Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Nečetl jsem, ale trávím většinu roku na své zahradě v SZ Bulharsku, 60 m. n. m. Zima je tu studená, ale krátká. Zatím nemrzlo, ale dnes byly jen 3ºC. Léto suché a teplé. Shořela mi letos jabloň Rubín a angrešty na meruzalce na plném slunci (rybíz přežil). V srpnu byla průměrná max. denní teplota 35ºC. Přitom 7 týdnů nepršelo a nebyla rosa. Při takových teplotách je však možno úspěšně pěstovat révu, moruše, třešně, meruňky, broskve, švestky, hrušky, kdoule, mandle, lískové a vlašské ořechy a z mnoha odrůd teplomilných jabloní např. Goldeny, Jonagold, Fuji, Pinova, Florina, Idared, Gloster a Granny Smith. Hrušky snad všechny (např. Wiliamsova, Konference, Radana), většinou na kdouloni. Některé teplomilné odrůdy révy řezané na babku se často na zimu zakopávají a vydrží tak i teploty pod -25ºC. Banánovníky, které neplodí, se v listopadu uříznou nad zemí a zaizolují. Kolega, který má zahradu ve Španělsku pěstuje podobné plodiny v 1000 m. n. m. U nich však včera už trochu sněžilo. Přesto tam nepoužívají zimní pneu. Když náhodou opravdu nasněží, použijí řetězy. Hrušně jsou vidět i ve středomoří. Ale jabloně už jsem tam neviděl. Na to sucho si zvykneme. Musíme zavlažovat. Zemědělský pozemek bez možnosti závlahy ztratí hodnotu (ve Španělsku je neprodejný). Když bude i vzduch strašně suchý, budou muset cyklisti rychleji mrkat nebo nosit motoristické brýle, aby je neštípaly oči. Když máte v autě klimatizaci, v práci klimatizaci, stejně tak v obchodech, v bytech i v restauracích, dá se přežít i ta padesátka. Zvláště když je i bazén klimatizovaný...

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 13 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika