Co pěstovat?



host - 39.68 (?) 
2.8.2016 14:08, zobrazeno: 4451x

Zdravím všechny zahrádkáře. Dala jsem plus mínus do pořádku okrasnou část zahrady a kromě ovocnych stromů pěstuji jahody, rybiz, angrest a maliny. Ráda bych si založila zahonek(nky) se zeleninou a chci se zeptat, co se vyplatí pěstovat. Nemyslím ze zdravotního hkediska - je mně jasné, že podomácku osetrovana zelenina obsahuje méně rezidui než ta ze superhyper. Čistě "přes korunu", co není časově náročné a v obchodě je to drahé.

Ředkvičky, kedlubny, hrášek? Brambory?

Dík za tipy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 39.68 (?), 2.8.2016 14:13

Ještě naše podminky: 500 m.n.m., jižní svah, spíše sucho (zavetrna strana Vysociny).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 2.8.2016 16:23

chcete-li pěstovat na záhonku "aby se to vyplatilo", pak doporučuji raději žádný záhonek nezakládat. Nevyplatí se to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.18 (?), 2.8.2016 19:31

Nejdůležitější bude, co máte rádi a v obchodech vždycky není k sehnání nebo není v takové kvalitě. Třeba pažitka, naťová petrželka a kopr, hrášek a fazolky, polníček (nehořkne, roste sám a nejdou na něj slimáci), salát (na ten ale naopak jdou), rukolu, třeba i rajčata (domácí mají na rozdíl od hmoty v obchodě opravdu rajčatovou chuť) nebo cukety (prodávají se většinou už přerostlé). Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.68 (?), 2.8.2016 21:06

Diky. Asi se dám hlavně na hrášek, že by se ani ten dle pana Waltera nevyplatil, když stojí i v sezóně až 90 kč za kg? Nějaké bylinky mi rostou na zahradě také, to jsem zapomněla napsat.

Rajčat se bojím, že bych je nezvládla :-) na cukety nejsme, salát bych měla ráda, ale slimaci fakt řádí jak černá ruka :*(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.8 (?), 2.8.2016 23:01

Rajčata - pokud si koupíte sadbu, tak na pěstování rajčat nic pracného není  ;-)) a rozdíl v chuti je značný!

Ještě by také zjara a koncem léta šel vyset špenát. Jinak kilo hrášku z toho kousku záhonu, co ho seju určitě nesklidím, ale ještě s malými zrnky je fakt lahůdkový. To samé malá karotka, když má tak 1-1,5cm průměr kořene cheeky. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 3.8.2016 5:06

Hrášek i fazole jsou pro slimáky podobná lahůdečka, jako ten salát...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika