítají?

Ferdo, vidíte, že jste se dočkal aspoň jednoho broučka. 
Jen tak mne napadá: píše o nich ve svém díle Ondřej Sekora? Já si na to nevzpomínám, a to tam má havěť všelijokou!

Dnes lítaly vcelku obstojně (desítky světýlek, ale žádné veliké rojení).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 7.7.2012 18:54
Vcera jsem videl na zahrade jednoho Broucka, mihnul se kolem jako jiskra, ktera vyletla z ohne, nez jsem ho poradne zaostril tak byl pryc. Doba pozorovani byla tak dve vteriny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Tamarar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 77.68 (?), 8.7.2012 15:37

Hlásím, že u Litomyšle na zahradě stále fungují, už cca měsíc. Protože jsem si vymyslel pro ženu vyvýšené záhony a jsem megaloman, je jejich objem nekonečný, takže i při měsíčku vozím hlínu. Světlušky mi při tom asistují. Vyskytují se nejvíce ve vyšším hajním porostu pod vysokokmeny, máme také ostrůvky původní louky, které nekosíme, tam se jim také líbí. Je to magické, na světlušky se každý rok těším. Hezká diskuze :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 156.5 (?), 8.7.2012 23:21

Díky za zkušenost z litomyšlska (z které tamní strany, není-li to tajemství?). Vymyslel jste si pěkný galeje. Držím Vám, megalomanoj, palce, ať to stojí za to?

Po aktivně odpočinutém :-) dvakrát prodlouženém víkendu jsem dnes nikam nevyrazil. Jen ze zápraží jsem chvíli sledoval frkot - a ono kde nic, tu nic. Až po hodné chvíli, nejméně po pěti minutách pozorování a rozhlížení se, se přede mnou mihlo jedno světýlko a po další chvíli ještě jedno. Je taky podstatně chladněji, než bylo v uplynulých večerech. Když jsem pak zasedl sem ke "stroji", za oknem se jedna světluška mihla. Z dnešního světýlkovýho zpravodajství je to vše.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika