Naprostý začátečník - poradíte?



host - 7.181 (?)
21.2.2015 22:39

Zaciatocnik sa musi vsetko naucit. Ak zacnete s vela vecami, nezvladnete to s pocitom spokojnosti a asi ani s dobrymi vysledkami. Skuste si na prvy rok vybrat nejake priority. Napriklad vysadite jahody, zasadite nejaky stromcek, urobite skalku... vysadite nejaku zeleninu 3 druhy. Dolezite je nepokusat sa hned pestovat 20 druhov zeleniny, 20 druhov ovocia vratane 10 druhov ovocnych stromov, postavit jazierko, sklaku, zahradny domcek, 2 skleniky...  Urobte si radsej realny plan na 1. rok a snazte sa vela nastudovat k tomu planu. Napriklad jahody. Ako pestovat a starat sa o rok, ake su choroby skodcovia priznaky, ako hnojit. Zbierajte skusenosti. Chapem, ze netrpezlivost moze byt velka, ale menej je niekedy viac.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
Miláčci - (5) - 85.81 (?), 21.2.2015 15:51, zobrazeno: 15041x

Ahojky, s přítelem bydlíme v baráčku a napodzim jsme se rozhodli, že zkusíme zahradničit. Ani jeden s tím nemáme zkušenost. Zahrádku kde byli cca 5 let jahody jsme vybrali mladé rostlinky jahod, ty dali do květináčků a zbytek vytrhali a zryli. Teď soustavným čtením netu jsem zjistila, že jsme ho měli i pohnojit. Jenže... Co teď? Poradíte? Čím pohnojit? Koňský hnůj? Není pozdě?

K tomu jsme koupili hafo semínek a teď řeším jak nejlépe naplánovat co kam zasýt a hlavně kdy. Chcem použít ty mladé jahůdky. Pak ta semínka - bylinky, cuketu, ledový salát, rukolu, meloun, špenát, tykev plazivá, hrách, lilek a papriku beraní roh. Nikde jsem bohužel nenašla co je nejlepší s čím sázet. 

Hromádka pytlíčků se semínky a k tomu můj zoufalý výraz laugh

Díky za pomoc

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 21.2.2015 17:45

Ad hnojení, záleží jaké máte zdroje. Pokud byste chtěli hnojit kupovaným granulovaným hnojem, nedoplatíte se. Ideální je kompost, už na něm měly být ty vytrhané jahody. Jak se pěstuje která zelenina - pro rychlou informaci máte obrázky na pytliku. Kdy co vysít závisí značně na místních podmínkách. Zeptejte se sousedů, kupte si knížku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 21.2.2015 21:45

Miláčci, dovedu si živě představit váž. kolegu z této disk., kterak na něj Váš bezelstný dotaz zapůsobil jako rudý hadr na bejkawink. Argumentace, že dnes se v této škatulce něco nedá dohledat je mimo Davis cup! Proto základní rada zní-hledej Šmudlo, hledejcool. Poté, co jste rozdýchali předchozí humorné řádky, trochu seriozně-rozloha, poloha, rosný bod... Vaší polnosti půjdou naproti cílené odpovědienlightened. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 7.181 (?), 21.2.2015 22:39

Zaciatocnik sa musi vsetko naucit. Ak zacnete s vela vecami, nezvladnete to s pocitom spokojnosti a asi ani s dobrymi vysledkami. Skuste si na prvy rok vybrat nejake priority. Napriklad vysadite jahody, zasadite nejaky stromcek, urobite skalku... vysadite nejaku zeleninu 3 druhy. Dolezite je nepokusat sa hned pestovat 20 druhov zeleniny, 20 druhov ovocia vratane 10 druhov ovocnych stromov, postavit jazierko, sklaku, zahradny domcek, 2 skleniky...  Urobte si radsej realny plan na 1. rok a snazte sa vela nastudovat k tomu planu. Napriklad jahody. Ako pestovat a starat sa o rok, ake su choroby skodcovia priznaky, ako hnojit. Zbierajte skusenosti. Chapem, ze netrpezlivost moze byt velka, ale menej je niekedy viac.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ales_22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 9.129 (?), 21.2.2015 23:12

Úplně souhlasím. Jen bych dodal, že téměř jakákoliv kniha bude lepším zdrojem ucelených a souvislých základních informací, než nějaké fórum, které je vhodné naopak na řešení jednoho konkrétního problému. Zkuste si zajít do knihovny. Obvykle se tam můžete dostat k tolika odborným knihám, že kdybyste si je měla kupovat, tak se nedoplatíte, viz např. moje městská knihovna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 22.2.2015 7:05

vysadite nejaku zeleninu 3 druhy. Dolezite je nepokusat sa hned pestovat 20 druhov zeleniny,...to se mi zdá dost nedobrá rada. Co je špatného na tom vysadit 20 druhů, když už máte připravené záhony a nakoupené semínka. To ty záhony necháte zarůst lebedou nebo vysadíte na půl zahrádky mrkev a zbytek semínek vyhodíte? Stejně při pěstování mrkve se nic nedovíte o pěstování česneku.

Ono to zahrádkaření není žádná veliká věda. Většinou to roste samo. Prostě vysaďte vše co máte. Základní rady jsou na pytlíku se semínkama. A jestli se něco nepovede, no chybama se člověk učí. Ono to stejně roste často až do podzimu, takže na nějaké získávání nějakých rad času dost. A navíc jak říká přísloví: Nejhloupější sedlák mívá největší brambory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 22.2.2015 8:09

FMzG. má recht. Prostě to miláškové zkusí a uvidí co to udělá. Pokud to myslí vážně, budou si možná muset pořídit i nějakou výbavu, jako je například motyčka, rýč, hrábě a podobné záhadné přístroje, které nejspíš doposud viděli jen v televizi v nedělních pohádkách. A ten průzkum bojem, jak říkáme my záložáci, je v tomto případě velmi přínosný. Pro S.pCh:, nevím proč by měl takový dotaz někoho dráždit. Začátečnických dotazů je tu hafo, Zejména zjara všichni chtějí něco řezat, nejlépe cokoliv. Já osobně už jsem si zvykl a přecházím to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Miláčci - (5) - 85.81 (?), 22.2.2015 14:47

Náhodou výbava byla první co jsme si pořizovali wink Po prvním zrytí záhonu X let neudržovaného jsem myslela, že vypustím duši laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 22.2.2015 21:45

Já sháním po večerech info na netu, když jsem na zahradě, mám na obráceném kýblu Šrota (Radoslav Šrot, 1000 dobrých rad zahrádkářům) a když začínám vypouštět duši, sednu na kýbl a listuju. Je to báječná kniha!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 85.81 (?), 22.2.2015 12:32

Já neočekávám velkou úrodu. Pokud něco nevzejde, nebudu se věšet. Spíš mi šlo o radu typu: tohle se sází s tím, protože. Např. mrkev se dává k ředkvičkám protože ředkvičky se sklízej první a tím vznikne místo pro mrkev. Jenže tohle je jediná pomůcka kterou si pamatuju. Mě stačej jen tyhle obecné pomůcky. 

K dispozici máme koňský hnůj a já nevím jestli není pozdě ho použít. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika