Odborná literatura



Stránky: 1,  2   
host - 164.41 (?) 
13.4.2012 19:49, zobrazeno: 5604x

Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem nějaké knihy s názornými obrázky jak stříhat různé ovocné stromky..jsem začátečník. Potřebuju opravdu knihu srozumitelnou, jak pro "blbce", děkuji za radu..

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 13.4.2012 20:04

Taková není. Člověk který řeže strom, musí vědět co činí. Kyncl: Řez ovocných stromů. Brožura, nevelká. Ale pro blbce není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 164.41 (?), 13.4.2012 20:26

hlavně, aby byla srozumitelná i pro začátečníky..dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 13.4.2012 23:43

Ten Kyncl je bezvadný, také doporučuji!!  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 249.198 (?), 13.4.2012 21:26

Řez stromů je podle mne až druhá kategorie. Nejdříve je potřeba rozumět zákonům růstu, "metabolizmu ", fotosyntéze, kořenům a způsobu pohybu asimilátů a řez, ten z toho jaksi se odvodí. Bez určitých vědomostí není možné porozumět řezu, tedy proč, kdy a o kolik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 13.4.2012 21:36

Nesmysl, o fotosyntéze vím akorát, že k jejímu spuštění postačuje jediný foton. Už desítky roků prořezávám stromy na zahradě a zatím vcelku rostou a občas i plodí. Tedy nedostatek znalostí o fotosyntéze nebrání správnému řezu stromů, alespoň ne u mne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 147.59 (?), 14.4.2012 2:54

Já v tomto věřím antikvariátním knihám - jak jsem již mnohkrát doporučil - když se člověk povznese nad některé nutné pasáže poplatné době, tak jsem v těchto publikacích našel vždy nejúplnější a nejkomplexnější informace... A co se týče názorných obrázků a knihy"pro blbce", tak Vás budu muset asi zklamat - dokud nebudete někomu koukat "přes rameno" je to dost těžké a čekalo by Vás přespříliš počátečních zklamání... Opravdu doporučuji najít někoho, kdo Vám ukáže, jak na to...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 200.122 (?), 14.4.2012 4:27

Já to vidím trochu jinak. Jsou lidé, kteří to mají tak nějak v krvi a stačí jim pár základních informací k tomu, aby dokázali sami, víceméně intuitivně a s citem k dané rostlině, úspěšně pracovat s nůžkami.  Naopak jsou lidé, kteří po nastudování i té nejlepší a nejnázornější literatury nejsou schopni ničeho. Jejich stromy jsou totiž jiné, než ty 6na obrázcích. Prostě, některým je přírodou dáno více, jiným méně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.59 (?), 16.4.2012 15:27

Tak to rozhodně, stejně jako u čehokoliv jiného... Stejně ale těch pár základních informací někde musí člověk nabrat - a vtomto věřím v širším záběru v přísunu informacví - jak názorné, tak teoretické... A přistupavat intuitivně je super, ale co se týče hrušně, třešně, broskve, ale i Rubínu narozdíl od Nonety a narozdíl od Jabloně na pláněti x M9 - musí být ta intuice v každém případě trochu jiná... a spoustu této teorie lze bez problémů nabrat v knihách...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 5.149 (?), 16.4.2012 16:21

Já si myslím, že něco dělat intuitivné může dělat jen človék znalý. A všechno co známe nám někdo řekl nabo jsme to vyčetli z knih. Vím, že je to drsný příklad- ale jděte do lesa na houby, když nevíte, které jsou jedlé.

              Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika