Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Poraďte prosím co to je?

Nevím kde se berou malé hliněné kuličky asi velikosti broku do vzduchovky. Mám jich na zahradě u lesa a pole spoustu vidět na autě, na všech čistých plochách, na krytu bazénu na domovním slunečním kolektoru, PK střeše. Množství je za pár dní asi 50-100ks/m2. Představte si brok do vzduchovky - to je přibližný tvar a velikost. Když je to napadané na hladkém povrchu (auto, střecha bazénu a pod.) tak je patrné, že to bylo vlhké, protože je to přilepené.Je to i v okolí. Barva hlíny = jako má hlína v okolí. Jílovitá hnědá. Všechny kuličky (hrudky) mají stejnou hustotu = jemná jílovitá, neprašná bez jiných příměsí.. Nevím jestli to dělá nějaké ptactvo, nebo nějaký hmyz? Musel bych ho ale vidět, když je toho tolik? Vlaštovky, ani podobní ptáci co z hlíny staví hnízda tu nejsou. Většího množství hmyzu, co by hrudky uneslo, bych si také musel všimnout.Protože na zahradě mám mnoho kvetoucích rostlin, uvažoval jsem o včelách samotářkách (zednice), ale ty bych v takovém množství musel vidět. Včely na květech samozřejmě jsou. Nejbližší včelaři jsou 2 km daleko. Samotářky také, ale že by jich bylo tolik? Proč by to pouštěli na ty plochy? Vosy jsou zde také. Když to večer uklidím, tak to tam ráno zase je. Už věřím na UFO, nebo na odpad z letadel. Nevíte někdo co to způsobuje? Není to záležitost jednorázová, ale trvá to celé léto, na jaře do července to tu nebylo. Na uvedených plochách je to vidět, nevím, jestli je to v trávě a záhonech, na velkých listech květin to není, nebo se to neudrží. Je dost možné, že to padá jen na uvedené plochy, kdyby to padalo všude (trávník, záhony, cesty, pole les), tak by toho musely být tuny!

ZÁHADA!

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika