Co dělat se dvěma hektary louky a traktorem?



vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 32.81 (?)
16.5.2014 11:41

Nemusí být pro SAPS zápis v LIPS? VJK

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
host - 80.43 (?), 15.5.2014 12:29

Tak jak jsem procital Vas dotaz, vzpomnel jsem si na sve zacatky. Dedictvi o velikosti 2 ha polnosti a luk. Jen ten traktor jsem nedostal :-). Podle toho co jsem cetl, tak se jedna o jednotny celek velikosti 2 ha. Jen bych se zeptal zda je to v blizkosti staveni (zahumenka) nebo ve vzdalenejsi krajine? Podle toho se rozhodnout.

VARIANTA A (zahumenka)

Cast zorat - brambory, cibule, cesnek, zeli, kapusta...

Zbytek nechat jako pastvinu - oplotit pasteveckym plotem nebo ohradnik - chov ovci je relativne nenarocny. Pokud by se nezamlouval lze prenechat travu na stojato sousedum

Napad - zalozit relativne pekny sad

VARIANTA B  (louka v krajine)

Vyroba sena, chov ovci nebo skotu (masneho). Chov ovci s chovnym beranem je relativne docela prijemne zpestreni rodinneho rozpoctu.

Jinak pronajmout.

Ja jsem volil variantu A, cast jsem oplotil, zoral a pestuji relativne nenarocnou zeleninu, dalsi cast premenil na sad - 20 stromu a zbytek pronajmul na seno (+- koruna za pronajem, zadny terno :-)). Vse ma sve.

Preji hodne stesti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.146 (?), 15.5.2014 14:29

zdravím před par lety jsem řešil podobný problém 4,2 ha čast jsem pronajmul kamaradovi kderej má moderní stroje a dělá to ve velkém za pronájem mi dá obilí co potřebuji zasil mi 3/4 ha vojtěžky koupil jsem si tz4k14 na brambory krmnou řepu a zeleninu jsem si zoral 12 aru a vysadil kolem mezí 30 ovocných stromku doma mame pro svojí potřebu par hosp zvířat dělam řemeslo a když někdy není práce skoči se na políčko a je to za chvíli hotovo vnoučatum tam roste hrášek a ovoce malej traktorista se každy den loučí s tékačkem než jde spát ten kdo nemá vstah k rodné hroudě tak se jí zbaví to je nevratné a nesmyslné my co pamatujeme naše předky doma hospodařit víme o čem to je není to na uživení ale na přilepšení

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 172.126 (?), 15.5.2014 14:35

Máte moje velké sympatie. Palec nahoru!!!

brousek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.146 (?), 15.5.2014 14:52

když se objevím na záhumence všichni známí zdraví přicházejí ke mě dědové podavají mi ruku a mají radost z mojí prace a vzpomínají na mého dědu byl řezníkem a k tomuhospodařil na 7,5 ha a říkají kluku děda by s tebe měl radost a vnoučata kontrolují jak jim stromky rostou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.2 (?), 28.7.2014 18:09

Zalezi, kolik tomu chcete venovat casu, penez,atd.Necha se chovat hovezi, ovce,pestovat plodiny, brambory,obili, sad by mohl byti, rybiz,jahody.Pak treba zahradnicka skolka, pestovani ovocnych, okrasnych,ci vanocnich stromku, kvetin,nebo jen ususit, prodat seno.Koupit si treba kone, dle moznosti, zajmu,chuti.Zalezi, kde tj.kolik chcete invesovat casu, penez,prace, podle toho se zaridit.Mozna i nebesak rybnik by sel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 10.132 (?), 15.5.2014 17:59

Ze všeho, je zřejmě nejlepší řešení od 80.43. Já bych doplnil, pokud nebydlíte přímo u toho, tak si pořídit pořádného vycvičeného psa, raději dva a obtáhnout to elohradníkem. Kéž by mne něco takového potkalo!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.131 (?), 15.5.2014 20:57

Nevím, odkud jste, ale pokud nemáte moc času a jste někde poblíž města, možná by šlo i plochu pronajmout zahrádkářům. Vím, že tady v HK soukromníkovi platili 4Kč/mročně = u vás 80 000,- (a půda by přitom byla stále vaše)...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.100 (?), 16.5.2014 8:22
Zdravím ještě jednou, to já se ptal. Děkuju všem za názory. Ta louka je na vesnici daleko od města, takže zahrádkářská kolonie tam být nemůže, mám ji na dohled od domu, takže ani moc obav z krádeží, ovocný sad a zeleninovou zahradu už mám také dost velké, opravdu jsem vesnický rafan a půdu si chci rozhodně ponechat a vyměnit ji třeba za dovolenou mi připadá jako velká hloupost. Žádnou radu "pěstuj tohle, to se vyplatí" jsem nedostal, ale to jsem ani nečekal. Nakonec to teda vypadá, že poněkud rozšířím pěstování brambor a zbytek buď pronajmu sedlákovi ať si na tom suší seno, což není nic výnosného nebo možná budu chovat pár ovcí, abych je prodával na maso. S tím už pár zkušeností taky mám. Traktor je docela trvalá hodnota, neztrácí na ceně. Naučím se s tím jezdit a budu se snažit něco přivydělat u lidí z okolí, jak to vidím u jiných. Ještě jednou děkuju a když by někdo měl další poznatky, budu rád.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 16.5.2014 9:10

Ještě se připojím. Vzhledem k tomu, že si louku ponecháte a stejně, tak jako tak, se o ni budete muset postarat, zároveň máte i nářadí na posečení a sklizení, mohl byste zkusit zažádat o státní dotaci jednotné platby na plochu zemědělské půdy SAPS. Není to nic moc a taky nějaké papírování a plnění podmínek dotace, ale současný základní příspěvek za loňský rok byl něco přes 6000,-/ha, tak proč to nevyužít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 32.81 (?), 16.5.2014 11:41

Nemusí být pro SAPS zápis v LIPS? VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika