Pochlubte se svými výsledky roubování



duran - (41) - 125.72 (?)
4.5.2009 13:59

mi už právě výhony přerůstají roub, takže je hned dnes zkrátím. Zítra přidám foto. Díky za radu

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
host - 122.179 (?), 4.5.2009 12:26

Letos se ujímají peckoviny dobře, jiné roky to takové nebývá.I ze stromu na strom se v určitou dobu dalo roubovat.Jádroviny se mně také kupodivu chovají líněji než jindy.Asi to dělá i sucho a měl jsem začít dřív zalévat.S tím roubováním u švestky JOJO je dobré desinfikovat i nářadí.Že se šarka generativně nepřenáší je pravda, ale s předpokladem, že se i semenáček nenakazí (mšice, puklice,ptačí trus, nářadí). AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 4.5.2009 13:06

Taky potvrzuji letošní dobré výsledky roubování, včetně peckovin. Ujaly se i zvadlé rouby, kterým jsem příliš nevěřil. Přikládal jsem to na vrub vlastní šikovnosti  a faktu, že jsem si po 30 letech pořídil nový nůž Victorinox.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
duran - (41) - 125.72 (?), 4.5.2009 13:25

měl bych dotaz ohledně odstranění obrostu, pod místem roubování. na vašich fotografiích jsou kmínky podnože zbaveny obrostu. mám to tak taky udělat, nebo vyčkat a obrost odstanit až další rok?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 4.5.2009 13:48

Já to praktikuju tak, že obrost na kmínku ponechávám, ale opakovaně jej zakracuji - stačí nechat listové růžice. Hlavně dbám, aby výhony z podnože nepřerůstaly roub (hlavně ty těsně pod úvazkem),  to pak zpomaluje růst výhonů z roubu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
duran - (41) - 125.72 (?), 4.5.2009 13:59

mi už právě výhony přerůstají roub, takže je hned dnes zkrátím. Zítra přidám foto. Díky za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.167 (?), 4.5.2009 13:58

Ty fotky jsem dělal převážně u roubů, kde jsem odstranil planý obrost... ono to na fotce lépe vypadá. Ale asi u poloviny letos roubovaných stromů postupuji podobně jako p. Vysloužil. Chci vyzkoušet, co je lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 122.179 (?), 4.5.2009 16:50

Nemůžu se se starým nožem rozloučit a rád bych.Mám ho v ruce o 20 let déle.Victorinox neznám, budu rád, když sdělíte zkušenosti.Díky.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 4.5.2009 17:12

Jak vidno, nožem to není, spíš počasím. Victorinox je pěkný, červemý, zatím jsem jej nebrousil, řeže dobře tak, jak jsem jej koupil. Používám (jako již dříve)  jen jeden typ - kombinovaný - s rovnou čepelí a výstupkem u špičky na očkování

 

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.179 (?), 4.5.2009 19:29

Díky, je to snad přesná kopie toho mého padesátiletého nože.I barvou.Také nic jiného pro roubování i očkování nepoužívám.Je štíhlý jako břitva.A měl jsem v ruce i jiné a nové... Digifotky z něj raději už nedělám. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jaroslav Gregorec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 218.135 (?), 4.5.2009 21:27

Zdravim p. Vysloužil. Taktiež som sa pred dvoma rokmi odhodlal kúpiť nový šťepársky nôž, tiež ma zaujal presne tento istý (nie ten čo je na obrázku, ale kombinovaný podľa Vášho opisu). Victorinox kombinovaný -  s dvoma čepeľami (jedna pre očkovanie, druhá pre klasické štepenie), myslím, že môžem len odporučiť. Na rozdiel od Vašich postrehov, sa mi rýchlejšie zatupil. Nie doslova, ale mal som pocit, že potrebuje nabrúsiť, možno preto, lebo som pracoval z tvrdším drevom orecha a veľa jadrovín.  Naopak čepeľ na očkovanie som zatiaľ nebrúsil. Nech Vám slúži!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika