Strom s plody bez nutnosti česání



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.125 (?)
4.3.2019 20:15
Tá oskoruša nie je zlý nápad - najbližích 10-15 rokov nebude najmenšia nutnosť česať plody... IH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 55.230 (?), 28.2.2019 14:38, zobrazeno: 2249x

Zdravím všechny a prosím o radu.

Na plochu cca 7x7m bych chtěl vysadit strom, hezký solitér, vysoký klidně 10m, široký může být i více než 7x7 (okolní zastavěné plochy jsou spíše nižší). Výška 250 m.n.m, jihozápadní svah, půda spíše jílovitá.

To by nebylo tak kompliované, ovšem já bych chtěl, aby měl užitečné plody, které není nutné očesat, ale stačí je posbírat. Vyhovují mi spíše plody tužší konzistence, takže např. nechat padat hrušky do sena pro mě není řešení.

Napadly mě pouze následující druhy:

Ořešák (špatně kompostovatelné listí, kořený vylučující herbicidy brání vysazení podrostu, ořechy padající na auto by ho mohly poškodit)

Jedlý kaštan (je cizosprašný, nevím jestli to lze obejít naroubováním jiné odrůdy na jednu větev)

Dub s žaludy s nižším obsahem taninu (alternativní žaludová mouka)

Poraďtě prosím nějaké alternativy nebo úskalí výše zmíněných druhů. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.37 (?), 28.2.2019 20:54

Máte v tom trochu rozpor. Chcete, aby plody opadávaly na zem, ale ne na auto, které tam postavíte... Tak buď strom k otrhání, nebo auto stavět dočasně jinam... Ale je fakt, že ani přezrálá hruška rozprsknutá na autě není zrovna to pravé wink.

Osobně bych volila ořešák, s tím "nerostoucím podrostem" to není tak horké, je tady o tom několik vláken. Sama pod jižní částí jeho koruny mám normální okrasný záhon. A ořechy se doma vždycky hodí.     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 20.154 (?), 4.3.2019 6:56

Máte pravdu, některé požadavky jsou trochu protichůdné, ale například u toho jedlého kaštanu není padání na auto problém.

Ještě mě napadla oskeruše - jen to využití plodů je kromě pálení slabší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.125 (?), 4.3.2019 20:15
Tá oskoruša nie je zlý nápad - najbližích 10-15 rokov nebude najmenšia nutnosť česať plody... IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika