Je to černý sršeň?



Stránky: 1,  2   
host - 43.90 (?) 
2.9.2015 10:36, zobrazeno: 34928x

Fotil a točil jsem kvítka na zahrádce a nachytal jsem jakýsi hmyz, ale něco takovýho jsem ještě neviděl, a to žiju už pres 60 let. Lezlo to po květech, ale nesálo to nektar. Prostě to prokouslo květ dole. Druhej den po tomto náletu byly květy uschlý a mrtvý, byl to doslova masakr. Na netu jsem cosi podobnýho našel, jmenovalo se to black wasp, ale u nás by se to nemělo vyskytovat, tak co to vlastně bylo, a je to nebezpečný? Protože ten black wasp nebezpečnej je, a pořádně. Mám to i na videu, ale to sem dát nejde, tak aspoň pár fotek:

Černej hmyz
Černej hmyz
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 43.90 (?), 2.9.2015 10:38

Sorry, neumím přidat naráz několik obrázků...

Černý sršeň
Černý sršeň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 43.90 (?), 2.9.2015 10:39

Neumím přidat sérii oblázků, sorry.

Další ad černej sršeň
Další ad černej sršeň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 43.90 (?), 2.9.2015 10:41

Fotky z videa, mám ho asi 10 minut. Sorry za obtěžovaní.

Ad černej sršeň
Ad černej sršeň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.38 (?), 2.9.2015 10:55

Nevím kde bydlíte, ale k nám na jihovýchodní Moravu se drvodělky přistěhovaly cca někdy před 10lety, když jsme založili zahradu(ne koniferovou, pochopitelně, ta by je nezajímala) Také jsem byla v úžasu, naštěstí tu bydlí jeden entomolog, který mi řekl název, tedy: drvodělka fialová - další informace jsem si už vyhladala sama. Je krásnásmiley Zbožňuje např. wistárii a kopíčko žlutésmiley Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.38 (?), 2.9.2015 10:57

Jéé, zapomněla jsem dodat. nebezpečná není, stejně jako čmelda píchne jen, když ji nechtěně přimáčknete, ale to i sršeň, včela, vosa - pokud zrovna nebrání hnízdo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 43.90 (?), 2.9.2015 12:44

Mockrát děkuju, vypadalo to hrozivě. Poslal sem ty fotky taky kamarádovi do USA, on to taky nekam poslal a tady je jeho rychlá odpoveď .

Na doslovnej preklad na netu (tesařská včela) nic nereagovalo a na latinskej totéž, takže dřevodělka, díky. Ta potvora nám zlikvidovala kvitka behem pul hodinky jednoho odpoledne a když sem číhal příští den, už se neobjevila. Ať si me nepřeje :-) ale asi to tušila...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 17.210 (?), 2.9.2015 13:43

ako vam zlikvodovala kvitky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 43.90 (?), 2.9.2015 16:18

Ono se to - nebo teda spíš ona, ta drvodělka - nenamáhala se vznášením se pred květem jak to dělaji místní "kolibříci" nebo přistáním jako včely. Ona se otočila dolů hlavou a prokousla květ dole, kde se připojoval k rostlině, a tudy asi vysála nektar. Zatímco jiný květy opadávaly spontánně a zůstávaly na zemi barevné, tyto prokousnuté zůstaly na stoncích, ale mrtvé, bez barvy, zplihlé a časem uschly, ale zůstaly tam.

Prokusování
Prokusování
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.90 (?), 2.9.2015 16:20

Mám tu černou potvoru na cca 5 min. videu.

Detail
Detail
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika