Pochlubte se svojí zahrádkou



midimidi - (19) - 40.178 (?)
27.8.2008 10:23

Na skalce mám jen dva jehličnany a to nějakou velmi pomalu rostoucí borovičku (teď má asi 20 cm) a pak malý kulatý (zakrslý?) smrček. Na fotkách asi nebudou moc vidět. Smrček mi letos na jaře rozsedl zajíček, který k nám jako nevítaný host občas chodí (většinou okouše poupata růží, loni se mi dokonce snažil zahnízdit ve venkovních květináčích). Na skalce převažují z vyšších rostlin yzop a levandule. Yzop se nám loni vysemenil (nějak jsme ho nestihli zastřihnout) a tak bylo letos hodně práce s plevelením.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
midimidi - (19) - 40.178 (?), 27.8.2008 10:23

Na skalce mám jen dva jehličnany a to nějakou velmi pomalu rostoucí borovičku (teď má asi 20 cm) a pak malý kulatý (zakrslý?) smrček. Na fotkách asi nebudou moc vidět. Smrček mi letos na jaře rozsedl zajíček, který k nám jako nevítaný host občas chodí (většinou okouše poupata růží, loni se mi dokonce snažil zahnízdit ve venkovních květináčích). Na skalce převažují z vyšších rostlin yzop a levandule. Yzop se nám loni vysemenil (nějak jsme ho nestihli zastřihnout) a tak bylo letos hodně práce s plevelením.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 136.53 (?), 15.2.2009 12:06

Dalibore, je to nádherné, ale hovoří to spíše o penězích.Už ten výstavní dům, tak ta zahrada k tomu patří, ale kdo nemá dost peněz, tak jen vlastní pílí se k tomu stejně nedostane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 44.66 (?), 26.10.2009 21:25

Dotaz Dalibor - prosím, můžete mi sdělit jak velké máte dřevěné truhlíky a vůbec jak máte udělané vnitřky. Moc by mě to zajímalo, protože potřebuju něco podobného nad septik, který je 20 cm pod zeminou /to znamená, že nic nezakoření/. Vím, že je to už dlouho po Vašem příspěvku, ale snad budu mít trochu štěstí, že jste alespoň občas na těchto stránkách a odpovíte, Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.206 (?), 3.11.2009 9:06
krasa nadhera co vic dodat!!! doufam ze i my budeme mit tak nadhernou zahradu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Miky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 186.3 (?), 26.8.2008 18:19

Karlosi, ten Váš výraz sem tam kytka... Snad jsem psala, že je ten záhon asi rok starý. Za pár let to nebude jenom sem tam kytka... Chce to čas a trpělivost, a to mně nechybí.  Já jsem mladá, já si počkám, až to všechno naroste do pořádných rozměrů :-) Miky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Miky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 186.3 (?), 26.8.2008 18:17

Dělala jsem si všechno sama, s velkou pomocí manžela a kamarádky. Návrhy osázení si dělám takto - koupím si, co se mi líbí, a pak to prostě zasadím. Dělám si zahrádku tak, aby se líbila mně, ne že by mě názory a odborné rady ostatních nezajímaly, ale každý máme jiný vkus... Asi tak. Jinak "vřesoviště" je na slunci od rána tak do tří čtyř odpoledne (v létě) a dost tam protahuje, ale zatím to žije :-) Miky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 26.8.2008 18:37

Všechno je to moc krásné. Ta kůra vůbec podle mne nevadí, protože až se rozrostou všechny rostliny, tak téměř nebude vidět.  Souhlasím s tím, že každý si má udělat zahrádku podle svého vkusu, aby se mu na ní líbilo a byl tam rád.  Jen vám upřímně závidím, že můžete mít skalky a kytičky jen tak - volně.  Já musím všechno pěstovat za plotem, protože ti naši hafani všechno zničí. Právě dnes v noci mi jeden z nich rozkousal novou thůjku - pokus, zda vydrží selhal...   Tak ať se vám daří! Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 26.8.2008 19:20

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Lumikol - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 181.138 (?), 26.8.2008 22:03

Teda lidičky, to je nádhera! Já to mám každej pes jiná ves, trávník samá pampeliška, zastřelenej trpaslík se šnekem, osázený i zednický necky, ale je mi tu tááák dobře.Po sedmi letech v garsonce, úplnej ráj.Všem vám gratuluju.Lucka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 109.2 (?), 12.1.2009 13:14

Přesně jak já, po 35 letech v paneláku konečně domeček se zahrádkou. Trávní samý mech, ten většinou převažuje a kytičky, no prostě začátečník. Ale každý den se kochám tou krásou květů a srdce se mi směje. Chválím tady vaše zahrádky, hlavně ta p. Dalibora mě zaujala. Opravdu nádhera

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika