Nová zahrada



kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?)
26.4.2018 21:30

Chodníčky musí zůstat podél plotu - viz foto, záhony se v této části k němu svažují a jinak bych se tam nedostala a pak mezi záhony. Ostatní plochy postupně redukovat. Parkovací místo je před vstupem, je to na prvním foto patrné.

Ale nemám představu jak do květináčů, aby mi nevznikla další práce s péčí o rostliny v nich, budu mít i tak dost práce. Jedině nějaké denivky apod., ale zase nevím, jestli by v nádobě nevymrzly. Takže zase řešit co přes zimu. Tak zkusím ještě najít, co v nádobě pěkného nevymrzá. Dík za radu.

chodníček pak dál vede podél plotu
chodníček pak dál vede podél plotu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 26.4.2018 17:20, zobrazeno: 5401x

Letošním jarem začínám na nové malé zahradě. Předchozí majitelé měli velkého psa a tak pri vstupu každého "upoutají" vybetované plochy okolo záhonů, podél plotu. Ráda bych se jich zbavila, tak hledám inspiraci. Bude to nekonečný příběh, protože dolovat dlaždice z betonu bude na hodně dlouho. Na začátku za vrátky plánuju dřín, je to dobrý nápad? Zrovna mi přišel, tak se jdu pokusit kus betonu vydolovat.

vstup za vrátky samý beton a stará dlažba
vstup za vrátky samý beton a stará dlažba
další úhel pohledu
další úhel pohledu
keramická nádoba s osamoceným keřem
keramická nádoba s osamoceným keřem
za vrátky - místo pro dřín
za vrátky - místo pro dřín
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 13.76 (?), 26.4.2018 19:07
Pokud máte rozvrženo, kde budete mít chodníčky, případně parkovací místo pro auto a kde tím pádem zpevněná plocha bude zůstávat, začala bych tím že bych tam prozatímně dala velké květináče, aby vám tam už něco rostlo. A pak postupně z květináčů dávat do země, jak budete po kouskách odstraňovat přebytečnou zpevněnou plochu. Jinak si moc neumím představit jak bych já sama odstranila ten beton tak, aby tam mohl růst strom. Ale pokud jste skutečně odhodlaná se toho betonu zbavit a začít tam něco pěstovat, tak vám fandím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 26.4.2018 21:30

Chodníčky musí zůstat podél plotu - viz foto, záhony se v této části k němu svažují a jinak bych se tam nedostala a pak mezi záhony. Ostatní plochy postupně redukovat. Parkovací místo je před vstupem, je to na prvním foto patrné.

Ale nemám představu jak do květináčů, aby mi nevznikla další práce s péčí o rostliny v nich, budu mít i tak dost práce. Jedině nějaké denivky apod., ale zase nevím, jestli by v nádobě nevymrzly. Takže zase řešit co přes zimu. Tak zkusím ještě najít, co v nádobě pěkného nevymrzá. Dík za radu.

chodníček pak dál vede podél plotu
chodníček pak dál vede podél plotu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 27.4.2018 10:48

Dobrý den, denivky a ani bohyšky mi nikdy v květináčích nevymrzly. Na zimu je nebalím, ani nepřemisťuji, jen 1-2x zimu zaliji. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 27.4.2018 23:30

Zatím se mi podařilo krumpáčem vykopat nějaké uvolněné části z betonu a zasadila jsem tři dříny. Ty květináče časem pořídím, bude to pestřejší. Co kromě bohyšek a denivek tam vydrží? Táňa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 13.72 (?), 28.4.2018 7:25
Celoročně růže, v létě balkonovky a na podzim/zimu pak vřesy. Jinak i v zimě se musí květináče občas zalít.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 28.4.2018 22:12

Je tady nízká velká mísa, tak ty vřesy se budou dobře vyjímat u nějaké keře, asi buxus? Ty vřesy by to chtělo nějaké nižší, snad něco v zahradnictví objevím.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.219 (?), 26.4.2018 21:36

Asi bych postupovala podobně. Nejdříve naplánovat, kde co budete chtít. Ale na odstranění přebytečné dlažby (zvlášť, pokud byla poctivě položená), bych si asi sjednala nějaké chlapy s krumpáči, bylo by to rychleji hotové a přebytečný materiál by jednorázově odvezli do sběrného dvora. Do popelnic se to dávat nesmí. A pak bych se vrhla na uvolněné místo...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
kopretina384 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 225.11 (?), 27.4.2018 0:28

Chlapi s krumpáči je úzký profil, ale jeden už je objednán, to by mohlo vyjít. :-) Bude dobrá postupná likvidace, taky i pro mě, abych zvládla sázet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.143 (?), 26.4.2018 21:51

Kdysi jsem viděla v nějakém časopise, že starý beton zůstal na místě, jen v proražených otvorech byly vysázené nízké kytky, jako např. mateřídoušky, které se rozrostly, až beton nebyl vidět a dalo se po tom chodit. Nemám to nijak vyzkoušené, ale v tom časopise se mi to hodně líbilo. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika